Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Kovas 2015

Dviračių sezoną pradėkite saugiai

Dviratis – viena smagiausių susisiekimo priemonių, kuri ne tik tausoja aplinką, tačiau ir stiprina sveikatą. Pavasarį šių dviračių transporto priemonių gatvėse labai padaugėja. Pasak Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės Justinos Klimavičiūtės, džiugu, ši susisiekimo priemonė vis populiarėja Kauno mieste, tačiau važiuojant dviračiu reikia laikytis kelių eismo taisyklių, būti tolerantiškiems bei nekelti pavojaus sau ir kitiems. Taip pat yra ir daugiau dalykų į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, prieš ruošiantis į kelionę dviračiu.

Plačiau...

PATARIMAI TĖVAMS, KAIP RŪPINTIS VAIKŲ BURNOS HIGIENA

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Justina Klimavičiūtė primena, kad geriausias laikas pradėti rūpintis vaiko burnos sveikata yra dar prieš vaiko gimimą, t.y. motinos nėštumo metu. Gydytojas turi patarti tėvams burnos higienos klausimais, išaiškinti, koks svarbus tėvų pavyzdys vaiko higieninių įgūdžių formavimuisi, supažindinti juos su burnos priežiūros ypatumais įvairiais vaiko amžiaus periodais.

Plačiau...

Vaiko sveikatos pažymėjimų analizė: ar sveiki Kauno miesto moksleiviai?

Kiekvienais metais iki rugsėjo 15 dienos mokiniai turi pasitikrinti sveikatą ir mokyklų visuomenės sveikatos priežiūros specialistams pateikti profilaktinio sveikatos patikrinimo pažymėjimą (forma Nr. 027-1/a). Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas vieną iš savo funkcijų – visuomenės sveikatos stebėseną, kasmet pagal pateiktus sveikatos pažymėjimus atlieka vaikų sveikatos analizę, stebi sveikatos rodiklių kitimo tendencijas. Privalomas mokinių sveikatos tikrinimas yra labai svarbus – laiku nustatytos ligos padeda lengviau išspręsti problemas ir užkirsti kelią tolesniam ligų vystymuisi.

Plačiau...

Mesti rūkyti verta bet kokio amžiaus žmonėms

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, jog rūkymas labai pavojingas sveikatai ir laikomas viena svarbiausių priešlaikinių mirčių priežasčių ir daugelio ligų rizikos veiksniu. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, nekontroliuojamas rūkymo plitimas pasaulyje gali lemti, jog iki 2025 m. mirtingumas nuo tabako sukeltų ligų išaugs iki 10 mln. per metus, o bendras tabako aukų skaičius per artimiausius 50 metų gali pasiekti pusę milijardo.

Plačiau...

Šiandien – Pasaulinė tuberkuliozės diena

Kovo 24 d. Pasaulio sveikatos organizacijos sprendimu, minima Tarptautinė tuberkuliozės diena. Ši diena skirta plačiau informuoti visuomenę apie pavojingą infekcinę ligą. Šiemet jos šūkis: ,,Pasiekime 3 milijonus. Suraskime. Gydykime. Išgydykime.“

Plačiau...

Kovo 22-oji – Pasaulinė vandens diena

Kiekvienais metais kovo 22 dieną minima Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ragina atkreipti dėmesį į vandens vartojimo svarbą ir ugdyti tinkamus vandens gėrimo įpročius.

Plačiau...

Kovo 20-oji – Pasaulinė burnos sveikatos diena

2012 m. rugpjūčio 29 – rugsėjo 1 d. vykusiame jubiliejiniame 100-ajame FDI (Pasaulio odontologų federacijos) kongrese kovo 20-oji buvo paskelbta Pasauline burnos sveikatos diena. Todėl šiais metais Lietuva jau trečią kartą kartu su daugiau nei 75 – iomis pasaulio šalimis, esančiomis Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Europoje, Afrikoje, Azijoje ir Okeanijoje, mini Pasaulinę burnos sveikatos dieną. Šių metų Pasaulinės Burnos sveikatos dienos siekis – apsaugoti gyventojų dantis ir burną visą gyvenimą, nuo vaikystės iki senatvės, todėl šventės tema – „Šypsenos visam gyvenimui". Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Kauno miesto ikimokyklinėse įstaigose organizuoja paskaitas dantų higienos tema. Paskaitų metu vaikai linksmai mokomi taisyklingai prižiūrėti dantis, mokymams naudojamos inovatyvios priemonės.

Plačiau...

Kviečiame apsilankyti parodoje „Sveikatos skrynia“!

Maloniai kviečiame aplankyti Kauno miesto ugdymo įstaigų 1–12 klasių mokinių piešinių, plakatų, lankstinukų, skrajučių, atvirukų parodą „Sveikatos skrynia“.

Kvietimas 

Plačiau...

APSINUODIJIMŲ PREVENCIJOS SAVAITĖ

Apsinuodijimai, kartu su traumomis, užima trečiąją vietą mirčių struktūroje. Tai yra tie susirgimai, kurių dažniausiai galima išvengti žinant, kur slypi pavojus. Siekiant šviesti žmones šiuo klausimu, šiais metais pirmą kartą organizuojama APSINUODIJIMŲ PREVENCIJOS SAVAITĖ. Jos metu vyks įvairūs šviečiamieji renginiai, bus skaitomos paskaitos.

PROGRAMA  

tl_files/Naujienos/2015/03/17/apsinuodijimai.jpg 

DĖMESIO!

Trečiadienį, kovo 18 d., Sveikos šeimos klubo paskaita nevyks.

tl_files/Naujienos/2015/03/12/SSK plakatas mazesnis.JPG

Mokinių olimpiada „Žmogus. Gamta. Sveikata“ ir trumpametražių filmų konkursas „Kelionė po sveikatos pasaulį“

Vasaris – sveikatingumo mėnuo. Todėl Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Kauno moksleivių aplinkotyros centras, siekdami plėsti ir tobulinti mokinių ekologijos, sveikos gyvensenos, gamtos mokslų žinias, organizavo tradicinę Kauno miesto ugdymo įstaigų 8 klasių mokinių olimpiadą ,,Žmogus. Gamta. Sveikata“. Olimpiada šiais metais buvo organizuojama jau penkioliktus metus. Šių metų vasario 25 dieną Kauno Vinco Kudirkos progimnazijoje 83 mokiniai iš 33 Kauno miesto ugdymo įstaigų turėjo teisingai išspręsti testus, atlikti įvairias užduotis: surasti teisingas sąvokų reikšmes, atpažinti paveiksluose pavaizduotus medžius ir krūmus, išspręsti raidžių margumyną ir kt.

Plačiau...

Patarimai naujagimio sulaukusiems tėvams

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad vaikelio susilaukę tėvai turi jo sveikata pradėti rūpintis vos tik jam gimus – pirmiausia pasirūpinti, kad jis būtų paskiepytas nuo įvairių ligų ir būtų atlikti reikalingi tyrimai. Vaikus iki 18 metų valstybė draudžia privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), todėl už naujagimiui suteiktas paslaugas gydymo įstaigoje mokėti nereikia – už tai sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. 


Plačiau...

Tai, ką svarbu žinoti besilaukiančioms moterims

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad vaikelio besilaukiantys tėvai turi rūpintis vaiko sveikata dar iki jo gimimo – reguliariai lankytis pas gydytojus, atlikti reikiamus tyrimus. Jei nėščia moteris yra drausta privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), už paslaugas gydymo įstaigoje jai mokėti nereikia, nes už tai sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. 

Plačiau...

Išrinktas sportiškiausias Kauno miesto darbo kolektyvas

Vasaris – sveikatingumo mėnuo. Todėl Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, siekdamas paskatinti dirbančius žmones daugiau judėti, sukvietė darbo kolektyvus aktyviai ir sportiškai praleisti vasario mėnesio šeštadienius dalyvaujant paplūdimio tinklinio 3x3 turnyre. Dalyvauti jame galėjo visi norintys. Turnyras susilaukė didelio susidomėjimo, varžėsi darbo kolektyvai net iš 22 įstaigų ir įmonių.

Plačiau...