Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Rugsėjis 2014

AKCIJA „SVEIKATINGUMO PERTRAUKŲ SAVAITĖ“ KAUNO MIESTO MOKYKLOSE

Akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ – tai Lietuvos mokyklų bendruomenių savaitinė akcija, kurios tikslas  – atkreipti mokyklų bendruomenių (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po protinio darbo.

Plačiau...

Kaune vykusio tarptautinio seminaro metu sukvietėme dalyvius ir miestiečius į šiaurietiško ėjimo žygį

Kaune vykusio tarptautinio seminaro "Darnus judumas geresnei sveikatai ir aplinkai. Judėk permainų link" dalyvius ir visus miestiečius Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras sukvietė į šiaurietiško ėjimo žygį. 

Plačiau...

Paskutinis rugsėjo sekmadienis - Pasaulinė širdies diena. Mylėkime ir tausokime savo širdį

Tarp Jungtinių Tautų, Pasaulio organizacijos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbiamų atmintinų dienų paskutinis rugsėjo sekmadienis yra minimas kaip Pasaulinė širdies diena. Ši diena turėtų būti reikšminga kiekvienam žmogui, miestui ir valstybei, nes mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių susirgimų pasiglemžia daugiausiai tiek Kauno miesto, tiek Lietuvos gyventojų.

Plačiau...

Rugsėjo 26 dieną minima Pasaulinė aplinkos sveikatos diena

Aplinkos sveikata apima įvairius fizikinius, cheminius, biologinius faktorius, kurie vyksta žmogų supančioje aplinkoje, dažnai šie faktoriai yra susiję ir su paties žmogaus veikla. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad aplinkos veiksniai turi didžiulę įtaką žmogaus sveikatai. Ligų prevencijoje labai svarbu kurti darnią, sveikatą palaikančią aplinką. Pasaulinė sveikatos organizacija šiais metais siūlo atkreipti dėmesį į sveikatos netolygumus, kurie atsiranda dėl nevienodų gyvenimo sąlygų.

Plačiau...

Šiandien - Tarptautinė diena be automobilio

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ragina rūpintis savo ir aplinkos sveikata ir kuo dažniau vietoj automobilio rinktis viešąjį transportą, dviratį ar tiesiog keliauti į darbą, mokyklą, universitetą pėsčiomis!

Plačiau...

KVIETIMAS Į ŠIAURIETIŠKOJO ĖJIMO ŽYGĮ

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS KARTU SU KAUNO MIESTO SAVIVALDYBE

Kviečia Kauno miesto gyventojus ir miesto svečius į šiaurietiškojo ėjimo žygį, skirtą tarptautiniam seminarui

„Darnus judumas geresnei sveikatai ir aplinkai. Judėk permainų link“

2014 m. rugsėjo 25 d. 14–16 val.

 

Žygio maršrutas: Kauno m. savivaldybė – Žaliakalnio funikulierius – Žaliakalnis – Ąžuolyno parkas – Laivės al. – „Žalgirio arena“
tl_files/Naujienos/2014/04/01/pajudam foto.jpg
 
Šiaurietiškas ėjimas – puiki fizinio aktyvumo ir sveikatos saugojimo bei stiprinimo forma, nes:

● tinka bet kurio amžiaus žmonėms;
● einant gerai įvaldyta technika galima panaudoti iki 90 proc. kūno raumenų; 
● padeda mažinti kūno masę, gerina medžiagų apykaitą; 
● sistemingos treniruotės gerina fizinį pajėgumą, ypač ištvermę ir jėgos ištvermę, judesių koordinaciją;
● tai malonus laisvalaikio praleidimo būdas gryname ore, padedantis atsikratyti emocinės ir protinio darbo įtampos;
● tai nedidelio intensyvumo treniruotės, gerinančios kraujotakos ir kvėpavimo sistemą, didinančios deguonies įsisavinimą.
 

Dalyvavimas nemokamas, būtina išankstinė registracija iki 2014 m. rugsėjo 22d. 17.00 val.

Telefonas pasiteirauti ir registruotis: (8 37) 45 47 17 arba

el. p. giedre.bernotaite@kaunovsb.lt

Pirmą kartą Lietuvoje vyks tarptautinis renginys „Darnus judumas geresnei sveikatai ir aplinkai“

2014 m. rugsėjo 24–25 d. Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje (Laisvės al. 96, Kaunas) pirmą kartą Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir ministerijų atstovai, Lietuvos savivaldybių merai, Lietuvos Respublikos Seimo atstovai bei mokslo įstaigų, nevyriausybinių įstaigų, apie 20 užsienio šalių atstovų tarptautiniame renginyje „Darnus judumas geresnei sveikatai ir aplinkai“, kurio šūkis „Judėk permainų link“, pasidalys idėjomis ir gerosios praktikos pavyzdžiais, kaip skatinti gyventojų fizinį aktyvumą, gerinti jaunimo ir visos bendruomenės supratimą apie darnų judėjimą, kaip įtraukti žmones į sprendimų priėmimo ir darnaus miestų vystymosi procesą. 

Plačiau...

Rugsėjo 15-oji – Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena

Europos urologų asociacija, kuriai priklauso ir Lietuvos urologų draugija, rugsėjo 15 dieną yra paskelbusi Pasauline kovos su prostatos vėžiu diena. Šia diena siekiama atkreipti dėmesį į dažniausią vyrų onkologinę ligą Lietuvoje.

Plačiau...

Rugsėjo 10-oji – Pasaulinė savižudybių prevencijos diena

Nors ne visi savižudybės atvejai yra nuspėjami, daugelį jų galima įtarti įvyksiant. Efektyviausias būdas išvengti artimųjų savižudybės – tai išmokti pastebėti pavojaus ženklus, tinkamai juos įvertinti ir priimti teisingą sprendimą. Daugelį sutrikimų, pavyzdžiui, depresiją, įvairias emocines krizes – dažniausias savižudybių priežastis, beveik visada įmanoma atpažinti ir išgydyti.

Plačiau...

Judrumo mieste problemas spręskime kartu!

2014 m. rugsėjo 24-25 d. Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje (Laisvės al. 96, Kaunas) vyks tarptautinis renginys „Darnus judrumas geresnei sveikatai ir aplinkai", kurio šūkis „Judėk permainų link".

Plačiau...

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: studijuoti atvykstantys jaunuoliai negali būti verčiami rinktis šeimos gydytoją

Artėjant naujiems mokslo metams Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) į didmiesčius studijuoti atvykstantiems jaunuoliams primena, kad jie gali savarankiškai apsispręsti, ar jie nori keisti gydymo įstaigą, jei taip – kurioje poliklinikoje prisirašyti ir kokiam šeimos gydytojui patikėti rūpintis savo sveikata. Tai daryti jie gali niekieno neverčiami, objektyviai įvertinę turimą informaciją apie gydymo įstaigas ir šeimos gydytojus. 

Plačiau...

Regėjimo sutrikimai – dažniausia moksleivių sveikatos problema

Akys – vienas svarbiausių žmogaus organų, per jas palaikomas ryšys su išoriniu pasauliu, gaunama didžioji dalis visos mus pasiekiančios informacijos. Tobulėjant šiuolaikinėms technologijoms, nuo regėjimo sutrikimų kenčia vis daugiau žmonių. Visuomenės sveikatos specialistai pastebi, kad akinukų ar kitokio akių gydymo vis dažniau prireikia mažiausiesiems. 

Plačiau...

Su rugsėjo 1-ąja - Mokslo ir žinių diena!

tl_files/Naujienos/2014/09/rugsejo 1.jpg