Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Gegužė 2015

Susitikimas su PSO Europos regiono biuro atstovėmis

Gegužės 28 d. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure lankėsi viešnios iš PSO (Pasaulio sveikatos organizacijos) Europos regiono biuro. Susitikimo metu buvo aptarta Biuro veikla užkrečiamųjų ligų profilaktikos srityje ir susitarta dėl bendradarbiavimo vykdant projektą, skirtą paskatinti besilaukiančias moteris skiepytis nuo gripo.

Plačiau...

Kaunas be tabako dūmų

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, kartu su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnais bei Visuomenės sveikatos studentų draugija, gegužės 29 d., penktadienį, 10 val., organizuoja akciją „Miestas be tabako dūmų“, kurios šūkis – „Jei tu neparduosi – aš nerūkysiu!“.
tl_files/Naujienos/2015/05/28/Miestas be tabako dumu.jpg 

Akcija „Miestas be tabako dūmų“ gegužės 29 d. 10 val. bus vykdoma viešose Kauno miesto vietose, kuriose draudžiama rūkyti: Nepriklausomybės aikštėje, šalia Soboro, Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, Prezidentūros sodelyje, šalia Kauno valstybinio Lėlių teatro prieigų, Miesto sode ir jo prieigose, šalia Kauno miesto savivaldybės pastato iš Laisvės alėjos pusės. Akcijos metu bus dalinami ženkliukai su užrašu „Aš nerūkau!“ ir „Aš neparduodu!“.

Kaune – nuolatinis dėmesys širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuo pat savo įkūrimo rūpinasi kauniečių sveikata ir didelį dėmesį skiria širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai. Visuomenės sveikatos specialistė Alina Didžiokienė pastebi, jog širdies ir kraujagyslių ligos sergamumo struktūroje užima pirmąją vietą. Nuo šių ligų miršta kas antras Europos gyventojas – tai sudaro 30 proc. visų mirčių tarp asmenų iki 65 metų amžiaus. Atsižvelgiant į tai, labai svarbu stiprinti šių ligų rizikos grupės asmenų sveikatą.

Plačiau...

Visuomenės sveikatos biuro, Bendruomenės pareigūnų ir studentų organizuojamos akcijos tikslas – Kaunas be tabako dūmų

Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako. Ši diena bus minima ir Kaune, kur šiais metais didelis dėmesys skiriamas rūkantiems nepilnamečiams. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, kartu su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnais bei Visuomenės sveikatos studentų draugija, gegužės 29 d., penktadienį, 10 val., organizuoja akciją „Miestas be tabako dūmų“, kurios šūkis – „Jei tu neparduosi – aš nerūkysiu!“.

Plačiau...

Moksleivių aplinkotyros centras ir Visuomenės sveikatos biuras kviečia 7-12 metų vaikus į stovyklą

tl_files/Naujienos/2015/05/25/KVIETIMAS I STOVYKLA2.jpg

DĖMESIO!

Šį sekmadienį, gegužės 24 d., 12 val., tai-chi mankšta vyks Rytų kultūros studijoje WUDANG TAO, Kalpoko g. 1-26.

tl_files/Naujienos/2015/04/28/tai-chi plakatas.jpg 

Gegužės 24-ąją Kaune vyks masinis šiaurietiškojo ėjimo žygis

Gegužės 24-oji – Tarptautinė šiaurietiškojo ėjimo diena. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Lietuvos šiaurietiškojo ėjimo asociacija kviečia visus kauniečius ir miesto svečius paminėti šią dieną dalyvaujant masiniame šiaurietiškojo ėjimo žygyje.
tl_files/Naujienos/2015/05/18/siaurietiskojo ejimo zygis plakatas3.jpg

Plačiau...

Kviečiame apsilankyti

tl_files/Naujienos/2015/05/18/kvietimas AA2.jpg

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: jei esate nedraustas PSD, galite turėti problemų

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad draustumas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) garantuoja nemokamą gydymą susirgus: apdraustiesiems mokėti nereikia, nes Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis už gydymą sumoka ligonių kasos. Tuo tarpu nedraustiems tenka sumokėti iš savo kišenės, jiems nemokamai teikiama tik būtinoji medicinos pagalba.

Plačiau...

Tarptautinei šeimos dienai paminėti - akcijos „Šeima ir sveikata“ Kauno miesto poliklinikose (nuotraukų galerija)

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kiekvienais metais organizuoja Tarptautinei šeimos dienai skirtą renginį „Lai mūsų šeima būna pavyzdys kitiems...“ Šiais metais renginiui pasirinktas netradicinis formatas – akcijos „Šeima ir sveikata“ Kauno miesto poliklinikose. Visą savaitę Kauno visuomenės sveikatos biuro specialistai lankėsi poliklinikose, bendravo su ateinančiomis šeimomis, kvietė dalyvauti viktorinoje ir dalino prizus.

Plačiau...

DĖMESIO!

Rytoj, gegužės 17 d., 12 val., tai-chi mankšta vyks Rytų kultūros studijoje WUDANG TAO, Kalpoko g. 1-26.

tl_files/Naujienos/2015/04/28/tai-chi plakatas.jpg 

Sveikiname visus Tarptautinės šeimos dienos proga!

tl_files/Naujienos/2015/05/14/Seimos diena.jpg

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: atvykti į ligonių kasą popierinių pažymų medicininei reabilitacijai nebereikia

Žmonės, ypač vyresnio amžiaus, vis dar atvyksta į teritorines ligonių kasas ieškoti popierinių pažymų reabilitacijai, nors jos  nebereikalingos nuo 2013 metų pabaigos. Pacientams, kurie yra siunčiami medicininei reabilitacijai, tuo rūpintis nereikia: elektronines pažymas suformuoja gydymo įstaigos ir teritorinės ligonių kasos.

Plačiau...

SKELBIAMAS PSICHOAKTYVIŲJŲ MEDŽIAGŲ VARTOJIMO PREVENCIJOS KONKURSAS „PREVENCIJOS SIMBOLIS“

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas skelbia Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos konkursą „Prevencijos simbolis“.

Plačiau...

Valdorfo darželio „Šaltinėlis“ vaikai mokosi maitintis sveikai

„Maisto bankas”, bendradarbiaudamas su šalies ūkininkais, pasiūlė nemokamai tiekti morkas ir taip papildyti vaikų maisto racioną. Valdorfo darželis „Šaltinėlis“ noriai prisijungė prie šios akcijos: kiekvieną savaitę atsiveža po 80-90 kg. morkų, iš kurių auklėtojos su vaikučiais spaudžia sultis, tarkuoja, gamina morkų salotas. Vaikai pamėgo griaužti žalias morkas – tai sveika dantukams, gausu ląstelienos. 

Plačiau...

ŽIV (žmogaus imunodeficito virusas) nėra nei labai egzotiškas nei retas

Kiekvienais metais trečiąjį gegužės sekmadienį minima Tarptautinė mirusiųjų nuo AIDS atminimo diena. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, jog AIDS kasdien nusineša tūkstančius gyvybių ir nėra vieno žmogaus, pasveikusio nuo šios ligos. AIDS yra kur kas arčiau mūsų nei įsivaizduojame – Kauno mieste šiais metais jau įregistruotas naujas šios ligos atvejis.

Plačiau...

Konkurso „Sveikatos skrynia“ nugalėtojų ir dalyvių apdovanojimai

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Kauno moksleivių aplinkotyros centru, siekdami skatinti mokinius domėtis sveika gyvensena, ugdyti sveikos gyvensenos poreikį, teigiamą požiūrį į sveikatą kaip vertybę, sudaryti sąlygas mokiniams kūrybiškai naudotis įgytomis sveikatos stiprinimo žiniomis ir įgūdžiais bei skatinti ugdytinių kūrybinius polinkius ir gebėjimus, jau antrus metus organizavo Kauno miesto ugdymo įstaigų 1-12 klasių mokinių piešinių, plakatų, lankstinukų, skrajučių, atvirukų parodą-konkursą „Sveikatos skrynia“. 

Plačiau...

Prevenciškai išsitirti vengiantys žmonės bijo sužinoti blogą diagnozę

Nepaisant to, kad Lietuvoje vykdomose prevencinėse programose dėl krūties, gimdos kaklelio, storosios žarnos ir prostatos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų žmonės dalyvauja vis aktyviau ir joms įgyvendinti skiriama daugiau lėšų, nemažai žmonių vengia prevenciškai ir  nemokamai išsitirti. To daryti neskubantys žmonės teigia, kad jiems tai neįdomu, bijo sužinoti blogą diagnozę, neturi laiko arba nenori laukti eilėse.

Plačiau...

CHLAMIDIOZĖ – DAŽNIAUSIA LYTIŠKAI PLINTANTI INFEKCIJA LIETUVOJE

Lytiškai plintančios infekcijos ir jų komplikacijos yra susijusios su reprodukcinės sveikatos problemomis. Europos Sąjungos šalyse dažniausiai registruojama lytiškai plintanti infekcija – chlamidiozė (sin. chlamidinė infekcija). Lietuvoje – taip pat. Europoje du trečdaliai (68 proc.) chlamidinės infekcijos atvejų nustatyta tarp 15–24 metų amžiaus jaunimo (dauguma – moterys), todėl akivaizdu, kad lytiškai aktyvus jaunimas labiausiai rizikuoja užsikrėsti chlamidioze. Negydomos lytiškai plintančios infekcijos (pvz., gonorėja ir chlamidiozė) ilgainiui pažeidžia reprodukcinę sistemą ir gali sukelti nevaisingumą. 

Plačiau...

Šią savaitę Kauno miesto poliklinikose vyks šeimoms skirti renginiai

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kiekvienais metais organizuoja Tarptautinei šeimos dienai skirtą renginį „Lai mūsų šeima būna pavyzdys kitiems...“ Šiais metais renginiui pasirinktas netradicinis formatas – akcijos „Šeima ir sveikata“ Kauno miesto poliklinikose. Visą šią savaitę Kauno visuomenės sveikatos biuro specialistai lankysis poliklinikose, bendraus su ateinančiomis šeimomis, kvies dalyvauti viktorinoje, kur užduos su sveikata susijusius klausimus ir dalins prizus.

Plačiau...

Gegužės 10-ąją kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami pajudėti sveikatos labui

Sekmadienį, gegužės 10 d., bus minima Judėjimo sveikatos labui diena. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia kauniečius ir miesto svečius į nemokamas tai-chi mankštas gryname ore.

Plačiau...

Gegužė - mėnuo prieš rūkymą. Mesk sau iššūkį!

Europos Komisija, siekdama padėti 24–35 metų Europos gyventojams mesti rūkyti, 2011 m. paskelbė kampaniją „Exrūkaliai nenugalimi“. Ši kampanija buvo sėkmingai tęsiama 2012 m. ir 2013 m., o 2015 m. ji labiau nei bet kada siekia padėti jaunimui atsisakyti tabako, pabrėždama nerūkančiųjų gyvenimo pranašumus. Nusprendusieji mesti rūkyti gali tikėtis, kad pasitaisys jų sveikata ir savijauta, taip pat jie sutaupys daugiau pinigų, galiausiai pagerės jų gyvenimo kokybė.

Plačiau...

Kviečiame pasirašyti Vaikų deklaraciją dėl saugos keliuose

2015 m. gegužės 4-10 d. vyksta Trečioji Jungtinių Tautų Saugaus eismo savaitė. Jos tema – vaikai ir saugus eismas keliuose. Šios kampanijos metu yra renkami parašai Vaikų deklaracijai dėl saugos keliuose palaikyti, kurie bus perduoti pasaulio lyderiams.

Plačiau...

Gegužės 5-oji – Pasaulinė rankų higienos diena. Kaip pasirūpinti tinkama rankų higiena?

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad kiekvienais metais gegužės 5-ąją minima Pasaulinė rankų higienos diena. Tinkama rankų higiena yra viena efektyviausių užkrečiamųjų ligų profilaktikos priemonių. Kai rankos plaunamos taisyklingai, nuo jų pašalinama 90 proc. žmogui pavojingų bakterijų ir virusų.

Plačiau...

Kviečiame sekmadieniais pasimankštinti gryname ore

tl_files/Naujienos/2015/04/28/tai-chi plakatas.jpg

Norintiems išmokti valdyti stresą darbe – Kauno visuomenės sveikatos biuro pagalba

Stresas yra natūralus gyvenimo reiškinys, skatinantis veiklumą, išradingumą, netgi kūrybiškumą ir tobulėjimą. Tačiau Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, jog per stiprus, labai dažnai pasikartojantis arba užsitęsęs stresas gali paskatinti įvairių ligų atsiradimą. Streso, kaip natūralaus gyvenimo reiškinio, visai išvengti neįmanoma, tačiau neigiamų streso pasekmių sveikatai galima išvengti arba jas sumažinti, didinant atsparumą stresui.

Plačiau...

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: vaikų reabilitacija – investicija į ateitį

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad vaikams po ūmių ligų, operacijų, sergantiems lėtinėmis ligomis ar joms paūmėjus, po traumų ir kitais atvejais gali būti skiriamas nemokamas sanatorinis ar reabilitacinis gydymas.

Plačiau...