Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Birželis 2014

Šiaurietiško ėjimo poveikis organizmui

Fizinis aktyvumas veiksmingas tada, kai jis yra reguliarus, pakankamo intensyvumo, dažnio ir trukmės. Fizinis aktyvumas neturi tapti prievarta ir kančia. Šiaurietiškas ėjimas – puiki fizinio aktyvumo ir sveikatos saugojimo bei stiprinimo forma, tinkanti įvairaus fizinio pajėgumo ir įvairaus amžiaus žmonėms. Žingsniuodami su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis tempą galime pasirinkti pagal savo pajėgumą – nuo lengvo pasivaikščiojimo iki intensyvios treniruotės. 

Plačiau...

Elkimės atsargiai ir atsakingai vandenyje ir prie vandens

Tyčiniai ir netyčiniai sužalojimai nusineša daug gyvybių, sukelia negalią, pakeičia kasdienį gyvenimą. Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, kiekvienais metais Europos regione dėl šių priežasčių miršta daugiau kaip 700 000 žmonių (7 proc. visų mirčių) ir tai sudaro 14 proc. dėl negalios prarastų gyvenimo metų. Remiantis išankstiniais Higienos instituto Mirties atvejų ir jų priežasčių valstybės registro duomenimis, Lietuvoje 2013 m. dėl išorinių mirties priežasčių mirė 3 61 5 žmonių.

Plačiau...

Judėjimo poveikis sveikatai

Žymiai pigiau sudaryti sąlygas žmogui nesusirgti, negu susirgus jį gydyti. Be to, išvengti ligos yra daug naudingiau tiek pačiam žmogui, tiek visai visuomenei. Todėl Pasaulio sveikatos organizacija ragina daugiau dėmesio skirti ligų profilaktikai ir sveikatos stiprinimui, į pirmą vietą iškeliant gyventojų sveikos gyvensenos ugdymą. Labai svarbus sveikos gyvensenos veiksnys yra fizinis aktyvumas, kurio dažnai vartojami sinonimai yra kūno kultūra, fizinė kultūra, fizinis lavinimas, fizinis ugdymas, sportas.

Plačiau...

Tinkama rankų higiena - labai svarbi

Visuomenės sveikatos biuras primena apie taisyklingos rankų higienos svarbą.

Plačiau...

Atnaujintos skiepų rekomendacijos keliaujantiems

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras, vadovaudamasis 2014 metais atnaujintomis Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis, parengė rekomendacijų keliautojams ,,Dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis“ atnaujinimą.

Plačiau...

Hipertenzijos, širdies ir kraujagyslių ligų bei diabeto prevencija darbuotojų kolektyvuose

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, atsižvelgdamas į didelį lėtinių neinfekcinių ligų paplitimą bei suvokdamas jų rizikos veiksnių bendrumą, arterinės hipertenzijos, o tuo pačiu kitų lėtinių ligų prevencijai skiria ypatingą dėmesį nuo pat įstaigos veiklos pradžios. Viena iš svarbių įstaigos veiklos krypčių yra prevencinės akcijos darbuotojų kolektyvuose. 

Plačiau...

Mokinių atostogos ir išmaniosios technologijos: ar atostogaujantis vaikas nėra priklausomas nuo kompiuterio?

Vasara jau įsibėgėja, atostogauja visi mokyklinio amžiaus vaikai. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, jog svarbu, kaip vaikai leidžia laisvalaikį: kompiuteris, išmanusis telefonas ir kitos naujosios technologijos neturėtų tapti pagrindiniu atostogaujančių vaikų užsiėmimu. 

Plačiau...

Keičiasi šiaurietiško ėjimo užsiėmimų vieta

Nuo šio trečiadienio keičiasi šiaurietiško ėjimo užsiėmimų vieta - visų laukiame kiekvieną trečiadienį 10 val. prie Visuomenės sveikatos biuro, Aušros g. 42 A. Būtina registracija telefonu (8 37) 45 47 17. Užsiėmimai nevyks susirinkus mažiau nei 5 žmonėms bei lyjant. 

NEPAGEIDAUJAMAS PALYDOVAS – PADIDĖJĘS KRAUJOSPŪDIS

Širdies ir kraujagyslių ligos sergamumo struktūroje užima pirmąją vietą, taip pat yra neįgalumo ir blogesnės gyvenimo kokybės priežastis. Nuo šių ligų miršta kas antras Europos gyventojas – tai sudaro 30 proc. visų mirčių tarp asmenų iki 65 metų amžiaus.

Plačiau...

Birželio 14-oji – Pasaulinė kraujo donorų diena

Kaip ir kiekvienais metais, birželio 14 dieną minima kraujo donorų dieną. Šių metų tema – “Saugus kraujas motinų išsaugojimui”. Kasdien pasaulyje dėl komplikacijų gimdymo metu miršta apie 800 moterų. Daugelio šių mirčių galima būtų išvengti, jei donoro kraujas laiku pasiektų gavėją. 

Plačiau...

Fizinis aktyvumas - būtina sveiko ir pilnaverčio gyvenimo dalis

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ragina reguliariai mankštintis, nes fizinis aktyvumas – prevencinė priemonė nuo daugelio ligų. Fizinis aktyvumas – tai griaučių raumenų sukelti judesiai, kuriuos darant energijos suvartojimas yra didesnis negu ramybės būsenoje. Judesiai reikalingi ne tik žmogaus praktiniams tikslams pasiekti, bet ir fiziniam pajėgumui, sveikatai stiprinti.

Plačiau...

Jei nori būti sveikas, rūpinkis sveika namų aplinka

Kiekvieno žmogaus sveikata didele dalimi priklauso nuo jį supančios aplinkos. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ragina atkreipti dėmesį į aplinkos, kurioje gyvenate, sveikatą.

Plačiau...

Birželio 7 d., šeštadienį, kviečiame visus prisijungti kartu pajudėti!

tl_files/Naujienos/2014/06/03/Skelbimas2_birzelio 7 bendruomeniu svente.jpg

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: pacientai vis dar ieško popierinių pažymų reabilitacijai, nors jas pakeitė elektroninės

Ne visi mūsų kraštiečiai, ypač vyresniojo amžiaus žmonės, žino apie elektronines naujoves, kurios diegiamos sveikatos priežiūros srityje ir vis dar atvyksta į teritorines ligonių kasas ieškoti popierinių pažymų reabilitacijai, nors jos nebereikalingos nuo 2013 metų pabaigos. Pacientams, kurie yra siunčiami medicininei reabilitacijai, nebereikia pastarosiomis rūpintis – už juos tai padaro gydymo įstaigos ir ligonių kasos, kurios suformuoja elektronines pažymas.

Plačiau...

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: ne tik lietuviai mieliau gydosi savo krašte

Pernai į mūsų šalies teisę perkėlus tam tikras Europos Sąjungos (ES) direktyvos nuostatas Lietuvos gyventojams atsirado galimybė laisviau gydytis svetur. Nuo tada kraštiečiai, apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gali gydytis ES šalyse, gauti reikiamas specialistų paslaugas, o šių šalių piliečiai – naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis mūsų šalyje. Tiesa, mūsų šalies, kaip ir kitų Baltijos valstybių, gyventojai mieliau gydosi savo krašte. 

Plačiau...