Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Lapkritis 2014

Tarptautinė nerūkymo diena Kauno mokyklose

Kauno miesto mokyklose paminėta Tarptautinė nerūkymo diena. 

Plačiau...

Kauno visuomenės sveikatos biuras kviečia kauniečius į nemokamas Tai chi mankštas

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, jog nuolatinis fizinis aktyvumas yra itin svarbus sveikatai. Rudens ir žiemos laikotarpis – ne priežastis nustoti judėti. Todėl visuomenės sveikatos biuro specialistai šaltuoju metų laiku kviečia visus kauniečius į nemokamas Tai chi mankštas, kurios naudingos tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai. 

Plačiau...

Kviečiame kauniečius į nemokamas Tai chi mankštas

tl_files/Naujienos/2014/11/24/taichi naujausias.jpg

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: žmonės aktyviau nemokamai tiriasi dėl klastingų ligų

Vis daugiau gyventojų išgirsta raginimus nelikti abejingais savo sveikatai ir nemokamai išsitiria pagal Lietuvoje vykdomas prevencines programas. Šiais metais taip išsityrusių žmonių skaičius gerokai išaugo ir jiems suteikiama paslaugų daugiau nei pernai. Tikimasi, kad ši gera tendencija išliks ir ateinančiais metais, todėl 2015 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžete šioms paslaugoms apmokėti bus numatyta daugiau lėšų.

Plačiau...

Tarptautinė nerūkymo diena – puiki proga mesti rūkyti

Kasmet trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, jog tabako rūkymas – labiausiai paplitusi priklausomybės liga, tarptautinėje ligų klasifikacijoje įvardijama kaip Psichikos ir elgesio sutrikimai vartojant tabaką. Ši priklausomybės rūšis kelia daugiau sveikatos problemų ir priešlaikinių mirčių, negu visos kitos legalios ir nelegalios narkotinės medžiagos kartu sudėjus. Pasaulio sveikatos organizacija rūkymo keliamą pavojų asmens ir visuomenės sveikatai lygina su epidemijų keliamais pavojais.

Plačiau...

Šiandien - Europos supratimo apie antibiotikus diena

Kasmet lapkričio 18 d. minimos Europos supratimo apie antibiotikus dienos šūkis šiais metais - „Kiekvienas žmogus yra atsakingas už antibiotikų efektyvumo išsaugojimą“. Šios dienos tikslas – atkreipti dėmesį į teisingą antibiotikų vartojimą, įspėti, kad bakterijų atsparumas antibiotikams kelia globalią grėsmę visuomenės sveikatai. 

Plačiau...

Neįvertinta šio šimtmečio liga: požymiai, kuriuos turi žinoti kiekvienas

Kas dešimt sekundžių pasaulyje nuo diabeto sukeliamų komplikacijų miršta žmogus. Tiems, kuriems pavyksta išgyventi, neretai yra šalinamos galūnės, žmonės kenčia nuo širdies ir kraujotakos sutrikimų ar net apanka. Lietuvoje šiuo metu diabetas kamuoja jau kas 20-tą šalies pilietį.

Minint Pasaulinę diabeto dieną, Diabeto prevencijos judėjimas „DIA BE TO. Rytojus prasideda šiandien“ į konferenciją Seime pakvietė visus neabejingus savo ir artimųjų sveikatai, ragino išsiaiškinti diabeto rizikos veiksnius, atpažinti pirmuosius ligos simptomus ir laiku užkirsti kelią klastingai ligai. Renginio dalyviai galėjo nemokamai išsitirti gliukozės, glikuoto hemoglobino, cholesterolio lygį kraujyje, vyko aktyvaus judėjimo bei sveikos mitybos pamokos.

Plačiau...

Lapkričio 14-oji – Pasaulinė diabeto diena

Nuo 1991 m. kasmet lapkričio 14-ąją minima Pasaulinė diabeto diena. Ji minima per kanadiečio Frederiko Bantingo, insulino gaminimo būdo atradėjo, gimtadienį. 1922 m. Frederikas Bantingas pirmą kartą išgelbėjo diabetu sergantį 14-metį, suleisdamas jam insulino, o 1923 m. jam suteikta Nobelio premija.

Plačiau...

Konkursas „AIDS: geriau žinoti“, skirtas Pasaulinei AIDS dienai

Kauno moksleivių aplinkotyros centras ir Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2014 m. gruodžio 1 d. 14.30 val. organizuoja Kauno miesto bendrojo lavinimo, neformaliojo ugdymo įstaigų mokiniams konkursą „AIDS: geriau žinoti“, skirtą Pasaulinei AIDS dienai.

Plačiau...

Informuoja Kauno TLK: lietuviai mieliau gydosi savame krašte

Jau suėjo vieneri metai, kai į mūsų šalies teisę perkėlus tam tikras Europos Sąjungos (ES) direktyvos nuostatas mūsų kraštiečiai, apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), gali vykti laisviau gydytis svetur. Visgi žmonės neskuba naudotis šia naujove ir mieliau lieka gydytis Lietuvoje arba vyksta į kaimynines šalis, kur gydymo paslaugų kainos panašios. Per metus už mūsų šalies ribų gydytis buvo išvykę 43 žmonės.

Plačiau...

Užterštas oras – ne vien ekologinė, tačiau ir sveikatai kenkianti problema

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, prasidėjus šildymo sezonui, ragina gyventojus atkreipti dėmesį, kokį kurą namams šildyti jie renkasi ir prisiminti dažnai daromas klaidas, kurios sukelia ne vien tik ekologines, tačiau ir sveikatos problemas.

Plačiau...

Kviečiame į paskaitą „Sveika mityba, kokia ji?“

Apie mitybos įtaką sveikatai pradėta kalbėti maždaug prieš 1,5–2 tūkstančius metų, o graikų filosofo Sokrato posakis apie nuosaikumą tinka ir šiandienai: „Valgome tam, kad gyventume, o ne gyvename tam, kad valgytume“Sveika mityba yra vienas iš svarbių veiksnių, darančių įtaką žmogaus sveikatai. Kiekvieno žmogaus motyvacija sveikai maitintis gali būti skirtinga. Tėvai rūpinasi, kaip užauginti sveikus vaikus, vyresnio amžiaus žmonės – kaip palaikyti gerą sveikatą ir išvengti ligų. Svarbu ne tik, ką valgome, bet ir kokį maisto kiekį suvalgome, kiek kartų per dieną valgome.Minint Lapkričio 8-ąją, Europos sveikos mitybos dieną, kviečiame apsilankyti parodoje 
„Moters pasaulis“, 2014-11-08 (šeštadienį) Žalgirio arenoje. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja paskaitą „Sveika mityba, kokia ji?“. Paskaita vyks 2 – oje seminarų salėje 10.00 – 11.00 val.

Platesnė informacija el. p. giedre.bernotaite@kaunovsb.lt

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: pacientams teikiama informacija, kiek kainavo jų gydymas

Nuo rugpjūčio 1 d. visi pacientai, kurie gulėjo ligoninėse ir gydėsi, gali gauti išsamią informaciją apie tai, kiek už jų gydymą sumokėjo valstybė Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Tokius duomenis jiems teikia teritorinės ligonių kasos (TLK), apibendrinusios gydymo įstaigų pateiktą informaciją. Tai įtvirtinta sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio pasirašytame įsakyme.

Plačiau...

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: PSD draustas žmogus gydymą gali gauti nemokamai

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad visi pacientai, kurie yra drausti privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), reikiamas paslaugas mūsų šalies gydymo įstaigose gali gauti nemokamai. Už jas ligonių kasos apmoka Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis toms gydymo įstaigoms, kurios turi sutartis su jomis.

Plačiau...

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: geros žinios poliklinikose dirbantiems gydytojams ir jų pacientams

Nuo lapkričio 1 d. šeimos gydytojai pradėti skatinti už tuberkulino mėginio atlikimą 7 metų ir rizikos grupių vaikams, odontologai – už moksleivių dantų tvarkymą prieš mokslo metus, gydytojai psichiatrai ir slaugytojai – už vizitus į psichinę negalią turinčių pacientų namus. Tai reiškia, kad pacientams paslaugos bus labiau prieinamos, gerės jų kokybė, trumpės eilės. 

Plačiau...