Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Spalis 2015

Spalio 30-oji – Supratimo apie gripą diena

Spalio 30-oji – Supratimo apie gripą diena. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai ragina nepamiršti veiksmingiausios šios infekcijos profilaktikos ir kontrolės priemonės – skiepų.

Plačiau...

Kauno miesto ir rajono 4–12 klasių mokinių konferencija „Sveika gyvensena šiandien – galimybės ir perspektyvos“

Kauno miesto ir rajono ugdymo įstaigų 4–12 klasių mokiniai šių metų spalio 22 dieną buvo pakviesti dalyvauti konferencijoje „Sveika gyvensena šiandien – galimybės ir perspektyvos“, kuri vyko Kauno moksleivių aplinkotyros centre. Konferenciją organizavo Kauno moksleivių aplinkotyros centras, partneris – Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Plačiau...

Kauno miesto mokinių sveikata

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas visuomenės sveikatos stebėseną, analizuoja kasmetinių profilaktinių mokinių sveikatos patikrinimų duomenis. Atlikus Kauno miesto bendrojo lavinimo mokyklų moksleivių profilaktinių sveikatos patikrinimų 2014/2015 m. duomenų analizę, matyti, jog svarbiausiomis mokyklinio amžiaus vaikų sveikatos problemomis išlieka regos ir skeleto-raumenų sistemos sutrikimai.

Plačiau...

Kviečiame dalyvauti

Paskaita „Sveiki namai. Kaip sumažinti namų aplinkos taršą?“

Kviečiame į Sveikos šeimos klubo paskaitą „Sveiki namai. Kaip sumažinti namų aplinkos taršą?“, kurią skaitys visuomenės sveikatos specialistė Giedrė Macaitienė.
Kviečiame atsivesti ir vaikučius, jiems taip pat turėsime įdomios veiklos!

Paskaita vyks rytoj, spalio 28 d., 15 val., Kauno Šilainių poliklinikos B korpuso 137 salėje.

tl_files/Naujienos/2015/09/29/Sveikos seimos klubo skrajute.jpg 

Tarptautinė apsinuodijimo švinu prevencijos savaitė

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena apie kasmet Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) organizuojamą Tarptautinę apsinuodijimo švinu prevencijos savaitę, skirtą atkreipti dėmesį į neigiamą švino poveikį sveikatai ir atkreipti dėmesį į taikomas prevencines priemones. Šiais metais Tarptautinė apsinuodijimo švinu prevencijos savaitė minima spalio 25–31 d.

Plačiau...

Kauno miesto darželinukų sveikata

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas visuomenės sveikatos stebėseną, analizuoja privalomojo vaikų sveikatos patikrinimo duomenis. Vaikystė – tai gyvenimo tarpsnis, kai formuojasi fiziniai ir intelektiniai gebėjimai, sveikos gyvensenos įgūdžiai. Ikimokyklinio ugdymo įstaigos – vienos iš svarbiausių institucijų ugdant, saugant ir stiprinant vaikų sveikatą. Visuomenės sveikatos specialistams ir administracijos darbuotojams informacija apie vaikų sveikatą parodo, kokios sveikatos problemos vyrauja jų ugdymo įstaigoje, o tai gali tapti svariu motyvu inicijuoti sveikatos stiprinimo priemonių jų ugdymo įstaigoje įgyvendinimą.

Plačiau...

Sveikos šeimos klubo paskaita apie traumas namuose ir pirmąją pagalbą

Spalio 14 d. Šilainių poliklinikoje vyko Sveikos šeimos klubo paskaita „Vaikų sužalojimai, traumos, apsinuodijimai. Patarimai, kaip jų išvengti ir kaip suteikti 1-ąją pagalbą“. Paskaitą skaitė ir suteikti pirmąją pagalbą vaikui mokė visuomenės sveikatos specialistė Renata Padleckienė.

Plačiau...

Mokymų ir informacijos diena „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, VšĮ „Pozityvios sveikatos komanda“ ir Higienos institutas spalio 15 d. Kauno miesto įmonių vadovus ir darbuotojų sveikata besirūpinančius specialistus sukvietė į mokymų ir informacijos dieną „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose“.

Plačiau...

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: trumpėja sąnarių keitimo operacijų eilės

Mūsų šalies gydymo įstaigose, kuriose atliekamos kelio ir klubo sąnarių keitimo operacijos, trumpėja šių operacijų laukimo eilės, nes žmonės greičiau sulaukia kelio ir klubo sąnarių endoprotezų. Kai kuriose įstaigose per metus jos sutrumpėjo perpus, o kai kur – net ir trigubai. Tad jau kuris laikas pacientai, kuriems reikalingos tokios judėjimą lengvinančios gydymo paslaugos, jas gali gauti kur kas greičiau, nei ankstesniais metais.

Plačiau...

Spalio 16-oji – Pasaulinė maisto diena

Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija, siekdama priminti visuomenei apie pasaulio maisto problemas, stiprinti žmonių solidarumą kovojant su nepakankama mityba, skurdu ir badu pasaulyje bei plėsti žemės ūkį, nuo 1981 m. kiekvienais metais spalio 16 dieną mini Pasaulinę maisto dieną.

Plačiau...

Nemokamos jogos mankštos kauniečiams!

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamas jogos sveikatingumo mankštas. Joga stiprina tiek fizinę, tiek dvasinę sveikatą, padeda sustiprinti kūną ir atsipalaiduoti. Be to, joga užsiimti gali bet kokio amžiaus žmonės. Todėl, siekiant, kad kauniečiai turėtų galimybę nemokamai išmėginti kuo daugiau fizinio aktyvumo rūšių, nuo spalio 15 d. visi norintys kviečiami į jogos treniruotes.

Plačiau...

Kviečiame į Sveikos šeimos klubo paskaitą!

Kviečiame į Sveikos šeimos klubo paskaitą „Vaikų sužalojimai, traumos, apsinuodijimai. Patarimai, kaip jų išvengti ir kaip suteikti 1-ąją pagalbą“, kurią skaitys Renata Padleckienė. Užsiėmimo metu įgysite ne tik teorinių, tačiau ir praktinių žinių, galėsite patys pamėginti suteikti pirmąją pagalbą.
Paskaita vyks spalio 14 d. 15 val. Kauno Šilainių poliklinikos B korpuso 137 salėje.

tl_files/Naujienos/2015/09/29/Sveikos seimos klubo skrajute.jpg 

Konferencijos „Savižudybių prevencija: problemos ir galimybės Kauno mieste“ akimirkos

Spalio 10-ąją minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras šiai dienai paminėti jau aštuntąjį kartą sukvietė į konferenciją psichikos sveikatos tema. Šiemet Visuomenės sveikatos biuras kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu ir Lietuvos visuomenės sveikatos asociacija spalio 9 d. organizavo konferenciją „Savižudybių prevencija: problemos ir galimybės Kauno mieste“.

Plačiau...

„Košės diena“ Kauno mokyklose

Siekdama skatinti sveikos mitybos įpročius tarp Lietuvos vaikų ir akcentuoti košės pusryčių naudą mityboje, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su viena didžiausių Lietuvos grūdų perdirbimo bendrovių UAB „Malsena Plius“, organizavo akciją paminėti pasaulinę „Košės dieną“, kuri oficialiai būna spalio 10 d.

Plačiau...

Viktorina „Saugiau gyventi gera“

Spalio 7 d. Kauno Jono Basanavičiaus gimnazijoje vyko viktorina „Saugiau gyventi gera“. Viktoriną organizavo Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Saugios aplinkos ir traumų prevencijos metodinės grupės nariai.

Plačiau...

Fiziškai aktyvus darbuotojas – nauda įmonei

Darbuotojų fizinio aktyvumo skatinimas naudingas tiek darbuotojams, tiek ir darbdaviams. Skaičiai įspūdingi – fizinį aktyvumą darbo vietose skatinančios intervencijos, apimančios 10 darbuotojų, sumažintų darbdavio kaštus per metus vidutiniškai 2094 EUR. Visus, kurie nori sužinoti daugiau, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, VšĮ „Pozityvios sveikatos komanda“ ir Higienos institutas kviečia į mokymų ir informacijos dieną „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose“.

Plačiau...

Pasaulinės psichikos sveikatos dienos minėjimas „Varpelio“ pradinėje mokykloje

Spalio 7 d. Kauno „Varpelio“ pradinėje mokykloje buvo minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena.

Plačiau...

Judėjimo savaitė Kauno lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“

2015 m. rugsėjo 24 d. Kauno lopšelis-darželis „Vyturėlis“ surengė bėgimo šventę. Šventėje dalyvavo tėveliai, seneliai, močiutės, broliai, seserys, darželio vaikai (jauniausiam bėgikui vos 2 metukai) bei visas darželio personalas. Iš viso renginyje dalyvavo apie 150 žmonių. Kelios dienos prieš šventę vaikai piešė piešinius judėjimo tema, kuriais vėliau puošėme bėgimo trasą. Bėgimas vyko darželio medžių alėjoje ant žolės. Taip apsaugojome  vaikus nuo traumų ir ašarų. Šventės metu visi dalyviai atliko makštą pagal Freddie Mercury dainą „We are the champions“. Mankštos organizatorė kūno kultūros pedagogė Asta nepaliko nė vieno stebėtojo – visi aktyviai įsijungė į mankštą, nebuvo nė vieno nesportuojančio ar atokiai stebinčio.

Plačiau...

Kviečiame į renginį

2015 M. SPALIO 17 D. KAUNO MIESTO ANONIMINIAI ALKOHOLIKAI KVIEČIA PAMINĖTI 24-ŲJŲ METINIŲ SUKAKTĮ!

„KIEKVIENĄ DIENĄ“

tl_files/Naujienos/2015/10/06/AA zenkliukas.jpg

Plačiau...

Konferencija „Savižudybių prevencija: problemos ir galimybės Kauno mieste“

Spalio 10-ąją minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu ir Lietuvos visuomenės sveikatos asociacija spalio 9 d. organizuoja šiai dienai skirtą konferenciją „Savižudybių prevencija: problemos ir galimybės Kauno mieste“.

Plačiau...

Judėjimo savaitė Kauno lopšelyje-darželyje „Žemyna“

Kauno lopšelis-darželis „Žemyna“ aktyviai prisijungė prie LTOK ir LOA inicijuojamų „Judėjimo savaitės“ renginių. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė kiekvienoje grupėje vedė diskusijas apie sveikatą, mitybą, fizinį aktyvumą. Žaisdami su „Mitybos kamuoliu“, vaikai išmoko šūkį „Sveikai valgau, daug sportuoju, esu sveikas ir kvatoju!”

Plačiau...

Mieli mokytojai, nuoširdžiai sveikiname Tarptautinės mokytojų dienos proga!

tl_files/Naujienos/2015/10/05/Mokytoju diena.jpg

Kauno miesto įmonės kviečiamos skatinti darbuotojų fizinį aktyvumą

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, VšĮ „Pozityvios sveikatos komanda“ ir Higienos institutas kviečia Kauno miesto įmonių vadovus ir darbuotojų sveikata besirūpinančius specialistus į mokymų ir informacijos dieną „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose“.

Plačiau...

Šiandien minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena

Mieli senjorai, 

Rūpinkitės savimi ir savo sveikata, judėkite, bendraukite, gyvenkite! 

tl_files/Naujienos/2015/10/01/pora ant suoliuko.jpg