Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Gruodis 2015

Papuoškite dangų fejerverkais nesužalodami savęs ir kitų

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras linki ne tik smagaus, tačiau ir saugaus Naujųjų metų sutikimo. Jei nusprendėte dangų papuošti fejerverkais, darykite tai pagal taisykles, taip nesužalosite kitų ir nesusižalosite patys.

Plačiau...

Atšalus orams – nušalimų pavojus

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad atėjus žiemai reikia saugotis nušalimų. Gilus nušalimas kelia labai rimtą pavojų sveikatai ir tik laiku suteikta pagalba bei tinkamas gydymas padeda išsaugoti nušalusias kūno dalis. Visuomenės sveikatos specialistai pataria, kaip išvengti nušalimų ir kaip suteikti pirmąją pagalbą sušalusiam.

Plačiau...

Sveiki dantys – graži šypsena

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Kauno miesto universitetuose vykdė akcijas „Sveiki dantys – graži šypsena“.

Plačiau...

Paslydimai – vienas didžiausių žiemos pavojų

Atšalus orams Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad žiemą iškyla didelis traumų paslydus ir nugriuvus pavojus. Patariama rūpintis savo ir artimųjų sveikata, avėti tinkama avalyne, būti itin atidiems ir neskubėti.

Plačiau...

Linksmų Šv. Kalėdų!

Gerumo ir ramybės Jūsų širdyse, sėkmės darbuose, sveikatos, energijos ir asmeninės laimės!
Džiaugsmingų Šv. Kalėdų, laimingų ir prasmingų ateinančių metų!

tl_files/Naujienos/2015/12/23/KALEDOS_2015.jpg 

Akcija „Džiaugsmo paštas“

Kauno miesto mokyklos prisijungė prie akcijos „Džiaugsmo paštas“. Mokiniai kūrė atvirukus, rašė linkėjimus, gražius žodžius vienišiems senjorams bei sunkiai gyvenantiems kauniečiams.

Plačiau...

Šventinio stalo taisyklės

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad ir per šventes reikia nepamiršti sveikos mitybos taisyklių. Nors persivalgymas – dažnas  šventinių dienų palydovas, tačiau visuomenės sveikatos specialistai ragina prie stalo neužsisėdėti, šventinių patiekalų ragauti po truputį, o pavalgius – pajudėti.

Plačiau...

Kauno miesto mokiniai prisijungė prie akcijos „Džiaugsmo paštas“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Kauno miesto mokiniai prisijungė prie akcijos „Džiaugsmo paštas“. Mokiniai kūrė atvirukus vienišiems Kauno senjorams bei sunkiai  gyvenantiems kauniečiams su šiltais palinkėjimais bei gražiais žodžiais ateinantiems metams.

Plačiau...

Pasaulinės AIDS dienos minėjimas Kauno Bernardo Brazdžionio pagrindinėje mokykloje

Gruodžio 1-ąją Kauno Bernardo Brazdžionio pagrindinėje mokykloje buvo paminėta Pasaulinė AIDS diena.

Plačiau...

Šventės – ne priežastis vartoti daugiau alkoholio

Artėjant gražiausioms metų šventėms, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad ir šventiniu laikotarpiu piktnaudžiauti alkoholiu nederėtų. Nors dažniausiai pabrėžiamas neigiamas ilgalaikio alkoholio vartojimo poveikis sveikatai, tačiau ir trumpalaikio alkoholio vartojimo pasekmės gali būti labai skaudžios. Stipriai apsinuodijus alkoholiu gresia koma ar net mirtis.

Plačiau...

Laukiatės? Pasiskiepykite nuo gripo

Kiekviena besilaukianti moteris trokšta, kad jos vaikelis būtų sveikas ir stiprus. Nėščiajai susirgus gripu, iškyla persileidimo, priešlaikinio gimdymo, lėtesnio vaisiaus augimo rizika. Todėl besilaukiančios moterys raginamos skiepytis nuo gripo. Tai Lietuvoje galima padaryti nemokamai, tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Vis dėlto skiepai nuo gripo dažnai apipinami stereotipais ir nepagrįstomis baimėmis. Apie šių skiepų naudą ir galimas rizikas konsultuoja LSMU Akušerijos ir ginekologijos klinikos profesorė Meilė Minkauskienė.

Plačiau...

Konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ I-ojo etapo nugalėtojai

Kauno miesto mokiniai, mokytojai ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistai dalyvavo pirmajame konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ etape, kuris Kaune vyko š. m. gruodžio 8, 9 ir 10 dienomis. Renginį organizavo Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros reikalų valdybos Švietimo ir ugdymo skyrius, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras drauge su Kauno ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų sveikatos ugdymo metodine grupe, kūno kultūros specialistais ir kitais partneriais – Kauno moksleivių aplinkotyros centru bei Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykla.

Plačiau...

Rankų higienos projektas Kauno „Paparčio“ pradinėje mokykloje

Gera rankų higiena yra vienas svarbiausių ir paprasčiausių veiksmų, padedančių užkirsti kelią infekcijų plitimui bei išsaugoti mokinių sveikatą. Tai pati efektyviausia ir  pigiausia priemonė kovoje su bakterijomis. Nustatyta, kad mokyklinio amžiaus vaikus mažai jaudina netvarka ir nešvara. Tėvų, pedagogų bei mokykloje dirbančių sveikatos specialistų pareiga – rasti būdų įtikinti vaiką, kad reikia nusiplauti rankas, laikytis tam tikrų higienos įgūdžių taisyklių. „Paparčio“ mokykloje 2015 m. rudenį įgyvendintas projektas – netradicinės pamokos 1-ose klasėse, kuriose buvo atliekamas Rankų higienos projektas.

Plačiau...

Sveikos šeimos klubo renginys-viktorina

Gruodžio 9 d. Kauno Šilainių poliklinikoje vyko Sveikos šeimos klubo renginys-viktorina, kurio metu renginio dalyviai buvo kviečiami prisijungti prie Sveikos šeimos klubo, taip pat atsakyti į klausimus apie sveikatą. 

Plačiau...

Klasikinės jogos ir kvėpavimo pagrindai

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pakvietė kauniečius nemokamai išbandyti jogą ir dalyvauti projekte „Klasikinės jogos ir kvėpavimo pagrindai“. 

Plačiau...

Nemokamos jogos mankštos nėščiosioms ir mamoms su kūdikiais Kaune

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja jogos praktikų ir paskaitų ciklą „Sąmoninga tėvystė – sveikas vaikas“. Jo metu vyksta jogos mankštos besilaukiančioms moterims, mamoms su kūdikiais ir vaikams, paskaitos apie mitybos ir judesio derinimą nėščiosioms, taisyklingą kvėpavimą nėštumo ir gimdymo metu, vyro vaidmenį vaikučiui ateinant į pasaulį ir daug kitų šeimai aktualių temų.

Plačiau...

Tarptautinis mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“

Nuo 2015 m. lapkričio 2 d. iki 2015 m. gruodžio 16 d. vyksta pimasis mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ etapas. Jame dalyvauja Kauno miesto mokyklų ir darželių komandos.

Plačiau...

Sveikos šeimos klubo šventinis renginys-viktorina

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Sveikos šeimos klubo šventiniame reginyje, kuris vyks gruodžio 9 d. 15–16 val. Kauno Šilainių poliklinikoje. Renginio dalyviai bus pakviesti dalyvauti viktorinoje, atsakyti į klausimus apie sveikatą, sužinoti naujų ir įdomių dalykų.

Plačiau...

Mokinių konferencija „Priklausomybė – kas tai?“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Kauno Jono Basanavičiaus gimnazija gruodžio 8 d. organizuoja Kauno miesto Šilainių mikrorajono mokinių 8–9 klasių mokinių konferenciją „Priklausomybė – kas tai?“

Plačiau...

Nemokamų jogos mankštų ir paskaitų ciklas kauniečių šeimoms

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamas paskaitas ir jogos praktikas tema „Sąmoninga tėvystė – sveikas vaikas“. Užsiėmimai vyks visą gruodžio mėnesį ir yra skirti Sveikos šeimos klubo šių metų sezono užbaigimui. Prie Sveikos šeimos klubo prisijungti kviečiami visi, kurie rūpinasi savo ir savo šeimos sveikata. Paskaitų ir praktikų ciklo „Sąmoninga tėvystė – sveikas vaikas“ metu vyks jogos mankštos besilaukiančioms moterims, mamoms su kūdikiais ir vaikams, paskaitos apie mitybos ir judesio derinimą nėščiosioms, taisyklingą kvėpavimą nėštumo ir gimdymo metu, vyro vaidmenį vaikučiui ateinant į pasaulį ir daug kitų šeimai aktualių temų.

Plačiau...

Kviečiame į nemokamas jogos praktikas SVEIKA NUGARA

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras tęsia didelio kauniečių susidomėjimo sulaukusius jogos užsiėmimus ir kviečia lankyti jogos praktikas SVEIKA NUGARA, kurios vyks visą gruodį ir sausį.

Plačiau...

Pasaulinė AIDS diena Kauno Pilėnų pagrindinėje mokykloje

Gruodžio 1-ąją visame Pasaulyje minima Pasaulinė AIDS diena. Šios dienos tikslas propaguoti brandesnį visuomenės požiūrį į AIDS ligą ir ligonius bei siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS. Ši diena buvo pažymėta ir Kauno Pilėnų pagrindinėje mokykloje. 7–8 klasių mokiniai dalyvavo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (UALC) organizuojamame protų mūšyje: AIDS – geriau žinoti“.

Plačiau...

Pasaulinė AIDS diena Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro viešbučių ir viešojo maitinimo skyriuje

Gruodžio pirmąją Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro viešbučių ir viešojo maitinimo skyriuje buvo minima Pasaulinė AIDS diena.

Plačiau...

Protmūšis „AIDS: geriau žinoti“

Kauno moksleivių aplinkotyros centras kartu su Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru prisijungė prie Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro organizuojamos iniciatyvos – pasaulinę AIDS dieną paminėjo organizuodami protmūšį „AIDS: geriau žinoti“ renginyje „AIDS: renkuosi žinoti“.

Plačiau...

Mokslinė-praktinė konferencija „Svarbiausios šių dienų mitybos aktualijos“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras gruodžio 4 d. organizavo mokslinę-praktinę konferenciją „Svarbiausios šių dienų mitybos aktualijos“, skirtą visų specialybių gydytojams, farmacijos specialistams, dietistams, dietologams, visuomenės sveikatos specialistams, slaugytojams.

Plačiau...

Pasaulinė AIDS diena: ŽIV – ne mirties nuosprendis

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad kasmet gruodžio 1-ąją minima Pasaulinė AIDS diena. Pasak visuomenės sveikatos specialistės Giedrės Macaitienės, svarbu pažymėti, jog ŽIV nebėra mirties nuosprendis. Laiku išsityrus ir pradėjus gydymą, žmogus gali gyventi ilgą ir prasmingą gyvenimą.

Plačiau...