Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Kovas 2014

DANTŲ HIGIENOS ABC SUAUGUSIEMS

Burnos ertmėje ir apnašose yra labai daug mikroorganizmų ( 1mm3 apnašų yra apie 1000 000 000 000 bakterijų). Taigi labai svarbu tinkamai prižiūrėti dantis. Norint pašalinti apnašas – bespalvę, lipnią bakterijų plėvelę, susidarančią ant dantų, tarpdančiuose ir ties dantenų linija, dantis reikia valyti reguliariai ir taisyklingai. Sveika burnos ertmė pagerina ne tik gyvenimo kokybę, bet ir apsaugo nuo daugelio gresiančių ligų.

Plačiau...

Jei norite būti sveiki, rinkitės sveikatai palankesnius maisto produktus su simboliu „Rakto skylutė“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ragina atkreipti dėmesį į šiais metais patvirtintą maisto produktų ženklinimą. Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis įsakymu patvirtino maisto produktų ženklinimo simboliu „Rakto skylutė“ kriterijus. Įvedama pirmoji Lietuvoje valstybinė, nekomercinė sveikatai palankesnių maisto produktų ženklinimo sistema. Maisto gamintojai, gaminantys įsakyme nurodytus kriterijus atitinkančius produktus, galės savanoriškai ir nemokamai paženklinti juos simboliu „Rakto skylutė“.

Plačiau...

VĖŽIO PROFILAKTIKA – VISUOMENĖS IR KIEKVIENO ASMENS RŪPESTIS

Jei esate tokio amžiaus, kai galite dalyvauti vėžio prevencijos programose, pasinaudokite valstybės suteikiamomis nemokamomis galimybėmis pasitikrinti savo sveikatą. Taip pat svarbu atminti, jog mūsų kasdieniai pasirinkimai gali padėti išvengti ligos, ją artinti ar nutolinti.

Plačiau...

Tarptautinis mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“

Respublikinis vaikų, moksleivių ir pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“, pritarus Švietimo ir mokslo ministerijos vadovams, pirmą kartą buvo organizuotas dar 2002 metais pedagogų profesinės raidos centro projekte „Sveika gyvensena – gyvenimo būdas nuo vaikystės“. Konkursas ilgainiui taip išpopuliarėjo, jog paeiliui buvo suorganizuoti dar 6 respublikiniai konkursai. 2011-2012 metais jis tapo Tarptautiniu vaikų, mokinių, pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursu ir 2013 – 2014 metais Tarptautiniu mastu organizuojamas antrąjį kartą.

Plačiau...

Važinėkime dviračiu saugiai

Atėjęs pavasaris atnešė ne tik gerą orą, tačiau ir naujas pramogas. Daugelis iš mūsų tik pašvietus pirmiesiems saulės spinduliams išsitraukėme žiemą užmirštą transporto priemonę – dviratį. Važinėtis dviračiu mėgsta įvairaus amžiaus žmonės, kadangi ši transporto priemonė – ir sportas, ir pramoga. Važinėtis ne tik smagu, tačiau ir naudinga: dviratis gerina sveikatą bei pakelia nuotaiką, yra  labai patogi transporto priemonė, kai reikia nuvažiuoti nedidelius atstumus. Vaikams bei jaunimui dviratis suteikia savarankiškumo bei judėjimo laisvę, praplečia bei paįvairina jų laisvalaikio praleidimo galimybes.

Plačiau...

SVEIKINAME KAUNO MIESTO UGDYMO ĮSTAIGŲ 1-12 KLASIŲ MOKINIŲ PIEŠINIŲ IR FILMŲ PARODOS-KONKURSO „SVEIKATOS SKRYNIA“ NUGALĖTOJUS!

Sveikiname nugalėtojus ir maloniai kviečiame visus mokinius ir mokytojus, dalyvavusius Kauno miesto ugdymo įstaigų piešinių ir filmų parodoje-konkurse „Sveikatos skrynia“, dalyvauti apdovanojimo šventėje, kuri vyks 2014 m. balandžio 9 d. 14.00 val. Lietuvos sporto muziejuje (Muziejaus g. 7, Kaunas). Visi konkurso dalyviai bus apdovanoti diplomais, pagyrimo raštais, padėkos raštais ir prizais!

Plačiau...

Šiandien - Pasaulinė tuberkuliozės diena

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, jog kovo 24-oji – Pasaulinė tuberkuliozės diena.

Plačiau...

Kovo 22-oji – Pasaulinė vandens diena

Kiekvienais metais kovo 22 dieną visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų.  Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ragina atkreipti dėmesį į vandens vartojimo svarbą ir ugdyti tinkamus vandens gėrimo įpročius.

Plačiau...

Kviečiame į renginį

tl_files/Naujienos/2014/03/18/vanduo gyvybes saltinis.JPG

SAM informuoja: patobulintoje receptų rašymo tvarkoje – mažiau žymų ir antspaudų

Pacientų patogumui nuo 10 dienų iki 30 d. pratęstas kompensuojamųjų vaistų receptų galiojimo terminas, gydytojams suteikta galimybė ant vieno blanko išrašyti receptą, jei pacientas pageidauja įsigyti vaistus 6 mėnesių gydymo kursui, sumažinta privalomų žymėjimų skaičius tiek pildant receptą, tiek vaistinėms, vykdant jų apskaitą. Tai numatyta patobulintoje receptų rašymo ir kompensuojamųjų vaistų bei medicinos pagalbos priemonių pardavimo tvarkoje. Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta naujoji tvarka įsigalios nuo gegužės 1 d. 

Plačiau...

Iškilmingas olimpiados „Žmogus. Gamta. Sveikata“ nugalėtojų pasveikinimas

Šių metų kovo 6 dieną Lietuvos sporto muziejuje vyko iškilminga Kauno miesto ugdymo įstaigų 8 klasių mokinių olimpiados ,,Žmogus. Gamta. Sveikata“ ir Kauno miesto ugdymo įstaigų 5-12 klasių mokinių plakatų konkurso „Psichoaktyvioms medžiagoms – Ne!“ nugalėtojų apdovanojimo šventė.

Plačiau...

Psichologo konsultacijos vienišiems tėvams

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nemokamai teikia konsultacijas vienišiems tėvams, auginantiems vaikus. 

Plačiau...

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: vaikai turi būti gydomi nemokamai

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena tėveliams, kad vaikai turi visas galimybes sveikatos priežiūros paslaugas nemokamai gauti gydymo įstaigose, kadangi jie yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Plačiau...

Nemokama pagalba paaugliams, norintiems mesti rūkyti

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras teikia nemokamą psichologinę pagalbą mokiniams, norintiems mesti rūkyti.

Plačiau...

Pasitikime pavasarį judėdami - pasivaikščiokime šiaurietiškai!

Kviečiame visus prisijungti prie šiaurietiškojo vaikščiojimo užsiėmimų, kurie vyks kiekvieną kovo mėnesio trečiadienį 10 val. prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo šalia Ąžuolyno parko.

Plačiau...