Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Balandis 2015

Sveikiname Motinos dienos proga!

Mielos mamos, 

Motinos meilė - stipriausia, rūpestis - didžiausias, o darbas - sunkiausias pasaulyje.

Būkite laimingos, šypsokitės ir džiaukitės kiekviena diena!

tl_files/Naujienos/2015/04/28/ziedai.jpg

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras sveikina visas mamas artėjančios Motinos dienos proga! 

Minint Judėjimo sveikatos labui dieną, kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami į sveikatinimo renginių ciklą „PAJUDAM“

Gegužės 10-oji kiekvienais metais minima kaip Judėjimo sveikatos labui diena. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, minint šią dieną, organizuoja sveikatinimo renginių ciklą „Pajudam“, skirtą ir vaikams, ir suaugusiems.

Plačiau...

Tarptautinė triukšmo suvokimo diena. Dėl nekalto pomėgio gresia klausos praradimas

Paskutinį balandžio trečiadienį kasmet minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, jog nuolatinis triukšmas yra viena iš nerimo, nemigos, dirglumo, viršsvorio, galvos skausmo, padidėjusio kraujospūdžio, skrandžio ligų priežasčių. Taip pat, tie, kuriuos veikia triukšmas, dažniau skundžiasi suprastėjusia atmintimi, sumažėjusiu fiziniu ir protiniu darbingumu, prasta orientacija.

Plačiau...

Kvietimas

Maloniai kviečiame visus mokinius, juos parengusius  mokytojus, svečius atvykti į Kauno miesto ugdymo įstaigų 1–12 klasių mokinių piešinių, plakatų, skrajučių, lankstinukų, atvirukų parodos-konkurso „Sveikatos skrynia“ nugalėtojų ir dalyvių apdovanojimų šventę.

Renginio programoje:

garsios Lietuvos aktorės DOLORESOS KAZRAGYTĖS pasirodymas.

Kauno Vaišvydavos pagrindinės mokyklos mokinės Gabijos Būtytės ir jos vadovės Kauno Vaišvydavos pagrindinės mokyklos neformaliojo ugdymo pedagogės Eglės Stankevičienės meninė programa.

Kauno šv. Pranciškaus mokyklos mokinių vokalinio ansamblio pasirodymas.

Renginys vyks: 2015 metų gegužės 7 dieną 14.00 val.

Renginio vieta: Kauno moksleivių aplinkotyros centre, Šeštokų g. 30,Kaunas.

Susitikime ir pasidžiaukime nuveiktais gražiais darbais!

Laukiame Jūsų!

KVIETIMAS

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: infekcinių ligų galima išvengti skiepijantis ir prevenciškai tikrinantis

Lietuvoje vis daugiau pacientų gali gauti reikiamą medikų pagalbą, gydant infekcines ligas ir pasiskiepyti nemokamomis vakcinomis, kurios padeda išvengti tokių sudėtingų ligų. Tam skiriama ne tik vis daugiau lėšų, bet ir dėmesio prevencijai bei ankstyvai ligų diagnostikai – tai kur kas geriau ir pigiau tiek žmogui, tiek valstybei, nei intensyvus ir sudėtingas organizmą alinantis gydymas.

Plačiau...

Oficialus pranešimas

2014 m. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure buvo atliekamas pažangos stebėjimo vidaus auditas. Kauno miesto savivaldybės administracijos Centralizuoto vidaus audito ataskaitoje nustatyta, jog 41 įstaigos darbuotojui, priskaičiuojant paskirtus priedus ar priemokas, permokėtas darbo užmokestis. Permokos darbuotojams susidarė dėl už nedarbo laikotarpius, t.y. atostogas, nedarbingumą, papildomas laisvas dienas, priskaičiuotas ir išmokėtas priemokas. Tokiu būdu darbuotojai gavo didesnes, nei priklausytų, pajamas.

Audito ataskaitoje rekomenduota, laikantis Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų, užtikrinti permokėtos sumos grąžinimą į Biuro biudžetą. Įstaigos direktorė Asta Garmienė, atsižvelgdama į susidariusią situaciją, parengė ir, suderinusi su Kauno miesto savivaldybės administracijos Centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėja, patvirtino priemones šios rekomendacijos įgyvendinimui. Šios rekomendacijos įgyvendinimui nutarta pasikalbėti su kiekvienu iš darbuotojų, kuriems padaryta permoka, ir su sutikusiais darbuotojais pasirašyti susitarimus daryti išskaitas iš darbo užmokesčio. Daugelis jų sutiko pasirašyti susitarimus dėl permokėto darbo užmokesčio grąžinimo, išskyrus 8 darbuotojus. Dėl to, laikantis teisės aktų, kreiptasi į Darbo ginčų komisiją.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro veiksmai šios situacijos kontekste yra teisėti ir atliekami laikantis visų Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų bei suderinus su Kauno miesto savivaldybės administracijos Centralizuoto vidaus audito skyriumi.

Europos imunizacijos savaitė. Kodėl verta skiepytis?

Šiemet balandžio 20–25 dienomis jau dešimtą kartą minima Europos imunizacijos savaitė. Imunizacijos savaitės tikslas – didinti imunizacijos apimtis, gerinti visuomenės supratimą apie skiepų svarbą. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena apie vakcinacijos svarbą, siekiant užkirsti kelią užkrečiamosioms ligoms.

Plačiau...

Visuomenės sveikatos biuro ir Šančių seniūnijos iniciatyva gyventojai informuojami apie užterštą šaltinio vandenį

Vanduo – gyvybiškai svarbus žmogui. Apie vandens vartojimo svarbą kalbama nuolat. Tačiau reikšmingas ne tik išgeriamo vandens kiekis, bet ir jo kokybė. Daug žmonių naudoja šaltinių vandenį maistui ir netgi kaip vaistą, o kauniečiai, gyvenantys Šančiuose, puikiai žino šaltinį, esantį L. Ivinskio gatvėje. Tačiau Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Šančių seniūnijos specialistai įspėja, kad šio šaltinio vandens vartoti maistui negalima.

Plačiau...

Konkurso „Sveikatos skrynia“ dalyvių darbai (nuotraukų galerija)

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Kauno moksleivių aplinkotyros centru organizavo Kauno miesto ugdymo įstaigų 1–12 klasių mokinių piešinių, plakatų, lankstinukų, skrajučių, atvirukų konkursą „Sveikatos skrynia“.

Plačiau...

Informuoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras: gripas traukiasi iš Lietuvos

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) 2015 m. 15 sav. (balandžio 6 - 12 d.) siekė 43,2 atv./10 tūkst. gyventojų. 14-ąją metų savaitę šis sergamumo rodiklis siekė 48,8 atv./ 10 tūkst. gyventojų.

Plačiau...

Balandžio 11-oji – Pasaulinė sergančiųjų Parkinsono liga diena

Vis ilgėjant žmonių gyvenimo trukmei atsirado sąvoka „sveikas senėjimas“. Vyresnio amžiaus asmenys kviečiami nuolatos mankštintis, sveikai maitintis ir gerinti savo psichikos sveikatą. Visgi neišvengiamai atsiranda sergančiųjų tam tikromis senatvės ligomis. Viena iš jų – Parkinsono liga. Kiekvienais metais balandžio 11 d. minima Pasaulinė sergančiųjų Parkinsono liga diena. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras šią dieną visuomenę kviečia nelikti abejinga, atkreipti dėmesį į šią ligą, jos simptomus ir pagalbą sergantiesiems.

Plačiau...

Šiandien - Pasaulinė sveikatos diena

Balandžio 7-oji – Pasaulinė sveikatos diena. Šiemet ji skirta maisto saugumui: „Kiek saugus yra Jūsų maistas? Nuo ūkio – iki lėkštės, užtikrinkime maisto saugą“.
tl_files/Naujienos/2015/04/03/sveikatos diena.jpg

Plačiau...

Su Šv. Velykomis!

Tegul Velykų rytas Jums atneša džiaugsmą ir ramybę, o bundanti gamta žada naują pradžią!

Su gražiausia pavasario švente!

tl_files/Naujienos/2015/04/03/velykinis sveikinimas.jpg
Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, 2015