Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Birželis 2013

PATIKSLINIMAS. Akcija "Pūsk burbulus, o ne dūmus!"

Lietuvos medicinos studentų asociacijos (LiMSA) organizuotoje akcijoje "Pūsk burbulus, o ne dūmus!" Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras prisidėjo kaip partneris. Džiaugiamės puikiai pavykusiu renginiu ir tikimės, jog ši akcija privertė susimąstyti praeivius apie rūkymo žalą ir apsvarstyti galimybę mesti.

Rekomendacijos keliautojams

Kiekvienais metais Pasaulio sveikatos organizacija parengia rekomendacijas apie skiepijimus keliaujant į visas pasaulio šalis. Šių rekomendacijų tikslas - apsaugoti keliautojus nuo užkrečiamųjų ligų, užkirsti kelią ligų plitimui tarp šalių, suteikti keliautojams kuo mažiau rūpesčių ir nepatogumų. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras, vadovaudamasis 2013 metais atnaujintomis PSO rekomendacijomis, parengė rekomendacijų keliautojams „Dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis" atnaujinimą.

Plačiau...

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: Šią vasarą, kaip ir kiekvienais metais, daugiau vaikų gydysis medicininės reabilitacijos įstaigose

tl_files/Naujienos/2012/11/14/zinoti_sveika.JPG

Pastaruoju metu pasigirsta nuogąstavimų dėl galimybės gauti medicininės reabilitacijos paslaugas vaikams. Tačiau nerimaujama be pagrindo – Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų šioms paslaugoms pakanka. Tad, kaip ir kiekvienais metais, prasidėjus vasarai, šiais metais daugiau vaikų vyks į reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas teikiančias įstaigas, informuoja Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). 

Plačiau...

Kas keičiasi gimus vaikui?

Turbūt visi sutiksime, kad tapimas tėvu yra dėmesio vertas reikalas. Nei tėčiui, nei mamai, nei kitiems juos supantiems žmonėms nereikėtų pamiršti, kad vaikas gimė ir mamai, ir tėčiui. Abiejų tėvų gyvenime vyksta pokyčiai, todėl nereikėtų nuvertinti vienos ar kitos pusės išgyvenimų svarbos. Dažnai kalbama apie motinų pogimdyminę depresiją, tačiau beveik niekas neužsimena, kad šiek tiek vėliau, ūgtelėjus vaikui tėčiams taip pat gresia susirgti depresija. Yra tyrimų, kurie rodo, jog net 10 proc. tėvų po pirmojo vaiko gimimo išgyvena depresijos simptomus.

Plačiau...

BENDRUOMENIŲ SVEIKATINGUMO DIENA - APSILANKYKITE!

tl_files/Naujienos/2013/06/05/Bendruomeniu sveikatinimo diena222.jpg

Kauno maratonas jau šį sekmadienį!

tl_files/Naujienos/2013/06/04/logo_maratonas.png
Pirmą kartą Kaune organizuojamas „Kauno maratonas 2013“ birželio 9 dieną į šventę suburs ne tik bėgimo profesionalus ir mėgėjus, dalyvauti kviečiami ir šiaurietiško ėjimo entuziastai. Smagiausia renginio vieta - Nemuno sala ir čia vyksiantis linksmasis „Tichė“ šeimų bėgimas.

Plačiau...