Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Birželis 2015

Dėmesio! Nerekomenduojama maudytis Kauno marių II paplūdimyje

Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyrius informuoja, kad praėjusią savaitę atlikus Kauno miesto maudyklų vandens kokybės tyrimus nustatyta, kad Kauno marių II paplūdimyje žarninių enterokokų kiekis viršija nustatytas higienos normas. Miesto gyventojams ir kitiems poilsiautojams laikinai rekomenduojama nesimaudyti šiame paplūdimyje.

Plačiau...

Akcija „Elkis saugiai vandenyje ir prie vandens“ prie Lampėdžių karjero

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kiekvienais metais organizuoja prevencines akcijas „Elkis saugiai vandenyje ir prie vandens“ Kauno miesto paplūdimiuose. Akcijų metu poilsiautojai supažindinami su saugaus elgesio prie vandens taisyklėmis, raginami nevartoti alkoholio, gerti daugiau vandens, saugotis saulės, kai ji pavojingiausia, mokomi suteikti pirmąją pagalbą. 2015 metų vasarą planuojama iš viso surengti 9 akcijas, pirmoji jau įvyko prie Lampėdžių karjero. 

Plačiau...

Kauniečių šeimos kviečiamos į Sveikos šeimos klubą

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visus, kurie rūpinasi savo ir savo šeimos sveikata, į Sveikos šeimos klubą! Vasaros sezono metu Sveikos šeimos klubo užsiėmimams ieškoma naujo ir įdomaus formato. Liepos 1 d. Sveikos šeimos klubo užsiėmimai vyks Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinyje, o liepos 8 d. – Kauno Šilainių poliklinikoje.

Plačiau...

Kaune rūpinamasi poilsiautojų sveikata

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kiekvienais metais organizuoja prevencines akcijas „Elkis saugiai vandenyje ir prie vandens“ Kauno miesto paplūdimiuose. Akcijų metu poilsiautojai supažindinami su saugaus elgesio prie vandens taisyklėmis, raginami nevartoti alkoholio, gerti daugiau vandens, saugotis saulės, kai ji pavojingiausia, mokomi suteikti pirmąją pagalbą.

Plačiau...

Šiandien minima Tarptautinė kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena

Birželio 26 d. minima Tarptautinė kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas informuoja, jog šiemet ypatingas dėmesys skiriamas švirkščiamųjų narkotikų vartotojams.

Plačiau...

Akimirkos iš tai-chi mankštų

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuo gegužės 10 d. iki birželio 21 d. sekmadieniais kvietė kauniečius ir miesto svečius į nemokamas tai-chi mankštas. 

Plačiau...

Kaune paminėta Tarptautinė jogos diena (nuotraukų galerija)

Sekmadienį 177 pasaulio šalys pirmą kartą minėjo Tarptautinę jogos dieną. Lietuvoje prie šios dienos minėjimo prisidėjo 13 miestų ir miestelių. Minėjimo metu buvo siekiama užfiksuoti rekordą - dižiausią žmonių, vienu metu atliekančių medžio pozą, skaičių. 

Plačiau...

Ar Joninių šventimas neatsiejamas nuo alkoholio vartojimo?

Artėjant Joninių šventei, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ragina paklausti savęs, kada paskutinį kartą šventėte Jonines blaiviai? Daugeliui ši šventė neatsiejama ne tik nuo laužų kūrenimo, vainikų pynimo ir paparčio žiedo ieškojimo, tačiau ir nuo nemažo alkoholio kiekio suvartojimo. Tačiau visuomenės sveikatos specialistai ragina rūpintis savo sveikata ir primena, jog net ir per šventes nereikėtų pamiršti saiko jausmo.

Plačiau...

Kaip rūpintis burnos higiena tinkamai?

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad tarp Lietuvos gyventojų labai paplitusios dantų ir burnos ligos. Burnos ertmėje ir apnašose yra labai daug mikroorganizmų – 1mm3 apnašų yra apie 1000 000 000 000 bakterijų. Nors kai kurios bakterijos yra nekenksmingos, kitos gali pažeisti dantis ir dantenas. Kenksmingos bakterijos sukuria bespalvę lipnią plėvelę, vadinamą apnašomis, kurios ir yra dantenų ligų priežastis. Jei apnašos nėra tinkamai pašalinamos, jos kaupiasi ant dantų ir galiausiai dirgina dantenas, sukelia jų kraujavimą. Negydoma liga sukelia danties iškritimą. Visų problemų pradinė priežastis – netaisyklinga ir nereguliari burnos higiena. Taisyklinga burnos higiena prasideda namuose, tinkama dantų priežiūra.

Plačiau...

Visuomenės sveikatos specialistai įspėja, kad net ir nedidelio troškulio ignoruoti negalima

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad vandens vartojimo svarba žmogaus organizmui didžiulė. Net ir nedidelis troškulys įspėja, jog organizmui trūksta vandens, o vandens trūkumas gali sukelti įvairius sveikatos sutrikimus. Pasak visuomenės sveikatos specialistės Giedrės Bernotaitės, vasaros karščiai gali pakenkti sveikatai ir sukelti grėsmę gyvybei, o vasaros metu ypač svarbu gerti pakankamai vandens.

Plačiau...

Sekmadienį Kaune bus minima Tarptautinė jogos diena

tl_files/Naujienos/2015/06/18/jogos diena_skelbimas.jpg

Pristatyta visuomenės sveikatos biurų geroji patirtis

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro organizuotame seminare „Aktualios parazitinės bei kitos užkrečiamosios ligos“ 2015 m. birželio 16 d.  pristatyta visuomenės sveikatos biurų geroji patirtis. 

Plačiau...

Kviečiame į seminarą „Z karta: iššūkis suaugusiesiems“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja seminarą „Z karta: iššūkis suaugusiesiems“. Seminaras vyks birželio 23 d. 9 val. Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje. Visi turintys vaikų ar laukiantys šeimos pagausėjimo, dirbantys ar daug bendraujantys su vaikais ir paaugliais kviečiami registruotis.

Plačiau...

Birželio 17 d. seminaro „Z karta: iššūkis suaugusiesiems“ akimirkos

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras birželio 17 d. organizavo seminarą „Z karta: iššūkis suaugusiesiems“, į kurį sukvietė visuomenės sveikatos priežiūros specialistus, psichologus, socialinius darbuotojus, socialinius pedagogus ir kitus specialistus, dirbančius ugdymo įstaigose. Pasak psichologės Rasos Vaitkienės, didelis ugdymo įstaigų darbuotojų susidomėjimas parodė, jog tema yra tikrai aktuali ir gali būti naudinga ne tik dirbantiems su vaikais, bet ir visiems, kurie patys turi Z kartai priklausančių vaikų. Todėl seminaras pakartotinai organizuojamas ir birželio 23 d. 

Plačiau...

Tarptautinė jogos diena Kaune!

Kviečiame visus dalyvauti Tarptautinės jogos dienos minėjime Kaune! Renginys vyks sekmadienį birželio 21 d. Kauno Santakos parke nuo 11 val. Renginio metu bus siekiama Lietuvos jogų rekordo - 12 val. visi bus kviečiami susikaupti ir vienu metu atlikti jogos pozą MEDIS.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visus, sekmadieniais lankiusius Biuro organizuotas Tai-chi mankštas, dalyvaujant šiame renginyje užbaigti sveikatinimo renginių ciklą „Pajudam“ ir nepraleisti progos sudalyvauti siekiant rekordo!

Plačiau...

KAUNO MIESTO GYVENTOJŲ DEMOGRAFINĖ SITUACIJA

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuolat stebi, renka ir analizuoja visuomenės sveikatą atspindinčius rodiklius ir kiekvienų metų gale teikia stebėsenos ataskaitą savivaldybės tarybai. Viena iš stebimų sričių – demografinė Kauno miesto situacija.

Plačiau...

Žmogaus saugos diena VDU „Rasos“ gimnazijoje

Birželio 4 d. VDU „Rasos“ gimnazijoje vyko Žmogaus saugos diena trečių gimnazijos klasių mokiniams. Šią dieną mokykloje vyko susitikimai su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos nariais ir Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties medikais, kurie mokė gimnazistus, kaip suteikti pirmąją pagalbą, pasakojo apie saugų elgesį vasarą. Taip pat gimnazijoje lankėsi Kauno miesto vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės, kurios supažindino jaunuolius su saugiu elgesiu internetinėje erdvėje bei pristatė savo profesiją.

Plačiau...

Ką rodo Kauno miesto moksleivių gyvensenos ir sveikatos tyrimo duomenys?

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, atlikęs tyrimo „Mokyklinio amžiaus vaikų sveikata ir gyvensena“ duomenų analizę, pastebi, jog kai kurie Kauno miesto moksleivių sveikatos rodikliai gerėja, tačiau problemų vis dar yra. Daug mažiau moksleivių rūko ir svaiginasi alkoholiu, tačiau niekaip neįpranta valgyti pusryčių ir pakankamai mankštintis.

Plačiau...

Prekybos miestelio „Urmas“ darbuotojoms - gėlės vietoj cigarečių

Birželio 2 d. Kauno taikomosios dailės mokykloje buvo minima Pasaulinė diena be tabako. Ta proga mokyklos mokinių komanda išsiruošė į Prekybos miestelį „Urmas“, siekdama atkreipti šioje teritorijoje dirbančių rūkančių moterų dėmesį į rūkymo žalą.

Plačiau...

Sveikiname!

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizavo idėjų mugę „Nuveik sveikatos labui.lt“. Džiaugiamės, kad mūsų visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Laisvutės Bakutienės, dirbančios Kauno S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijoje, idėja „Sveikatos savaitė“ pripažinta viena įdomiausių ir originaliausių!
http://www.ssus.lt/lt/sveikatos_ugdymo_ideju_bankas/

Seminaras „Streso valdymas kasdieniame gyvenime“ Kauno miesto savivaldybės V. Kudirkos viešojoje bibliotekoje

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja seminarus „Streso valdymas kasdieniame gyvenime“ Kauno miesto įstaigų ir organizacijų darbo kolektyvams.

Plačiau...

Bendruomenių sveikatingumo, fizinio aktyvumo ir saugumo diena (nuotraukų galerija)

Birželio 6 d. vyko Bendruomenių sveikatingumo, fizinio aktyvumo ir saugumo diena, kurią tradiciškai organizavo Kauno bendruomenių centrų asociacija su partneriais. Renginio dalyviai makštinosi su Joana Bartaškiene, darė antistresinę mankštą su gyd. Aurelija Davydavičiene, vaikščiojo šiaurietiškai, galėjo dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės kvietė renginio svečius į viktoriną, teisingai į klausimus apie sveikatą atsakiusių dalyvių laukė staigmena - Biuro įsteigti prizai. 

Plačiau...

Vaikai siunčia linkėjimus šeimai (nuotraukų galerija)

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras šiemet siūlė Tarptautinę šeimos dieną švęsti visą mėnesį - nuo Motinos iki Tėvo dienos. Kauno miesto moksleiviai prie šios iniciatyvos prisidėjo piešdami piešinius ir atvirukus su linkėjimais savo šeimoms.

Plačiau...

Pasaulinė aplinkos diena: ar sveikoje aplinkoje gyvename?

Šiandien - Pasaulinė aplinkos diena. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ragina atkreipti dėmesį į aplinkos, kurioje gyvenate, sveikatą.

Plačiau...

KVIEČIAME

Nemokamos
Taiji ciuan (tai-či)
(kinų gimnastikos) treniruotės/praktika

Draugystės parke (už krepšinio aikšt.)

Gegužės-birželio mėn. (esant geram orui)
Šeštadieniais 8:00 val. (trukmė 1-1,5 val.)

(Reikėtų būti apsirengus nevaržančiais judesių drabužiais ir avėti patogią sportinę avalynę)

„Fortum“ kviečia sportuoti ir remti universitetus

„Fortum Heat Lietuva“ kviečia visus mėgstančius ar norinčius pamėgti sportą prisijungti prie akcijos „Fortum energijos donoras“ (FED) ir sportuojant paremti vieną Lietuvos universitetų.

Plačiau...

Tėvo dienai artėjant: sveikam ir laimingam vaikui būtinas ne tik mamos, bet ir tėčio dėmesys

Šį sekmadienį bus minima Tėvo diena. Pasak Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichologės Rasos Vaitkienės, nors šiais laikais vis dar diskutuojama apie tėvo ir motinos vaidmenis šeimoje, tačiau jau nebėra abejonių, kad tėvo vaidmuo vaiko gyvenime labai svarbus ir turintis neginčijamą įtaką jo vystymuisi. Verta atkreipti dėmesį ir į tai, jog naujo šeimos nario atsiradimas atneša ne tik džiaugsmą, tačiau ir nemažai streso.

Plačiau...

Kviečiame į šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimus!

Šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai vyksta penktadieniais 12 val. šalia pastato, kuriame įsikūręs Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Aušros g. 42A.

tl_files/Naujienos/2015/06/04/siaur. ejimas.png

Būtina išankstinė registracija telefonu (8 37) 454 717 arba el. paštu giedre.bernotaite@kaunovsb.lt.
Esant blogoms oro sąlygoms, užsiėmimai nevyksta.

Pasaulinės dienos be tabako minėjimas Kauno Rokų gimnazijoje

Gegužės 28-ąją Kauno Rokų gimnazijos šeštokams suorganizuotas Pasaulinės dienos be tabako paminėjimas. Šiai dienai tokį titulą dar 1987 m. nusprendė suteikti Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija. Tų, kurie rūko, tądien prašoma bent vieną dieną neužsitraukti cigaretės, visuomenė pažindinama su rūkymo žala.

Plačiau...

Kaunas be tabako dūmų

Gegužės 29 d. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, kartu su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnais, vykdė akciją „Miestas be tabako dūmų“, kurios šūkis – „Jei tu neparduosi – aš nerūkysiu!“. Prie akcijos vykdymo prisidėjo ir visuomenės sveikatos studentų draugija bei Kauno miesto savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyrius.

Plačiau...

KVIEČIAME

tl_files/Naujienos/2015/06/02/Sveikating.dienos skelbimas_06.06.jpg

Kviečiame į nemokamas sveikatinimo mankštas gryname ore

tl_files/Naujienos/2015/06/01/sveikatinimo_mankstos.jpg

Su Tarptautine vaikų gynimo diena! Auginkime sveikus ir laimingus vaikus!

tl_files/Naujienos/2015/05/14/Seimos diena.jpg