Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Lapkritis 2013

(NE)grožis su cigarete

Šiandien minima Tarptautinė nerūkymo diena. Ta proga Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichologė kviečia pamąstyti apie moterų rūkymą ir (ne)grožį su cigarete. 

Plačiau...

Lapkričio 18 d. Europos supratimo apie antbiotikus diena

Lapkričio 18 d. minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. 

Plačiau...

Minima Pasaulinė diabeto diena

Pasaulinė diabeto diena minima kasmet lapkričio 14-ąją. Diena pasirinkta neatsitiktinai - tai Frederiko Bantingo (Frederick Banting), kuris kartu su Čarliu Bestu (Charles Best) atrado insuliną, gimimo diena.

Pasaulyje cukriniu diabetu šiuo metu serga apie 285 mln. žmonių, Lietuvoje šis skaičius siekia per 65 tūkst. gyventojų. Diabetas - gerai žinoma lėtinė liga, skirstoma į du tipus. 1 tipo diabetas paliečia dar vaikystėje, nes organizmas stokoja arba visiškai negamina insulino. Tokiems pacientams gydymas pradedamas ir visąlaik tęsiamas insulinu - leidžiamas švirkštais arba insulino pompa. 2 tipo diabetas vargina daugiau kaip 90 proc. visų sergančiųjų diabetu. Pažeistame organizme sutrinka insulino veikimas audiniuose. Neretai ligos pradžioje insulino esti net per daug, tačiau organizmo gebėjimas insuliną naudoti cukraus kiekiui kraujyje reguliuoti - sutrikęs. Ligos pradžioje pacientai į kovą su liga pasitelkia dietą ir mankštą, kantrybę ir savistabą. Sunkiai koreguojamo diabeto atveju prireikia antidiabetinių tablečių ar insulino.

Plačiau...

Kuprinių svėrimo akcijos Kaune rezultatai

Taisyklinga kūno laikysena sudaro optimalias sąlygas krūtinės ląstos, dubens, vidaus organų vystymuisi ir veiklai. Kadangi laikysena nėra įgimta, ją svarbu taisyklingai formuoti nuo gimimo. Netaisyklingą laikyseną formuoja netinkama vaiko aplinka: per mažas arba per didelis fizinis aktyvumas, neatitinkantis vystymosi fiziologijos, ilgas sėdėjimas susikūprinus prie kompiuterio, netaisyklinga stuburo padėtis miegant minkštoje lovoje su aukštomis pagalvėmis, o taip pat, nugaros skausmus ir netaisyklingą laikyseną, gali išprovokuoti ir nešiojama mokyklinė kuprinė, kurios svoris neatitinka numatytų normų. 

Plačiau...

Nemokami seminarai

tl_files/Naujienos/2012/10/24/1nesciuju_kursai.jpg.jpgNorite susilaukti laimingų ir sveikų vaikų?
Šis seminaras kaip tik Jums 

Kviečiame dalyvauti nemokamame seminarų cikle
,,Kūdikio laukimo trilogija"

 Kauno miesto savivaldybės Visuomenės Sveikatos biuras  kartu su Šeimos Santykių Institutu kviečia būsimas mamytes ir tėvelius dalyvauti nemokamų seminarų cikle “Kūdikio laukimo trilogija.

Kūdikio laukimas yra labai jautrus periodas kiekvienai mamai ir tėčiui, jo metu patiriama įvairių jausmų, kurie varijuoja nuo švelnumo ir meilės iki nerimo bei baimės.

Į jums rūpimus klausimus seminaro metu atsakys Šeimos Santykių Instituto psichologai, psichiatrai, aptardami šias temas:

1)      Ką svarbu žinoti tėvui ir mamai apie psichologinį ryšį su vaiku?
2)      Kokie pokyčiai laukia gimus vaikui ir kaip susikurti paramos sistemą?

Kursuose pateikiama informacija naudinga ne tik kūdikio laukiantiems tėveliams, bet ir jį planuojantiems ar  jo susilaukusiems.

Seminarai vyks (Šeimos santykių institute, L. Zamenhofo g. 9, Kaune):

I grupė – lapkričio 13d. 17:15-20:00 val., lapkričio 14 d. 17:30-20:00 val. 
II grupė – lapkričio 20 d. 17:15-20:00 val., lapkričio 21 d. 17:30-20:00 val.
III grupė – gruodžio 4 d. 17:15-20:00 val., gruodžio 5 d. 17:30-20:00 val.
IV grupė – gruodžio 10 d. 17:15-20:00 val., gruodžio 11 d. 17:30-20:00 val.

Seminarus veda: psichiatrė-psichoterapeutė Roma Šerkšnienė, psichologė-psichodramos terapeutė Rasa Pietarienė, psichologė, vaikų ir paauglių psichoterapeutė Indrė Marcinkevičienė, psichoterapeutas Algirdas Talijūnas, socialinių mokslų daktarė Laura Varžinskienė.

Būtina išankstinė registracija tel. (8 37) 750 935, el. paštu pagalba@ssinstitut.lt.

Seminarus finansuoja Kauno m. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras

Konkursas „AIDS: GERIAU ŽINOTI“

tl_files/Naujienos/2012/11/21/aids.jpg2013 m. gruodžio 2 d. 14.00 val. Kauno moksleivių aplinkotyros centre (Seniavos pl. 56 a., Kaunas) vyks konkursas  „AIDS: GERIAU ŽINOTI“, skirtas Pasaulinei AIDS dienai paminėti.

Konkurse kviečiame dalyvauti Kauno m. bendrojo lavinimo ir neformaliojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinius (po 8 mokinius komandoje).  Dalyviai bus apdovanoti organizatorių prizais ir padėkomis.

Dalyvio paraišką laisva forma prašome siųsti iki 2013 m. lapkričio 25 d. el. paštu mac@takas.lt. Konkurso nuostatai čia.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Konkurso organizatoriai Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras ir Kauno moksleivių aplinkotyros centras.

Daugiau informacijos
Rasa Vaitkienė, Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro psichologė
Tel. (8 37) 454717, el.p. rasa.vaitkiene@kaunosvsb.lt  


 

Šiandien – Europos sveikos mitybos diena

„Apie mitybos įtaką sveikatai pradėta kalbėti maždaug prieš 1,5–2 tūkstančius metų, o graikų filosofo Sokrato posakis apie nuosaikumą tinka ir šiandienai: „Valgome tam, kad gyventume, o ne gyvename tam, kad valgytume“. Sveika mityba yra vienas iš svarbių veiksnių, įtakojančių žmogaus sveikatą. Kiekvieno žmogaus motyvacija sveikai maitintis gali būti skirtinga. Tėvai rūpinasi, kaip užauginti sveikus vaikus, vyresnio amžiaus žmonės – kaip palaikyti gerą sveikatą ir išvengti ligų. Svarbu ne tik, ką valgome, bet ir kokį maisto kiekį suvalgome, kiek kartų per dieną valgome“, - taip apie sveikos mitybos svarbą kalbą pradeda Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė G. Bernotaitė.

Plačiau...

Kviečia "Žaliasis šėlsmas"

tl_files/Naujienos/2013/11/06/3-SULOGO-kvietimas-zaliasis-selsmas.JPG

Fizinio aktyvumo mugė Kauno sporto halėje (fotoreportažas)

Kauno miesto savivaldybė ir Kauno miesto savivaldybės sveikatos biuras kartu su AB „EIP Kaunas“ 2013 m. spalio 31 d., organizavo renginį „Fizinio aktyvumo mugė“  Kauno sporto halėje. 

Mugės metu dalyviai buvo supažindinti  su fizinio aktyvumo srityje dirbančiomis įstaigomis. Norintieji praktiškai išbandė įvairias fizinio aktyvumo veiklas - jungėsi į masinę mankštą, išbandė šiaurietiškąjį ėjimą, Įvertino savo jėgas Eurofit teste, pa,ušinėjo "Rio arenos" tinklinio kamuolį ir daug kitų.

Buvo smagu :)

Plačiau...