Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Lapkritis 2012

Aktyvus Kauno miesto senjorų gyvenimas

„Metams bėgant žmogaus organizme, ypač jeigu nesilaikoma pačių elementariausių sveiko gyvenimo būdo taisyklių, sutrinka įvairios gyvybinės sistemos,“ – pradeda kalbą apie sveiką senėjimą Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė J. Sincienė. Mūsų visuomenė kiekvienais metais sensta, tad neveltui sveikas senėjimas yra vienas svarbiausių tiek nacionalinių, tiek savivaldybės prioritetų.

Plačiau...

A.Gricienė: šių dienų šeimai iškyla rimtas pavojus išlikti kaip vienetui

tl_files/Naujienos/2012/10/24/1nesciuju_kursai.jpg.jpgMetams einant prie pabaigos, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Šeimos santykių institutu kauniečius pakvietė į ciklo „Kauno šeimos akademija" renginius šeimoms ir vaikams. 

Plačiau...

Konkursas „Mes prieš AIDS“

tl_files/Naujienos/2012/11/21/aids.jpgKVIETIMAS
Gerbiami mokytojai ir mokiniai!


2012 m. gruodžio 3 d. 14.00 val. Kauno moksleivių aplinkotyros centre (Seniavos pl. 56a, Kaunas) vyks konkursas „Mes prieš AIDS“, skirtas Pasaulinei AIDS dienai.
Konkurse kviečiame dalyvauti Kauno m. bendrojo lavinimo ir neformaliojo ugdymo įstaigų 9–12 klasių mokinius (po 8 mokinius komandoje).
Dalyviai bus apdovanoti organizatorių prizais ir padėkomis.
Dalyvio paraišką laisva forma prašome siųsti iki 2012 m. lapkričio 27 d. el. paštu adresu: macαtakas.lt
Maloniai kviečiame dalyvauti!

Konkurso organizatoriai: Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras ir Kauno moksleivių aplinkotyros centras 

Plačiau...

Piktybiniai navikai vis dar išlieka aktuali problema

Vienas iš Lietuvos sveikatos programos tikslų buvo sumažinti piktybinių navikų sergamumą bei mirtingumą, tačiau per 12 programos metų tai nepavyko padaryti. Kauno mieste  kaip ir visoje šalyje gyventojų sergamumas ir  mirtingumas piktybiniais navikais nuolat didėja. Remiantis Higienos instituto Sveikatos informacijos centro duomenimis,  2011 m. Kauno mieste piktybiniai navikai užėmė antrą vietą pagal mirties priežastis (254.9 atv./ 100000 gyvetojų). 

Plačiau...

Apsaugokime savo vaikus: meningokokinės infekcijos profilaktika

Meningokokinė infekcija (Meningococcal infection) – ūmi infekcinė liga, pasireiškianti įvairiomis formomis: nuo lengvo nazofaringito iki sunkaus meningoencefalito arba žaibinio meningokokinio sepsio.

Plačiau...

PIE ŽALOS PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO BIUDŽETUI IŠIEŠKOJIMĄ IŠ FIZINIŲ ASMENŲ

tl_files/Naujienos/2012/11/14/zinoti_sveika.JPGLR Sveikatos draudimo įstatyme nurodyta, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo (toliau – PSDF) biudžeto pajamas, be kitų įplaukų, sudaro iš fizinių asmenų išieškotos lėšos už žalą, padarytą asmens sveikatai, kai asmens gydymo išlaidos buvo apmokėtos iš šio biudžeto lėšų.
Kuriais atvejais teritorinės ligonių kasos išieško asmens gydymo išlaidų, kurios buvo apmokėtos iš PSDF biudžeto lėšų, atlyginimą? Apie žalos PSDF biudžetui išieškojimo aspektus iš fizinių asmenų kalbamės su Kauno teritorinės ligonių kasos Teisės skyriaus vedėja Evelina Džiovenyte.

Plačiau...

Lapkričio 15-oji - Tarptautinė nerūkymo diena

Lapkričio 15-oji - Tarptautinė nerūkymo diena. Puiki proga rūkantiesiems susimąstyti apie savo bei aplinkinių sveikatą.

 Kviečiame pažiūrėti trumpą filmuką apie rūkymo žalą

http://www.youtube.com/watch?v=Obb2KLJ7U6E&feature=youtu.be

Plačiau...

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa. Ką verta žinoti grįžtantiems iš užsienio?

tl_files/Naujienos/2012/11/14/zinoti_sveika.JPG
Užsienyje darbo emigrantų iš Lietuvos gausu, tačiau yra ir grįžtančių. Ką verta žinoti apie privalomąjį sveikatos draudimą grįžtantiems į Lietuvą? Kaip laiku pasirūpinti savo privalomuoju sveikatos draudimu ir gauti teisę į apdraustiesiems teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas?

Plačiau...

NEMOKAMAS SEMINARAS! Patyčios: vaikų vaidmenys ir reakcijos

Beveik kiekvienas vaikas mokykloje susiduria su nepagarbiu kitų vaikų elgesiu. Vaikai pasirenka įvairius būdus skriausti vienas kitą. Tai gali būti užgauliojimai, kandūs juokeliai, provokuojantis elgesys, pašaipa ar ignoravimas. Vieni vaikai imasi skriaudėjo vaidmens. Kiti dažnai kenčia nuo skriaudėjo. Neretai pasitaiko, kad smurtautojo netinkamą elgesį palaiko kiti vaikai, kurie stebi patyčių situaciją ir nieko nedaro. Tokia patirtis gali turėti įtakos vaikų elgesiui - vieni tampa piktesni, provokuojančiai ar agresyviai elgiasi, kiti vaikai užsisklendžia savyje, nebenori eiti į mokyklą, susitikti su draugais, tėvams skundžiasi dažnais galvos, pilvo skausmais, nenoru gyventi.

Plačiau...

Tėvams apie valgymo sutrikimus

“Tai, ką mes valgome, didžiąja dalimi yra apspręsta kultūrinių, socialinių ir psichologinių faktorių. Kultūrinis ir socialinis spaudimas turi įtakos tam tikro maisto prieinamumui ir tinkamumui, o individualius mitybos įpročius suformuoja mūsų aplinkiniai, ypač šeima”, - taip Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro psichologė R. Vaitkienė pradeda kalbą apie valgymo sutrikimus.

Plačiau...