Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Rugsėjis 2013

Pasivaikščiokime rudeniškais takais

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

KVIEČIA KAUNO MIESTO GYVENTOJKUS Į ŠIAURIETIŠKO ĖJIMO PRAKTINĮ SEMINARĄ

„Pasivaikščiokime rudeniškais takais“

2013.10.03 10 val. prie Kauno rotušės

 tl_files/Naujienos/2013/09/30.1/se.jpg

Šiaurietiškas ėjimas - puiki fizinio aktyvumo ir sveikatos saugojimo bei stiprinimo forma, nes:

● tinka bet kurio amžiaus žmonėms, bet kokiu oru ir bet kuriuo metų laiku;
● einant gerai įvaldyta technika galima panaudoti iki 90 proc. raumenų
● padeda mažinti kūno masę, gerina medžiagų apykaitą.
● sistemingos treniruotės gerina fizinį pajėgumą, ypač ištvermę ir jėgos ištvermę, judesių koordinaciją;
● tai malonus laisvalaikio praleidimo būdas gryname ore, padedantis atsikratyti emocinės ir protinio darbo įtampos;
● tai nedidelio intensyvumo treniruotės, gerinančios kraujotakos ir kvėpavimo sistemą, didinančios deguonies įsisavinimą.

Dalyvavimas nemokamas, būtina išankstinė registracija (seminaro trukmė ~ 2 val.)

Telefonas pasiteiravimui ir registracijai:  (8 37) 45 47 17

El. paštas: giedre.bernotaite@kaunovsb.lt

Pasaulinė kovos su pasiutlige diena

Kiekvienų metų rugsėjo 28 dieną minima pasaulinė kovos su pasiutlige diena. Tai – pasaulinio masto akcija, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į šios žmonėms ir gyvūnams pavojingos ligos grėsmę ir galimybes jos išvengti.
Pasiutligė – ūmi, mirtina virusinė užkrečiamoji liga, kuri sukelia galvos ir stuburo smegenų uždegimą. Pasiutlige užkrečiama per seiles, taigi ja nuo sergančio gyvūno galima apsikrėsti ne tik šiam įkandus, bet ir lyžtelėjus. Žmogui šis mirtinai pavojingas užkratas gali patekti per mažiausias odos žaizdeles. Pasiutligės infekcijos šaltinis yra gamtoje.  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis,. 2012m. Lietuvoje  nustatyti 5 teigiami pasiutliges atvejai, 3 –tarp laukinių gyvūnų, ir 2 - tarp naminių. gyvūnų. 

Plačiau...

O kaip man tai pavyko?

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

2013.10.04 13 val. adresu Aušros g. 42a (11 a.)

KVIEČIA KAUNO MIESTO SENJORUS Į PASKAITĄ „O KAIP MAN TAI PAVYKO“?

tl_files/Naujienos/2013/09/29/sveikas senejimas.jpg

Visi neišvengiamai senstame, tačiau tik nuo mūsų pačių priklauso, kaip tai vyks. Senstant sveikai, galima ne tik pailginti gyvenimo trukmę, bet ir pagerinti jo kokybę, ilgiau išlikti energingiems, savarankiškiems ir aktyviems.

Paskaitos metu bus dalijamos paslaptys apie ilgaamžiškumą ir sveiką senėjimą.

Dalyvavimas nemokamas

Telefonas pasiteiravimui:  (8 37) 45 47 17

El. paštas: info@kaunovsb.lt

Ką turi žinoti mėgstantys grybauti

Rudeniui įsibėgėjant visi stengiamės susirinkti kuo daugiau gamtos gėrybių. Neretas patraukiame ir į miškus grybauti. Visgi Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė A. Didžiokienė perspėja – atsargiai su nežinomais grybais, galite apsinuodyti.

Plačiau...

Rugsėjo 22-oji – Tarptautinė diena be automobilio

Šiandien ryte Kauno miesto savivaldybėje Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus specialistai priminė visiems, jog daug sveikiau ir naudingiau aplinkai automobilį iškeisti į dviratį.  Taip buvo minima Tarptautinė diena be automobilio.

Plačiau...

Rugsėjo 15 diena - pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena

Europos urologų asociacija, kuriai priklauso ir Lietuvos urologų draugija, rugsėjo 15 dieną yra paskelbusi Pasauline kovos su prostatos vėžiu diena. Šia diena siekiama atkreipti dėmesį į dažniausią  vyrų onkologinę ligą Lietuvoje.

Plačiau...

VAIKŲ ATSPARUMO RIZIKINGAM ELGESIUI UGDYMO GALIMYBĖS: STIPRIŲ JAUSMŲ VALDYMAS

Mieli tėveliai,

Vaikas susiduria su begale iššūkių kiekvieną dieną: atlieka pareigas namuose, užduotis mokykloje, bendrauja su bendraamžiais ir suaugusiaisiais, sprendžia iškilusius konfliktus bei nesutarimus. Tačiau neretai vaikams vieniems būna sunku juos įveikti, jie gali palūžti, nuleisti rankas ar pasiduoti netinkamam, bet daug labiau viliojančiam elgesiui. Jie susiduria su daug, neretai labai stiprių ir intensyvių jausmų- ne tik džiaugsmu bei pasitenkinimu, bet ir pykčiu, baime, nusivylimu, bejėgyste, nerimu, gėda, kalte. Kaip išmokyti vaikus neprarasti pasitikėjimo, kai jiems sunku ar kas nors nepavyksta? Kaip tėvams padėti įveikti vaikui sunkius etapus ir patiriamus jausmus? Kaip reaguoti, kai vaikas tuos intensyvius jausmus reiškia mums, suaugusiems? Kaip patiems tėvams padėti sau ir atrasti naujų jėgų, pasitikėjimo savimi? Apie tai kalbėsime šių seminarų tėvams metu.

Siekdamas padėti spręsti šiuos sunkumus Šeimos santykių institutas, bendradarbiaudamas su Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru 2013 m., įgyvendina projektą „Kelią kuriame eidami drauge“ (finansuojamą Sveikatos apsaugos ministerijos), skirtą stiprinti vaikų ir paauglių psichikos sveikatą, ugdant jų emocinę kompetenciją bei gebėjimą atsispirti impulsyviam elgesiui.

Kviečiame tėvelius į dviejų paskaitų-seminarų ciklą „VAIKŲ ATSPARUMO RIZIKINGAM ELGESIUI UGDYMO GALIMYBĖS : STIPRIŲ JAUSMŲ VALDYMAS“. Dalyvavimas nemokamas.

Užsiėmimus veda: psichologė Indrė Marcinkevičienė ir psichologė Rasa Vaitkienė
Įvyks dvi grupės : spalio 22 -23 d. ir spalio 29-30 d. Pradžia 18.00.
Vieno užsiėmimo trukmė 3 akad. val. (~ 2 val.).
Užsiėmimai vyks Šeimos santykių institute, L.Zamenhofo g. 9, Kaunas

Būtina išankstinė registracija (iki spalio 11d.) el. paštu pagalba@ssinstitut.lt arba telefonu 837 750935 (nuo 8.00 iki 20.00)

Laukiame Jūsų!


tl_files/Naujienos/2013/09/13/sam.jpgtl_files/Naujienos/2013/09/13/seimos_santykiu_institutas.pngtl_files/Naujienos/2013/09/13/logo_kaunovsb.png

Rugsėjo 10-oji Pasaulinė savižudybių prevencijos diena

Savižudybė – sudėtinga problema, kuri neturi kokios nors vienintelės priežasties ar paaiškinimo. Ją dažniausiai sukelia biologinių, genetinių, psichologinių, kultūrinių bei aplinkos veiksnių visuma. Sunku paaiškinti, kodėl vienas žmogus žudosi, o štai kitas, atsidūręs panašioje ar net blogesnėje padėtyje, to nedaro. Taigi daugumos savižudybių vis dėlto galima išvengti. Savižudybė dabar yra viena iš svarbiausių pasaulio visuomenės sveikatos problemų. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichologė R. Vaitkienė apžvelgia pagrindinius savižudybės rizikos aspektus ir būdus padėti.

Plačiau...

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: Priminimas tėvams: vaikų dantukai silantais dengiami nemokamai

Naujiems mokslo metams prasidedant Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad tėveliai, turintys mokyklinio amžiaus vaikų nuo 6 iki 14 metų ir norintys savo atžaloms dantukus padengti silantais, gali šią paslaugą gauti nemokamai, nes jos išlaidos yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. VLK ragina tėvelius aktyviai naudotis šia galimybe. 

Plačiau...

Mes atsakingi už vaiko ir šeimos gerovę

tl_files/Naujienos/2013/09/02/MSA_01.jpg

Su Rugsėjo 1-ąja!

tl_files/Naujienos/2013/09/01/rugsejo1.jpg

Rugsėjo 1-osios proga linkime energijos ir žingeidumo, atkaklumo ir kantrybės. 
Tegu naujieji mokslo metai atveria kelius ieškojimams ir atradimams. 

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras