Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Balandis 2014

Akcija “Mano skaitanti šeima“ mokyklose

2014 m. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, minėdamas Tarptautinę šeimos dieną, organizavo akciją „Mano skaitanti šeima“ mokyklose, kurios metu 1-9 klasių mokiniai dalijosi savo gerąja patirtimi apie skaitymą šeimoje.

Plačiau...

Pasaulis mini tarptautinę triukšmo suvokimo dieną

Triukšmas apibrėžiamas kaip įvairaus pobūdžio nepageidaujamas garsas. Dažnai girdinčiojo atžvilgiu jis yra beprasmis ir stipresnis nei įprasta. Kai kurių profesijų atstovai yra priversti su triukšmu susidurti kasdien darbo aplinkoje, jų klausai apsaugoti sukurtos specialios saugos priemonės, privalomi kasmetiniai sveikatos patikrinimai, kurių metu atliekama audiograma ir stebimi klausos pokyčiai. Nors darbą ne visada gali pasirinkti, tačiau vis dažniau žmogus savo noru keičia tylą į triukšmą, nesusimąstydamas apie galimą žalą sveikatai.

Plačiau...

Balandžio 29-toji – imunologijos diena. Ar vis dar esate saugūs?

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, jog balandžio 29 dieną visoje Europoje minima Imunologijos diena. Šią dieną oficialia paskelbė Europos imunologijos draugijų federacija (EFIS) 2005 metais. Tais pačiais metais prie šios dienos minėjimo prisijungė ir Lietuva. Imunologijos mokslo, gilesnio žmogaus vidinių apsauginių sistemų pažinimo bei atrastų vakcinų dėka žmonės neserga itin pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis, nusinešusiomis daugybę gyvybių epidemijų metu. Daugelis sunkių užkrečiamųjų ligų vakcinacijos dėka tapo retomis, tačiau budrumo prarasti nevalia.

Plačiau...

Svorio metimas: mitai ir tikrovė

Atėjus pavasariui ir atšilus orams, nuolat girdime patarimus, kaip numesti svorio ir pasitikti vasarą lieknesniems. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pataria, kaip atskirti, kurie populiarūs svorio mažinimo patarimai yra teisingi, o kurie – tik mitas ir ne tik nepadės numesti svorio, tačiau gali sukelti ir rimtas sveikatos problemas. Visuomenės sveikatos specialistė Giedrė Bernotaitė ragina netikėti populiariais svorio metimo mitais ir atsižvelgti į specialistų patarimus. 

Plačiau...

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: moterys gali nemokamai išsitirti dėl krūties piktybinių navikų

Kasmet Lietuvoje nustatoma vis daugiau ikivėžinių krūties susirgimų, kas leidžia gerokai lengviau sustabdyti šią klastingą ligą ir nuo jos išgydyti daugiau moterų. Tačiau, moterys, vis dar nepakankamai dalyvauja prevencinėje programoje dėl krūties vėžio ir pagal ją nemokamai tikrinasi dėl šios ligos. Todėl VLK ragina moteris aktyviau naudotis galimybe kas 2 metus nemokamai pasitikrinti dėl krūties vėžio.

Plačiau...

IMUNIZACIJOS SAVAITĖ PRASIDĖJO

tl_files/Naujienos/2014/04/22/immunization_week_2014_top_story.jpg

Prasidėjus imunizacijos savaitei Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos mokslų akademija bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurais ir centrais kviečia visuomenę domėtis vakcinacija ir užduoti klausimus apie imunoprofilaktiką.

Į užduotus klausimus balandžio 23 d. nuo 11 val. iki 14.00 val. atsakinės imunoprofilaktikos ekspertai: imunologijos, infekcinių ligų, bendrosios praktikos (šeimos) gydytojai, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos ir kiti specialistai.

Transliaciją galėsite tiesiogiai stebėti internete http://lma.lt/index.php?option=com_contushdvideoshare&view=player&id=101&catid=24&Itemid=197&lang=lt bei papildomai užduoti klausimus diskusijos dalyviams.

Šioje diskusijoje kviečiame dalyvauti medicinos akademinę bendruomenę, visuomenę ir žiniasklaidą. Transliaciją visuomenė galės stebėti bibliotekose, aukštosiose mokyklose, savivaldybių visuomenės sveikatos biuruose, visuomenės sveikatos centruose.

Tikslas: Pateikti teisingą ir autoritetingą informaciją imunoprofilaktikos klausimais.

11.00 – 12.30 val. – ekspertų pasisakymai.
12.30 – 14.00 val. – atsakymai į papildomus klausimus.

Maloniai laukiame Jūsų klausimų el. paštu online@ulac.lt
Skype adresas imunoprofilaktika

tl_files/Naujienos/2014/04/22/s_ulac(1).jpg

Velykinis sveikinimas

Linksmų, džiaugsmingų, šiltų, saulėtų Velykų, tvirtų margučių ir nepamirštamų akimirkų brangiausių žmonių apsuptyje linki Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro kolektyvas!
tl_files/Naujienos/2014/04/18/Sveikinimas Velykinis 2014.JPG

KVIEČIAME

tl_files/Naujienos/2014/04/Plakatas_dviratininkai.jpg

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure veiklą pradeda Sveikos šeimos klubas

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuo šio balandžio kviečia visas jaunas ir kūdikio besilaukiančias Kauno šeimas dalyvauti Sveikos šeimos klubo užsiėmimuose. Sveikos šeimos klubas – vieta, kur kūdikio besilaukiančios šeimos galės sužinoti atsakymus į jas dominančius klausimus sveikatos stiprinimo ir sveikos gyvensenos temomis.

Plačiau...

Kauno miesto ugdymo įstaigų 1-12 klasių mokinių piešinių ir filmų parodos-konkurso „Sveikatos skrynia“ nugalėtojų apdovanojimo šventė

Šių metų balandžio 9 dieną Lietuvos sporto muziejuje vyko iškilminga Kauno miesto ugdymo įstaigų 1-12 klasių mokinių piešinių ir filmų parodos-konkurso „Sveikatos skrynia“ nugalėtojų apdovanojimo šventė.
Piešinių ir filmų parodą-konkursą ,,Sveikatos skrynia“ organizavo Kauno moksleivių aplinkotyros centras ir Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Plačiau...

KVIEČIAME

tl_files/Naujienos/2014/04/04/10/bibliotekos-marguciai2.JPG

Minint Pasaulinę sveikatos dieną - šiaurietiškojo ėjimo žygis "Pajudam"

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS KARTU SU KAUNO MIESTO SAVIVALDYBE, MININT PASAULINĘ SVEIKATOS DIENĄ, VYKDĖ AKCIJĄ "PAJUDAM". 

Plačiau...

Balandžio 7-toji – Pasaulinė sveikatos diena

Pasaulinė sveikatos diena kiekvienais metais švenčiama balandžio 7 dieną. Pirmą kartą Pasaulinės sveikatos organizacijos siūlymu ji paminėta 1950 m. Šią dieną visame pasaulyje diskutuojama apie visuomenės sveikatos problemas, skatinama kuo daugiau žmonių pamąstyti apie savo gyvenseną ir apsispręsti gyventi saugiau ir sveikiau.Šių metų Pasaulinės sveikatos dienos tema yra užkrato pernešėjų sukeliamos ligos. Šios dienos šūkis „MAŽAS ĮKANDIMAS – DIDELĖ GRĖSMĖ“. 

Plačiau...

Ką reikia žinoti apie pavasario saulę?

Šiemet anksti prasidėjęs pavasaris džiugina šviesa ir saulės spinduliais. Vis daugiau laiko leidžiame lauke, norėdami pasilepinti šviesa, natūralia šiluma, tiesiog pakvėpuoti grynu oru ir daugiau pajudėti. Tačiau ar saulė tikrai teikia tik naudą? Kada ji gali pakenkti mūsų sveikatai? Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, jog jau nuo ankstyvo pavasario svarbu pasirūpinti tinkama apsauga nuo saulės. 

Plačiau...

ŠIAURIETIŠKOJO ĖJIMO ŽYGIS "PAJUDAM"

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS KARTU SU KAUNO MIESTO SAVIVALDYBE, MININT BALANDŽIO 7-ĄJĄ – PASAULINĘ SVEIKATOS DIENĄ, 

 Kviečia Kauno miesto savivaldybės darbuotojus ir Kauno miesto savivaldybei pavaldžių įstaigų darbuotojus į šiaurietiškojo ėjimo žygį 

„PAJUDAM“

2014 m. balandžio 7 d. 12–13 val.

tl_files/Naujienos/2014/04/01/pajudam foto.jpg 

Šiaurietiškas ėjimas – puiki fizinio aktyvumo ir sveikatos saugojimo bei stiprinimo forma, nes:

● tinka bet kurio amžiaus žmonėms;
● einant gerai įvaldyta technika galima panaudoti iki 90 proc. kūno raumenų;
● padeda mažinti kūno masę, gerina medžiagų apykaitą;
● sistemingos treniruotės gerina fizinį pajėgumą, ypač ištvermę ir jėgos ištvermę, judesių koordinaciją;
● tai malonus laisvalaikio praleidimo būdas gryname ore, padedantis atsikratyti emocinės ir protinio darbo įtampos;
● tai nedidelio intensyvumo treniruotės, gerinančios kraujotakos ir kvėpavimo sistemą, didinančios deguonies įsisavinimą.

Dalyvavimas nemokamas, būtina išankstinė registracija iki 2014 m. balandžio 3 d. 17.00 val.

Daugiau informacijos ir registracija telefonu (8 37) 20 02 47 arba
el. paštu: giedre.juskaite@kaunas.lt