Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Kovas 2013

Ant Šv. Velykų stalo – galimi salmoneliozės pavojai

Artėjant Šv. Velykoms visos šeimininkės nukraus šventinius stalus kiaušiniais ir, greičiausiai, vištienos patiekalais. Visgi Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė A. Preidytė primena, jog viena dažniausių maistu plintančių infekcijų mūsų šalyje yra salmoneliozė, kuria dažniausiai užsikrečiama nuo vištų kiaušinių, vištienos ir jos produktų.

Plačiau...

Kaune pirmą kartą atliktas tarptautinis jaunimo rūkymo tyrimas

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su Vytauto Didžiojo universiteto Psichologijos katedros specialistais, 2012 m. lapkričio – gruodžio mėnesiais Kauno miesto mokyklinio ugdymo įstaigose atliko tarptautinį jaunimo rūkymo tyrimą „GYTS“ (Global Youth Tobacco Survey). GYTS tyrimas apima duomenis apie 6-9 klasių moksleivių cigarečių ir kitų tabako produktų vartojimą bei informaciją apie penkis tabako vartojimo faktorius: prieinamumą ir kainą, tabako vartojimo aplinkoje laisvumą, metimą, visuomenės informavimo priemones ir reklamą bei mokyklos programą.

Plačiau...

Nemokami širdies ir kraujagyslių būklės patikrinimai padeda priimti sprendimą ir keisti gyvenimo būdą

tl_files/Naujienos/2012/11/14/zinoti_sveika.JPG

Pagal mirštamumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų Lietuva užima vieną pirmaujančių vietų Europos Sąjungoje (ES). Europos Komisijos paskelbtoje studijoje „Apie sveikatą glaustai: Europa 2012 m.“ (angl. „Health at a Glance: Europe 2012“) rašoma, kad 2010 metais Lietuvoje nuo širdies ir kraujagyslių ligų mirė daugiausia vyrų ir moterų, palyginti su kitomis ES šalimis: iš 100 tūkst. gyventojų – beveik 430 vyrų ir 230 moterų, kai, pvz., Prancūzijoje – atitinkamai vos 50 ir 19 (ES vidutinis mirtingumas, tenkantis 100 tūkst. gyventojų yra 156 vyrai ir 81 moteris). 

Plačiau...

Tuberkuliozės lazdelės: ( http://www.tballiance.org/)

Opus klausimas – tuberkuliozės profilaktika

„Viena svarbiausių problemų tuberkuliozės gydymo ir profilaktikos srityje – nepakankamas žmonių rūpinimasis savo sveikata. Jeigu jaučiamas silpnumas, greitas nuovargis, svorio kritimas, apetito stoka, nežymus karščiavimas, prakaitavimas naktimis – būtina nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją“ – teigia Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė A. Didžiokienė. 

Plačiau...

Pasaulinė vandens diena - gerkime kokybišką vandenį

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, pažymėdamas Pasaulinę vandens dieną, primena, jog vanduo yra būtina žmogaus organizmui, nes be vandens, žmogus sunkiai išgyventų savaitę. Nors atrodo, jog gauti vandens mums nėra sunku, bet reikia atkreipti dėmesį į vandens kokybę. 

Plačiau...

Įspūdžiai iš sveikatingumo savaitgalio Megoje

Dalinamės įspūdžiais iš sveikatingumo savaitgalio Megoje.

Džiaugiamės,jog besidominčių sveika gyvensena buvo tikrai daug.

Iki naujų susitikimų!
 

tl_files/Naujienos/2013/03/20/IMGP1454.JPG

Plačiau...

Kraštiečiai naudojasi gydymo paslaugomis užsienyje

tl_files/Naujienos/2012/11/14/zinoti_sveika.JPG
Kasmet vis daugiau keliaujančių kraštiečių pasinaudoja gydymo paslaugomis užsienyje ir gauna būtinosios sveikatos priežiūros paslaugas, kurių išlaidos kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. 2012 m. už Lietuvos piliečiams Europos ekonominės erdvės šalyse, Europos Sąjungos šalyse ir Šveicarijoje (ES šalys) suteiktas paslaugas buvo sumokėta 13,2 mln. litų, tai yra apie 12 proc. daugiau nei 2011 metais.

Plačiau...

Respublikinė pradinių klasių mokinių konferencija „Aukime sveiki“

tl_files/Naujienos/2013/03/12/Olimpiados logo.JPG

Š. m. kovo 13 d. Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kartu su Vinco Bacevičiaus pradine mokykla, paminint Sveikatingumo metus, organizuoja respublikinę pradinių klasių mokinių konferenciją "Aukime sveiki.

Plačiau...