Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Spalis 2014

Kuprinių svėrimo akcijų Kauno miesto mokyklose rezultatai

Pasibaigus Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro inicijuotai kuprinių svėrimo akcijai, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai džiaugiasi, jog situacija Kauno miesto mokyklose yra daugiau nei patenkinama ir pastebi, jog panašios prevencinės akcijos duoda teigiamų rezultatų. Vis dėlto, dar apie trečdalis Kauno miesto mokinių nešioja per sunkias kuprines, o tai gali sukelti rimtas sveikatos problemas. 

Plačiau...

Spalio 30–oji – Supratimo apie gripą diena

Spalio 30 d. Lietuvoje minima Supratimo apie gripą diena. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai ragina nepamiršti veiksmingiausios šios infekcijos profilaktikos ir kontrolės priemonės – skiepų.

Plačiau...

DĖMESIO: svarbi informacija senjorams

Informuojame, jog spalio 30 d. 13 val. turėjusi vykti paskaita apie paslydimus ir traumas nevyks dėl lektorės ligos. 

Spalio 30 d. Online diskusija skirta Supratimo apie gripą dienai: „Turite milijoną klausimų apie gripą, bet negaunate profesionalaus atsakymo?“

Artėjant supratimo apie gripą dienai Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) rengia online konferenciją, kurioje į visuomenės klausimus atsakys Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), imunologijos, infekcinių ligų, bendrosios praktikos (šeimos) gydytojai, Valstybinės ligonių kasos prie SAM, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie SAM ir kiti ekspertai.

Plačiau...

KVIEČIAME PRISIJUNGTI PRIE SVEIKOS ŠEIMOS KLUBO

Sveikos šeimos klubo užsiėmimai vyks tris pirmuosius kiekvieno mėnesio trečiadienius (lapkričio 5, 12, 19 d., gruodžio 3, 10, 17 d.)  nuo 17 val. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure (Aušros g. 42 A, 11 aukštas).

VISOS PASKAITOS NEMOKAMOS.

Kviečiame registruotis tel. (8 37) 454717.

tl_files/Naujienos/2014/10/22/Sveikos seimos klubas.jpg 

Spalis – oficialus kovos su krūties vėžiu mėnuo

Visame pasaulyje spalis minimas kaip kovos su krūties vėžiu mėnuo. Šis mėnuo neretai dar vadinamas ir rožinio kaspino mėnesiu, nes šios spalvos kaspinas – visame pasaulyje žinomas kovos su krūties vėžiu simbolis. 

Plačiau...

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: akių lęšiukai jau greitai pasieks gydymo įstaigas

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad centralizuotai nupirkti sulankstomieji akių lęšiukai jau greitai pasieks gydymo įstaigas. Jos šiuos gaminius gaus tiesiai iš tiekėjų ir galės nemokamai implantuoti privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams. Šiemet iš viso nupirkta 3140 įvairių dioptrijų akių lęšiukų.

Plačiau...

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: kompensuojamuosius vaistus vartoja trečdalis mūsų kraštiečių

Mūsų kraštiečiai iš jų gydymui būtinų vaistų dažniausiai vartoja medikamentus širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų ligoms, diabetui gydyti, kurie yra kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Per šių metų pusmetį vienam pacientui vidutiniškai tokių vaistų teko už 329 litus, o už visus išrašytus kompensuojamus vaistus ir medicinos pagalbos priemones sumokėta apie 333 mln. litų.

Plačiau...

Spalio 24 d. vyks tarptautinė gyvenimo būdo medicinos konferencija

Kviečiame į tarptautinę gyvenimo būdo medicinos konferenciją, kurios tema - miokardo infarkto prevencijos metodų taikymas klinikinėje praktikoje.

Plačiau...

Sveikos šeimos klubo veikla bus pristatoma modernaus Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos padalinio atidaryme

Š. m. spalio 20 d., pirmadienį, duris atvers Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinys. Visiškai naujas, lofto tipo (500 kv. m.) bibliotekos padalinys, įsikūręs Baltų pr. 81 (II a.), taps modernia kultūros ir švietimo erdve Kauno mieste. 

Plačiau...

Spalio 16-ąją minima Pasaulinė maisto diena

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, jog spalio 16-ąją kasmet minima Pasaulinė maisto diena. Šią dieną siekiama daugiau informuoti visuomenę apie pasaulines maisto problemas, stiprinti žmonių solidarumą kovojant su badu, prasta mityba ir skurdu. 

Plačiau...

Šiandien - Tarptautinė krūtų sveikatos diena

Spalio 15-oji - Tarptautinė krūtų sveikatos diena. Krūties vėžys yra dažniausiai moterims nustatomas piktybinis navikas ir dažniausia mirties nuo vėžio priežastis Lietuvoje ir kitose šalyse. Ankstyvoje stadijoje pastebėjus ligą, daugiau kaip 95 proc. moterų visiškai išgydomos. 

Plačiau...

Ligų prevencijos programos – svarbi priemonė profilaktikos srityje

Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų Europos šalių, lėtinės neinfekcinės ligos yra aktuali sveikatos problema, o šių ligų prevencija – prioritetinė sveikatos politikos sritis. Siekiant sumažinti gyventojų sergamumą ir mirtingumą nuo 2004 metų pradėtos vykdyti įvairios ligų prevencinės programos. Nors kai kurios programos vykdomos jau beveik dešimtmetį, kai kuriose asmens sveikatos priežiūros įstaigose programų vykdymas galėtų būti aktyvesnis. Todėl norisi nepamiršti tų, kurie savo pacientų sveikatai skiria didelį dėmesį.

Plačiau...

Konferencija „Reklamos ir žaislų įtaka vaikų psichikos sveikatai“

Spalio 10 d. Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje įvyko mokslinė-praktinė konferencija „Reklamos ir žaislų įtaka vaikų psichikos sveikatai“.

Plačiau...

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: nemokamos gripo vakcinos jau keliauja į šalies gydymo įstaigas

105 tūkst. sezoninio gripo vakcinos dozių, nupirktų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, jau keliauja į šalies sveikatos priežiūros įstaigas. Jomis nemokamai bus skiepijami rizikos grupėms priklausantys žmonės, kuriems kyla didžiausias pavojus susirgti gripu. Tai sergantieji lėtinėmis ligomis, nėščios moterys, pensinio amžiaus, slaugos ir globos įstaigose gyvenantys žmonės bei gydymo įstaigų darbuotojai, kuriems tikimybė užsikrėsti gripu ypač padidėja bendraujant su sergančiaisiais.

Plačiau...

Minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, Kauno visuomenės sveikatos biuras rengia konferenciją „Reklamos ir žaislų įtaka vaikų psichikos sveikatai“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu ir Lietuvos visuomenės sveikatos asociacija, minėdamas Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, organizuoja konferenciją „Reklamos ir žaislų įtaka vaikų psichikos sveikatai“.

Plačiau...

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: draustumas įsigalios tik pilnai sumokėjus PSD įmoką

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad nuo šių metų spalio 1 d. didėjant minimaliai mėnesinei algai (MMA) didėja ir fiksuotoji privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoka iki 93 litų. Tai reiškia, kad šiems žmonėms draustumas įsigalios tik pilnai sumokėjus nustatyto dydžio įmoką. Tuomet jie galės gauti ir reikiamas paslaugas gydymo įstaigose, kurias apmoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. 

Plačiau...

Kviečiame senjorus į nemokamus renginius, skirtus senjorų mėnesiui

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visus senjorus į jiems skirtus senjorų mėnesio renginius.

Plačiau...