Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Gegužė 2013

Kai pirmą kartą tampi tėčiu

Šį sekmadienį minima Tėvo diena. Tapti tėvu yra didelis džiaugsmas, bet, kaip pastebi Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro psichologė R. Vaitkienė, neretai tai tampa ir iššūkiu. Ypač, kai toks potyris patiriamas pirmą kartą gyvenime.

Vaiko gimimas yra įspūdingas reiškinys, o apie jį galvodami ir jį planuodami tėvai dažnai pamiršta šalia to džiaugsmo vykstančius pasikeitimus, kurie gali būti tiek teigiami, tiek neigiami. Vaiko gimimas sukelia stresą motinai, tėvui ir pačiam vaikui. Prisitaikymas prie naujo žmogaus, naujo vaidmens ir naujų gyvenimo taisyklių mamai ir tėčiui trunka ne vieną dieną.

Plačiau...

Pūsk burbulus, o ne dūmus!

Gegužės 31-oji visame pasaulyje minima kaip Pasaulinė diena be tabako. Šia proga Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kartu su Lietuvos medicinos studentų asociaciją (LiMSA) jau šį penktadienį (05.31) organizuoja akciją „Pūsk burbulus, o ne dūmus” Rotušės aikštėje 13 – 17 val.

Šios akcijos metu planuojama specialiu aparatu matuos anglies monoksido (CO) kiekį iškvepiamajame ore, kuris parodo karboksihemoglobino kiekį kraujyje. Akcijos dalyviai galės sudalyvauti viktorinoje atsakinėdami į klausimus apie rūkymo įtaką sveikatai. Teisingai atsakysiantiems bus įteikti prizai, įsteigti LiMSA partnerių Europos Komisijos inicijuotos kampanijos „Exrūkaliai nenugalimi“. O patiems mažiesiems bus dovanojami muilo burbulai, kurie atspindi akcijos šūkį - „Pūsk burbulus, o ne dūmus!” – juk taip smagiau ir daug sveikiau!

Plačiau...

Rizikos grupės – Kauno visuomenės sveikatos biuro prioritetinė kryptis

Visuomenės sveikatos priežiūra – atsakinga veikla, kuri sudaro prielaidas siekti visuomenės gerovės. Visos visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos ugdo piliečius sąmoningai ir atsakingai rūpintis savo sveikata – propaguojamas fizinis aktyvumas, sveika mityba ir kviečiama atsisakyti žalingų įpročių. Visgi vykdant pirminę sveikatos priežiūrą, labai dažnai pamirštamos labiausiai socialiai pažeidžiamos grupės. Šioms grupėms, ypač rizikingo elgesio jaunuoliams, turėtų būti teikiamas ypatingas dėmesys.

Plačiau...

KVIETIMAS Į AKCIJĄ „GALIU VAIKŠČIOTI ŠIAURIETIŠKAI“


Mieli Kauno miesto gyventojai,


Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras 2013 m. gegužės 29 d., 10 val., organizuoja nemokamą šiaurietiškojo ėjimo praktinį seminarą. Akcija vyks Vilijampolės seniūnijoje, Lampėdžių g.10.


Norintys dalyvauti nemokamuose šiaurietiško ėjimo mokymuose turi registruotis el. p. asta.preidyte@kaunovsb.lt arba telefonu 45 47 17, nes šiaurietiško ėjimo lazdų kiekis ribotas!

Kviečiame visus prisijungti!
Daugiau informacijos tel. (8 37) 45 47 17

Tradicinis renginys „Lai mūsų šeima būna pavyzdys kitiems...“ sportiškai ir linksmai

Gegužės 15 dieną visame pasaulyje buvo minima Tarptautinė šeimos diena. Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, todėl siekiant atkreipti dėmesį į šeimos svarbą žmogaus gyvenime Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras jau penktus metus tęsia renginių ciklą ,,Lai mūsų šeima būna pavyzdys kitiems...“.

Plačiau...

Medikas – mano šeimos draugas

tl_files/Naujienos/2013/05/15/DSC00566.JPG
2013 m. Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, paminėdamas Tarptautinę šeimos dieną, mokyklose organizavo akciją „Medikas- mano šeimos draugas“, kurios metu 2-8 klasės moksleiviai dalijosi savo gerąja patirtimi apie gydytojų, visuomenės sveikatos priežiūros specialistų, slaugytojų pagalbą, rūpestį bei kompetenciją.

Plačiau...

Saugaus eismo savaitės akcija Kaune

tl_files/Naujienos/2013/05/14/IMG_7752.JPG

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai simboliškai pėsčiomis patraukė į Laisvės alėją šviesti kauniečius apie pėsčiųjų saugą būtent Pasaulinę judėjimo sveikatos labui dieną :)

 

Plačiau...

Kviečiame į seminarą „Pavojingos medžiagos. Jų poveikis sveikatai ir aplinkai“.

Mieli Kauno miesto senjorai,

Kviečiame Jus prisijungti prie neformalaus Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro senjorų klubo ir su bendraminčiais aptarti, padiskutuoti aktualiomis sveiko senėjimo temomis.

Rytoj, gegužės 14 d., 13 val., Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biure, Aušros g. 42A, 11 aukšte vyks NEMOKAMAS seminaras „Pavojingos medžiagos. Jų poveikis sveikatai ir aplinkai“.

Kviečiame visus prisijungti!
Daugiau informacijos tel. (8 37) 45 47 17

Kauniečiai bus mokomi apie saugų pėsčiųjų elgesį

Kauno miesto savivaldybės Viuomenės sveikatos biuras prisijungia prie 2013 m. gegužės 6-12 d. minimos JT Saugaus eismo savaitės ir ryt vykdys akciją "Būk saugus gatvėje!". Tuo pačiu bus minima ir Pasaulinė judėjimo sveikatos labui diena.

Plačiau...

Paminėkime Pasaulinę judėjimo sveikatos labui dieną!

tl_files/Naujienos/2013/05/09/geguzes10.jpg

Pasaulyje minima Saugaus eismo savaitė

Pėstieji kasmet sudaro maždaug vieną ketvirtąją žuvusiųjų eismo įvykių metu. Dėl dėmesio pėsčiųjų problemoms trūkumo ir pastaraisiais dešimtmečiais vis didėjančio asmeninių transporto priemonių skaičiaus pėstieji susiduria su padidėjusia mirties, traumų ir negalios rizika. Daugelis žuvusiųjų yra vaikai ir vyresnio amžiaus žmonės. 

Plačiau...

Naujienos iš mokyklų. Gyvybės diena Kauno Antano Smetonos gimnazijoje

Žmogaus gyvybė – stebuklas ir neįkainojama vertybė, todėl kasmet paskutinį balandžio sekmadienį yra minima Gyvybės diena. Ta proga saulėtą balandžio 24-osios dienos popietę Kauno Antano Smetonos gimnazijos 2c klasės mokiniai, lydimi mokytojos Genovaitės Armonienės bei mokyklos visuomenės sveikatos specialistės Lilijos Musteikienės lankėsi Krikščioniškuose gimdymo namuose. 

Plačiau...

Su Motinos diena!

tl_files/Naujienos/2013/05/05/motinos.jpg


PASAKA
    
       Gerai aš moku pasaką mamytės

       apie užburtą karalaitės dvarą,

       apie pyragą, iškeptą pelytės,

       ir trijų brolių pamotę negerą.

 

       Kiekvieną vakarą, saulutei nusileidus,

       bijau vaiduoklio iš tamsios pasuolės,

       gyvas iš šulinio atėjęs skamba aidas,

       sesuo avytė mano, avinėlis — brolis.

 

       Slyvos mėlynos kas metai vėl pražįsta,

       kas vasarą lelijų didžios marios žydi —

       praeina baltos dienos ir atgal negrįžta,

       kaip paukščiai rudenį, šilton šalin išskridę.

 

       Sakyk, mamyte, pasaką ilgiausią

       ir niekur nuo ratelio, niekur nenueik tu,

       o aš gražiai Dievulį paprašysiu, pamaldausiu,

       kad tavo siūlas niekad nesibaigtų.


Bernardas Brazdžionis

Plačiau...