Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Lapkritis 2015

Prevencinė akcija „Rūkyti – nebemadinga!“

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnai ir Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja prevencinę akciją: „Rūkyti – nebemadinga!“ Kauno miesto mokyklose.

Plačiau...

Tarptautinė nerūkymo diena VDU „Rasos“ gimnazijoje

VDU „Rasos“ gimnazijoje buvo minima Tarptautinė nerūkymo diena. Lapkričio 19-osios rytą gimnazistus pasitiko mokinių komiteto nariai, įteikdami po balionėlį ir siūlydami jį pripūsti užuot užtraukus tabako dūmą. Visą dieną gimnazistai buvo kviečiami pasirašyti deklaraciją „Nerūkau ir tuo didžiuojuosi“ bei apžiūrėti prevencinių metodinių priemonių „Rūkymo žala“ parodą. Fojė buvo demonstruojamos prevencinės skaidrės.

Plačiau...

Renginys „AIDS: renkuosi žinoti“, skirtas Pasaulinei AIDS dienai

Kauno moksleivių aplinkotyros centras ir Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Pasaulinei AIDS dienai paminėti organizuoja renginį „AIDS: renkuosi žinoti“. Renginio metu bus apdovanojami Kauno miesto mokyklų 5–12 klasių mokinių trumpametražių filmų konkurso „Mano pasirinkimas“ nugalėtojai, vyks protmūšis, koncertuos Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų Diksilendo orkestras.

Plačiau...

Mokslinė-praktinė konferencija „Svarbiausios šių dienų mitybos aktualijos“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Svarbiausios šių dienų mitybos aktualijos“.

Plačiau...

Akcija „Renkuosi žinoti“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras prisijungė prie Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitės, organizuodamas akcijas „Renkuosi žinoti“. Jų metu studentai buvo kviečiami išsitirti dėl ŽIV ir hepatito B ir C. Prie akcijos kviečiami prisijungti ir kiti kauniečiai. Testavimo savaitė vyksta likus savaitei iki pasaulinės AIDS dienos. Šiemet testavimo savaitė vyksta lapkričio 20–27 dienomis.

Plačiau...

Nelaimingi atsitikimai ir traumos – viena dažniausių kauniečių mirties priežasčių

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad traumatizmas – tai sudėtinga socialinė, ekonominė ir demografinė problema. Įvairios traumos, tyčiniai ir netyčiniai susižalojimai neretai baigiasi mirtimi, negalia, darbingumo praradimu, negrįžtamai pakeičia kasdienį gyvenimą. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, jau daug metų Lietuva kartu su kitomis Baltijos valstybėmis pirmauja Europos Sąjungoje pagal mirtingumą dėl išorinių mirties priežasčių. Suaugusių mirties priežasčių struktūroje nelaimingi atsitikimai ir traumos užima trečiąją vietą po širdies ir kraujagyslių ligų bei piktybinių navikų.

Plačiau...

Sveikatinimo projektas „Obuolio svetainė“ Kauno lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“

Kauno lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ spalio 12–23 d. vyko edukacinis sveikatinimo projektas „Obuolio svetainė“. Projekto metu vaikai susipažino su įvairiomis daržovėmis ir vaisiais, medžiais, jų lapais ir sėklomis. Išmoko apibūdinti pagrindinius rudens požymius, įvardinti darželio kieme augančius medžius ir jų lapus. Sužinojo ne tik kuo skiriasi ąžuolo ir kaštono lapai ir vaisiai, bet ir kur juos galima panaudoti, pavyzdžiui, iš gilių ir kaštonų išdėliojus takelį, galima pamasažuoti kojytes.

Plačiau...

IŠRINKTI 5–12 KLASIŲ MOKINIŲ TRUMPAMETRAŽIŲ FILMŲ KONKURSO „MANO PASIRINKIMAS“ NUGALĖTOJAI

Kauno miesto ugdymo įstaigų 512 klasių mokinių trumpametražių filmų konkurso „Mano pasirinkimas“ komisija lapkričio 18 d. išrinko konkurso nugalėtojus. 

Plačiau...

Akcija „Sutaupiau sveikatos labui“

Visuomenės sveikatos studentų draugija kartu su Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru pradėjo akciją „Sutaupiau sveikatos labui“, kurios pagrindinis tikslas – iš apyvartos išimti kuo daugiau tabako gaminių ir juos sunaikinti. Akcijoje dalyvaujančiose Kauno miesto aukštosiose mokyklose pastatytos specialios dėžės, į kurias studentai kviečiami mesti tabako gaminius.

Plačiau...

Studentai ir visuomenės sveikatos specialistai kviečia – sutaupyk sveikatos labui!

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Visuomenės sveikatos studentų draugija (VSSD), bendradarbiaudama su Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, lapkričio 19 dieną netradiciškai paminės Tarptautinę nerūkymo dieną.

Plačiau...

Akcija „Saugus, kai matomas“ Kauno Kalniečių poliklinikoje

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnai organizavo akciją „Saugus, kai matomas“, kurios tikslas – skatinti gyventojus tamsiu paros metu dėvėti atšvaitus ir taip saugoti savo sveikatą ir gyvybę.

Plačiau...

Pasaulinė eismo nelaimių aukų atminimo diena

Lapkričio 18-oji minima kaip Pasaulinė eismo nelaimių aukų atminimo diena. Ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje žūtys ir sužalojimai dėl kelių eismo įvykių yra itin didelė visuomenės sveikatos problema, turinti tiek socialinių, tiek ekonominių pasekmių. Kasmet pasaulio keliuose žūsta beveik 1,3 milijono žmonių. Nors Lietuvoje mirtingumas kelių eismo įvykiuose nuolat mažėja, tačiau vis tiek išlieka daug didesnis už Europos Sąjungos valstybių vidurkį.

Plačiau...

Šiandien minima Europos supratimo apie antibiotikus diena

2015 metais lapkričio 18 d. Lietuvoje ir visoje Europoje jau aštuntą kartą bus minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Šiais metais prie iniciatyvos prisijungė ir  Pasaulio sveikatos organizacija, kuri lapkričio 16–22 d. skelbia Pasauline supratimo apie antibiotikus savaite. Pagrindinis šios dienos tikslas – informuoti visuomenę kada ir kaip vartoti antibiotikus, pabrėžti atsakingo požiūrio svarbą gydantis šiais vaistais.

Plačiau...

Rūkymas – epidemija, kuri kasmet pasaulyje nusineša šešis milijonus gyvybių

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad kasmet trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. Ši diena – puiki proga dar kartą susimąstyti apie rūkymo žalą ir nuspręsti mesti rūkyti, kadangi rūkymas – tai priklausomybės rūšis kuri kelia daug sveikatos problemų ir priešlaikinių mirčių. Pasaulio sveikatos organizacija rūkymo keliamą pavojų asmens ir visuomenės sveikatai lygina su epidemijų keliamais pavojais. Rūkymo epidemija kasmet nusineša apie 6 milijonus gyvybių pasaulyje.

Plačiau...

Konferencijos „Sveika mityba – sveikas žmogus“ akimirkos

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras lapkričio 11 d. organizavo konferenciją „Sveika mityba – sveikas žmogus“, skirtą Europos sveikos mitybos dienai paminėti.

Plačiau...

Akcijos „Saugus, kai matomas“ metu kauniečiams bus dalinami atšvaitai

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnai organizuoja akciją „Saugus, kai matomas“, kurios tikslas – skatinti gyventojus tamsiu paros metu dėvėti atšvaitus ir taip saugoti savo sveikatą ir gyvybę.

Plačiau...

Akcija „Sveikos mitybos mėnuo“ Kauno Šilainių poliklinikoje

Lapkričio 8-ąją, minint Europos sveikos mitybos dieną, prie visoje šalyje vyksiančių renginių prisideda ir Šilainių poliklinikos mitybos, valgymo sutrikimų ir svorio reguliavimo centro specialistai, skelbdami Sveikos mitybos mėnesį. Šį mėnesį gyventojai dar kartą raginami atkreipti dėmesį į ypatingą tinkamo maitinimosi svarbą sveikatai, tinkamos ir sveikos mitybos principus ir taisykles, kūno masės indekso apskaičiavimo ir vertinimo bei pagrindinių maistinių medžiagų reikšmę, bus galimybė išsitirti asmeniškai savo kūno sudėtį bei sužinoti vidinio nutukimo rodiklius.

Plačiau...

Konferencija „Sveika mityba – sveikas žmogus“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras lapkričio 11 d. organizuoja konferenciją „Sveika mityba – sveikas žmogus“, skirtą Europos sveikos mitybos dienai paminėti.

Plačiau...

Kauniečiai kviečiami nemokamai pasitikrinti dėl ŽIV ir hepatito

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia kauniečius rūpintis savo sveikata ir dalyvauti prevencinėje akcijoje „Renkuosi žinoti“, kurios metu bus atliekami kraujo tyrimai, skirti nustatyti ŽIV ir hepatitų B ir C antikūnus. Ši akcija skirta visoje Europoje organizuojamai ŽIV ir hepatitų testavimo savaitei, kuri vyksta likus savaitei iki pasaulinės AIDS dienos, paminėti. Šiemet testavimo savaitė vyks lapkričio 20–27 dienomis.

Plačiau...

Kauno miesto mokiniai kviečiami tapti nerūkymo ambasadoriais

Kauno miesto savivaldybė kartu su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriumi ir Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru inicijavo informacinę-prevencinę akciją „Būk nerūkymo ambasadorius savo mokykloje“, kuri skirta kovoti prieš rūkymą nepilnamečių tarpe.

Plačiau...

Lapkričio 8-ąją minima Europos sveikos mitybos diena

Lapkričio 8-ąją minima Europos sveikos mitybos diena. Sveika mityba yra vienas pagrindinių sveikatą lemiančių gyvensenos veiksnių bei ligų riziką mažinančių elementų.

Plačiau...

Gripo imunoprofilaktika nėščiosioms Kauno mieste

Kauno visuomenės sveikatos centras kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono biuru bei kitomis atsakingomis institucijomis, tarp jų ir Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, vykdydamas projektą „Skiepų nuo gripo informacijos, edukacijos ir komunikacijos programos pritaikymas nėščiosioms“, informuoja, kad projekte numatytos veiklos sėkmingai įsibėgėja. Vis daugiau medikų ir nėščiųjų sužino, kad nėščiųjų skiepijimas nuo sezoninio gripo yra saugus ir efektyvus, ir kad tai yra įrodyta daugeliu mokslinių tyrimų.

Plačiau...

Gripas ar peršalimas?

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai primena, kad, skirtingai nuo peršalimo, gripui būdinga staigi ligos pradžia, aukšta temperatūra, raumenų skausmai.

Kitaip nei peršalimo virusai, gripas gali sukelti komplikacijų, pavojingų gyvybei. Komplikacijos dažniau kyla vyresnio amžiaus žmonėms ir tiems, kurie sega lėtinėmis ligomis.

Skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų: plaučių, bronchų, ausų uždegimo, sinusito, lėtinių ligų paūmėjimo ir kitų. Skiepytis rekomenduojama kiekvienais metais prieš prasidedant gripo sezonui. Pasiskiepyti nuo gripo Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja visiems, o ypač šiems asmenims:
  • asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;
  • nėščiosioms;
  • 65 m. ir vyresniems asmenims;
  • asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose; 
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

Mokslinė-praktinė konferencija „Antimikrobinio atsparumo bei užkrečiamųjų ligų valdymo aktualijos“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti konferencijoje „Antimikrobinio atsparumo bei užkrečiamųjų ligų valdymo aktualijos“, kuri organizuojama Kauno regioninės antimikrobinio valdymo grupės iniciatyva, kartu su  Lietuvos sveikatos mokslų universitetu ir Lietuvos visuomenės sveikatos asociacija. Konferencija skirta pristatyti racionalaus antibiotikų vartojimo bei užkrečiamųjų ligų valdymo aktualijas, artėjant Europos supratimo apie antibiotikus dienai.

Plačiau...

Pagalba netekusiems artimo žmogaus

Artimo žmogaus netektis yra skaudus ir sunkus išgyvenimas. Dažniausiai netektį lydi didelė jausmų sumaištis. Sielvartaujame ir liūdime dėl artimojo mirties, nes jo nebėra ir niekada nebebus su mumis. Jaučiamės kalti, nes visuomet rasime ko nepadarėme ir nepasakėme. Sunku susitaikyti su praradimu, nerimaujame, kaip teks gyventi toliau. Kartais atrodo, kad nebėra jokių jausmų, tik skausmas ir tuštuma viduje.

Plačiau...

Ar baisi gydytojo adata?

Kauno lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ spalio 26–30d. vyko projektas „Ar baisi gydytojo adata?“

 

 

Plačiau...

Pasaulinė maisto diena Kauno lopšelyje-darželyje „Rokutis“

Kauno lopšelyje-darželyje „Rokutis“ spalio 16 dieną buvo minima Pasaulinė maisto diena. 

Plačiau...

Pasaulinės psichikos sveikatos dienos minėjimas Kauno „Vyturio“ gimnazijoje

2015 m. spalio 9 d., minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, Kauno „Vyturio“ gimnazijoje vyko renginys „Mes skirtingi ir vertingi“.

Plačiau...