Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Liepa 2014

Hepatitas: pagalvok dar kartą

Kiekvienais metais Pasaulio sveikatos organizacija liepos 28 dieną skiria priminti apie hepatito keliamą grėsmę žmogaus sveikatai. Šių metų šūkis „Pagalvok dar kartą!“ ragina mus nenuvertinti šios ligos ir nemanyti, kad ji mus aplenks. Iki šiol visame pasaulyje hepatitas a, b, c, d ir e jau nusinešė daugiau gyvybių nei ŽIV.

 

Plačiau...

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: vasarą daugiau vaikų keliauja į sanatorijas

Kaip ir kasmet, taip ir šią vasarą daugiau vaikučių vyks į reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas teikiančias įstaigas, už kuriose suteiktas paslaugas bus apmokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Įprastai dažniausiai būtent šiuo metų laiku pagausėja tėvelių, pageidaujančių, kad jų atžalos gautų minėtas paslaugas, ir besidominčių, kaip jomis pasinaudoti moksleivių atostogų metu, ypač vasarą, taip pat naujovėmis, norint patekti į reabilitacijos paslaugas teikiančias įstaigas. 

Plačiau...

DĖMESIO! KĄ TURI ŽINOTI IŠVYKSTANTYS STUDIJUOTI JAUNUOLIAI

Jaunuoliai, studijuojantys Europos Sąjungos (ES) šalių ir Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino bei Šveicarijos aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose, privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) yra draudžiami valstybės lėšomis, todėl jiems šių įmokų Lietuvoje mokėti nereikia. Tačiau išvykstant teritorinėje ligonių kasoje (TLK) svarbu susitvarkyti dokumentus ir išsiimti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK).

Plačiau...

Nesaikingas mėgavimasis saulės spinduliais kelia didžiulį pavojų sveikatai

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įspėja, jog pastaraisiais metais Lietuvoje padaugėjo odos vėžiu sergančių moterų. Odos vėžys užima antrą vietą tarp kitų labiausiai paplitusių vėžio formų tarp moterų ir trečią tarp vyrų. Tikimybė susirgti odos vėžiu padidėja net iki 75 proc., jei soliariumuose pradedama lankytis iki 30 metų amžiaus. Be to, Lietuvoje saulės spinduliai pavojingiausi būna jau nuo ankstyvo pavasario iki pat rugpjūčio vidurio, todėl šiuo metų laiku nuo 10 iki 14 val. reikėtų vengti būti tiesioginiuose saulės spinduliuose. 

Plačiau...

Visuomenės sveikatos biuras organizuoja akcijas "Elkis saugiai vandenyje ir prie vandens"

Kiekvienais metais pasaulyje nuskęsta apie 500 000, o Lietuvoje – apie 300 žmonių. Statistika rodo, kad Lietuvoje žmonės dažniausiai nuskęsta natūraliuose vandens telkiniuose. Tam, kad būtų galima apsisaugoti nuo nelaimių vandenyje ir išvengti skaudžių pasekmių, kiekvienam žmogui svarbu mokėti suteikti pirmąją pagalbą. Siekiant mažinti nelaimingų atsitikimų skaičių, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Kauno miesto greitosios pagalbos stotimi Kauno mieste, naujajame Lampėdžių kempingo paplūdimyje, organizuoja akcijas „Elkis saugiai vandenyje ir prie vandens“. 

Plačiau...

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: svarbu žinoti būsimiesiems tėveliams ir jaunuoliams

Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kad tam tikrais atvejais gyventojai, norėdami nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas ir išvengti nesusipratimų gydymo įstaigose, turėtų atvykti į teritorinę ligonių kasą (TLK) ir pateikti reikiamus dokumentus dėl draustumo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) patvirtinimo. Nepaisant to, kad žmogus gali būti draudžiamas PSD valstybės lėšomis, jis pats turėtų pasirūpinti deramu dokumentų sutvarkymu.

Plačiau...

Kaip per atostogas kokybiškai pailsėti?

Vasara dar tik įpusėja, tad vis daugiau ir daugiau žmonių užsikrečia atostogų virusu. Ištuštėja, darželiai, mokyklos, įvairios įstaigos... Dauguma gyvena praėjusių arba būsimų atostogų nuotaikomis. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichologė pataria atkreipti dėmesį į tam tikrus aspektus, kad per atostogas tikrai kokybiškai pailsėtumėte, o jų pabaiga netaptų košmaru.

Plačiau...