Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Vasaris 2015

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: PSD draustiems pacientams brangūs tyrimai – nemokamai

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) drausti žmonės gydymo įstaigose neskubėtų mokėti iš savo kišenės už brangius medicinos tyrimus bei procedūras. Už tai sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, todėl pacientams šios paslaugos turi būti teikiamos nemokamai.

Plačiau...

NEPAGEIDAUJAMAS PALYDOVAS – PADIDĖJĘS KRAUJOSPŪDIS

Širdies ir kraujagyslių ligos sergamumo struktūroje užima pirmąją vietą, taip pat yra neįgalumo ir blogesnės gyvenimo kokybės priežastis. Nuo šių ligų miršta kas antras Europos gyventojas – tai sudaro 30 proc. visų mirčių tarp asmenų iki 65 metų amžiaus. 

Plačiau...

III-ojo Darbo kolektyvų paplūdimio tinklinio turnyro etapo rezultatai

Šeštadienį, vasario 21 d., įvyko trečiasis Darbo kolektyvų paplūdimio tinklinio turnyro etapas.

Plačiau...

Kaune paskelbta gripo epidemija. Kaip elgtis?

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai įspėja, jog Kauno mieste nuo vasario 9-osios paskelbta gripo epidemija. Gripo epidemijos metu labai svarbu laikytis tam tikrų taisyklių siekiant nesusirgti, o susirgus – neužkrėsti kitų. Visuomenės sveikatos specialistė Alina Didžiokienė pastebi, jog viena svarbiausių profilaktikos priemonių – tinkama rankų higiena, nes per nešvarias rankas plinta 80 proc. užkrečiamųjų ligų, tarp kurių – ir gripas.

Plačiau...

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: pirkdami kelio ir klubo sąnarių protezus žmonės permoka kelis kartus

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ragina žmones neskubėti savo lėšomis įsigyti kelio ir klubo sąnarių endoprotezų, kurie reikalingi jų judėjimui palengvinti, o rinktis tuos, kuriuos Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) perka ir kompensuoja Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Juolab, kad VLK duomenimis, šiemet skirta 20 proc. daugiau lėšų šiems gaminiams kompensuoti.


Plačiau...

(Ne)dovana Valentino dienos proga!

Kai įsimyli, norisi dalintis viskuo: įspūdžiais, bučiniais, šiluma... Vis dėlto Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įspėja, kuo geriau nesidalinti – lytiškai plintančiomis ligomis. Šios ligos dar vadinamos LPI (lytiškai plintančiomis infekcijomis), nes jas žmonės vieni kitiems perduoda lytinių kontaktų metu. Kai kurios LPI perduodamos kontakto su oda metu arba iš motinos kūdikiui gimdymo ar žindymo krūtimi metu.

Plačiau...

Kauno miesto darbo kolektyvų tinklinio turnyras prasidėjo

Šeštadienį, vasario 7 d., įvyko pirmasis Kauno miesto darbo kolektyvų paplūdimio tinklinio turnyro etapas, kuriame dalyvavo 20 komandų.

Plačiau...

Akių lęšiukai PSD draustiems pacientams – nemokamai

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina žmones neskubėti savo lėšomis įsigyti akių lęšiukų, skirtų kataraktai gydyti. Kaip ir iki šiol, pacientai turės galimybę juos gauti nemokamai, nes jie yra kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Iki šiol juos pirkdavo VLK ir paskirstydavo gydymo įstaigoms, o nuo šiol šiuos gaminius turės pirkti pačios įstaigos, nes jie įskaičiuoti į bendrą gydymo kainą, kurią apmoka ligonių kasos.

Plačiau...

Vėžys nėra stipresnis už mus!

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad kiekvienais metais vasario 4 diena minima kaip Pasaulinė vėžio diena, kuri vienija viso pasaulio gyventojus kovai su vėžiu. Šios dienos tikslas – išgelbėti milijonus gyvybių kasmet didinant informacijos pasiekiamumą ir švietimą apie šią ligą, taip pat atkreipti vyriausybių ir gyventojų dėmesį į šią problemą ir paskatinti imtis veiksmų.

Plačiau...

Kauno apskrityje sergamumas gripu ir peršalimo ligomis peržengė epidemijos slenkstį

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) 2015 m. 5 sav. (sausio 26 - vasario 1 d.)  siekė 92,1 atv./10 tūkst. gyventojų. 4-ąją metų savaitę šis sergamumo rodiklis siekė 79,4 atv./ 10 tūkst. gyventojų.

Plačiau...