Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Gegužė 2014

MITAI IR FAKTAI APIE RŪKYMĄ IR METIMĄ

Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras šia proga griauna plačiausiai paplitusius mitus apie rūkymą.

Plačiau...

Gegužės 28-oji – Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo diena

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, jog šiandien – Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo diena. Moters sveikata priklauso ne tik nuo jos fiziologinių savybių, tačiau ir nuo aplinkos, savivertės, mitybos ir fizinio aktyvumo. Taip pat labai svarbu suvokti, jog skirtingais gyvenimo tarpsniais ne vienodai reikia rūpintis ir savo sveikata.

Plačiau...

Sveikatos raštingumas – investicija į sveikesnę ateitį

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ragina nedelsti ir investuoti į savo ir savo vaikų sveikatą. Nors Lietuvos gyventojų perkamoji galia didėja, bet ar tinkama linkme „investuojame“? 

Plačiau...

Informuojame, kad šią savaitę šiek tiek keičiasi Sveikos šeimos klubo tvarkaraštis

Informuojame, kad šią savaitę šiek tiek keičiasi Sveikos šeimo sklubo tvarkaraštis. Rytoj nuo 17 val. paskaitą Sveiki namai. Kaip sumažintyi namų aplinkos taršą? skaitys Giedrė Mačiulytė, o trečiadienį 17 val. Justina Klimavičiūtė pasakos apie burnos higieną šeimoje. 

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: pasinaudokite galimybe sužinoti, kiek kainavo jūsų gydymas

Nuo 2013 m. rugpjūčio 1 d. visi pacientai, kurie gulėjo ligoninėse ir gydėsi, gali gauti išsamią informaciją apie tai, kiek už jų gydymą sumokėjo valstybė Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Tokius duomenis jiems pateiks teritorinės ligonių kasos (TLK), apibendrinusios gydymo įstaigų pateiktą informaciją.

Plačiau...

Kauno mieste vykdomas benamiams skirtas projektas, kuriuo siekiama mažinti socialinius sveikatos netolygumus

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu (LSMU) vykdo projektą, kurio metu ant Kauno miesto didžiųjų šiukšlių konteinerių klijuojami lipdukai su informacija, naudinga benamiams – pateikiami adresai, kur jie gali pavalgyti, pernakvoti, nusiprausti ar gauti pirmąją medicininę pagalbą.

Plačiau...

Kauno ikimokyklinių įstaigų ugdytinių Futboliuko festivalis „UEFA Grassroots Day. Futboliuko fiesta“

Kauno ikimokyklinių įstaigų ugdytinių Futboliuko festivalis

„UEFA Grassroots Day. Futboliuko fiesta“

2014-05-22

Nacionalinė futbolo akademija (Aukštaičių g. 51)Vaikų socializacijos, gebėjimo veikti kartu ugdymas labai svarbus vaikams tiek ikimokykliniame amžiuje, tiek tolesniame gyvenime. Sportuojant kartu didėja vaikų savivertė, pasitikėjimas savimi. Vaikai mokosi bendradarbiauti, būti draugiškais, žaisti garbingai, tinkamai išgyventi laimėjimus ir pralaimėjimus.

 

Renginio organizatorius: Kauno lopšelis – darželis „Ąžuoliukas“.

 

Renginio partneriai

Lietuvos futbolo federacija,

VŠĮ Kauno futbolo akademija,

Kauno vaikų kūno kultūros konsultacinis centras,

UAB leidykla „Jūsų flintas“,

UAB „Hummel“,

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

 

Renginio dalyviai: Kauno ikimokyklinių įstaigų komandos. Komandą sudaro 10 vaikų (mergaičių ir berniukų), 2 pedagogai.

 

Renginio data ir vieta: Renginys vyks 2014 m. gegužės 22 d. Kauno futbolo akademijoje (Aukštaičių g. 51, įvažiavimas prie Ledo arenos).

Renginio programa

9.40 – 10.00 Dalyvių atvykimas, registracija, rikiavimasis paradui.

10.00 – 11.00 Futboliuko fiesta (futboliuko žaidimas, judrieji žaidimai, estafetės)

11.00 – 11.30 Apdovanojimai, bendra nuotrauka, išvykimas.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras viso renginio metu mokys vaikus, pedagogus ir tėvelius pirmosios pagalbos pagrindų bei dalins metodinę medžiagą.

Plačiau...

Vyrai (ir ne tik!) kviečiami rūpintis savo sveikata

Sveikatos apsaugos ministerija ragina gyventojus aktyviai dalyvauti Lietuvoje vykdomose reikšmingose prevencinėse programose ir nemokamai pasitikrinti sveikatą, išsitirti ar nėra rizikos susirgti vėžiu. Už paslaugas, kurios suteikiamos pagal prevencines programas privalomuoju sveikatos draudimu apdraustajam žmogui nereikia mokėti. Jos kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Viena populiariausių vykdomų prevencinių programų yra priešinės liaukos (prostatos) vėžio ankstyvosios diagnostikos programa. Informaciją gyventojams apie galimybes dalyvauti šioje bei kitose vėžio prevencijos programose privalo teikti šeimos gydytojai.

Plačiau...

PSO gegužės 19 d. skiria plačiau informuoti visuomenę apie hepatito C keliamą pavojų

Hepatitas – tai kepenų uždegimas, kurį sukelia virusas. Lėtinis hepatitas C gali palaipsniui progresuoti iki kepenų cirozės, o vėliau gali susiformuoti net pirminis kepenų vėžys arba visai sutrikti kepenų funkcija, tuomet tokiam pacientui padės tik kepenų transplantacija. Vien šiais metais Kauno rajone visuomenės sveikatos centro duomenimis naujai hepatitu C užsikrėtė 3 asmenys. Verta pabrėžti, kad užregistruojama tik labai maža dalis visų užsikrėtusiųjų, kadangi liga ilgą laiką būna be simptomų. Asmuo užsikrėtęs hepatito C virusu ir pats to neįtardamas jau gali užkrėsti kitus žmones.

Plačiau...

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: vaikų kurtumo negaliai įveikti – du kompensuojami kochleariniai implantai

Sunkią kurtumo negalią turintiems vaikams bus kompensuojami du abiems ausims skirti kochleariniai implantai. Tokia galimybė atsirado sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Povilui Andriukaičiui įsakymu patvirtinus naują kochlearinių implantų kompensavimo tvarką.

Plačiau...

Gegužės 15 d. vyko renginys "Lai mūsų šeima būna pavyzdys kitiems...", skirtas Tarptautinei šeimos dienai (fotogalerija)

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešąja biblioteka bei Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmais, minėdamas Tarptautinę šeimos dieną, gegužės 15 d. Kauno mieste organizavo tradicinį renginį „Lai mūsų šeima būna pavyzdys kitiems...“

Plačiau...

Kviečiame prisijungti!

tl_files/Naujienos/2014/05/16/A5-nemokamos-mankstos-Kaunas-A.jpg

tl_files/Naujienos/2014/05/16/A5-nemokamos-mankstos-Kaunas-B (2).jpg

Šiandien - Tarptautinė šeimos diena

tl_files/Naujienos/2014/05/16/Semos diena_sveikinimas.jpg

Renginio "Pajudam" skirto Judėjimo sveikatos labui dienai akimirkos

Gegužės 10 d., šeštadienį, Judėjimo sveikatos labui dienos proga Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo renginį "Pajudam". Renginio metu kauniečiai ir miesto svečiai galėjo dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose, treniruotėse bei klausytis paskaitų sveikatingumo temomis. 

Plačiau...

Šiandien - Tarptautinė Raudonojo kryžiaus diena

Gegužės 8 dieną pasaulis mini tarptautinę Raudonojo kryžiaus dieną. Organizacija ėmė veikti daugiau nei prieš pusantro šimto metų, kai iškilo poreikis pasirūpinti nukentėjusiais karo lauke. Vėliau organizacijos veikla apėmė platesnę visuomenės dalį. 

Plačiau...

KNYGŲ MIESTELIO „MANO SKAITANTI ŠEIMA“ VEIKLŲ PROGRAMA

NEPRAŽIOPSOKITE! KAUNE TO DAR NEBUVO! ĄŽUOLYNE PRIE KAUNO VAIKŲ IR MOKSLEIVIŲ LAISVALAIKIO RŪMŲ GEGUŽĖS 8 -15 DIENOMIS ĮSIKURIA KNYGŲ MIESTELIS. KETURIUOSE NAMELIUOSE KUNKULIUOTE KUNKULIUOS PATI ĮVAIRIAUSIA VEIKLA MAŽIEMS IR PAAUGUSIEMS, MAMYTĖMS IR TĖVELIAMS, MOČIUTĖMS IR SENELIAMS. „BIBLIOTEKOS KITAIP“ NAMELYJE VEIKS KNYGŲ MAINYKLA, KURIOJE KNYGAS BUS GALIMA MAINYTI Į ATSINEŠTĄ KNYGĄ, ARBA GAUTI, ATLIKUS UŽDUOTĖLĘ. TAI PUIKUS PASIRINKIMAS, JEI NORITE SMAGIAI IR TURININGAI PRALEISTI LAISVALAIKĮ SU ŠEIMA!

Plačiau...

Knygos atgaivinimo terapinės aktualizacijos seminaras gegužės 11 d.

Gegužės 11 d. (sekmadienį), 10 – 16 val. 30 min. vyks seminaras apie tikslingą, suasmenintą, terapinį ir edukacinį knygos skaitymą vadovaujantis principu „pasidaryk pats“. Valandėles apie KATA metodą ir knygų skaitymą veda A. Benikienė ir P. Benikas. Seminaras vyks Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų salėje (Parodos g.26).

Plačiau...

Gegužės 6-ąją minima Melanomos diena

Lietuvoje gegužės 6 dieną jau 7 kartą minimą Euromelanomos diena. Šios dienos tikslas – atkreipti dėmesį į odos, didžiausio žmogaus organo ir pirmojo apsauginio barjero, sunkiausią ir pavojingiausią ligą – melanomą.

Plačiau...

Kauno TLK informuoja: PRIVALOMASIS SVEIKATOS DRAUDIMAS – KĄ REIKIA ŽINOTI?

Kodėl sveikatos draudimas yra privalomas ir ką jis mums duoda? Ką reikėtų žinoti apie privalomąjį sveikatos draudimą studentams, studijuojantiems Lietuvoje ar kitoje Europos Sąjungos (ES) šalyje, taip pat ieškantiems darbo ar dirbantiems užsienyje, pasakoja Kauno teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Valinskaitė-Barščevičienė.

Plačiau...