Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Vasaris 2016

Europos retųjų ligų dieną medikai primena apie skiepus keliautojams

Paskutinę vasario dieną minėdamas Europos retųjų ligų dieną Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras primena apie infekcines ligas, kurių sukėlėjų nėra Lietuvoje, tačiau jomis galima užsikrėsti keliaujant. Medikai įspėja, jog vienintelis būdas apsisaugoti – skiepai, kuriais būtina pasirūpinti prieš kelionę.

Plačiau...

Viktorina „Švarios rankos – sveikas aš“ Kauno Panemunės pradinėje mokykloje

Vasario 24 d. Kauno Panemunės pradinėje mokykloje 3B klasėje vyko sveikatingumo viktorina „Švarios rankos – sveikas aš“.

Plačiau...

Kviečiame į paskaitą „Naujagimio ir kūdikio maitinimas“

tl_files/Naujienos/2016/02/23/zindymo paskaita.jpg

Lytiškai plintančiomis infekcijomis geriau nesidalinti

Artėjant Šv. Valentino dienai, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pataria įsimylėjėliams nedovanoti vienas kitam lytiškai plintančių infekcijų. Šios infekcijos pavojingos, nes dažniausiai nejaučiami jokie simptomai arba jie pasireiškia ne iškart. Lytiškai plintančių infekcijų nesunku išvengti, tereikia rūpintis savo lytine sveikata.

Plačiau...

Sveikiname odontologus su profesine švente – Tarptautine odontologų diena

Vasario 9-ąją minima Tarptautinė odontologų diena. Sveikiname odontologus su jų profesine švente!

Plačiau...

Pirmojo tinklinio turnyro etapo rezultatai

Vasario 6 d. prasidėjo antrasis darbo kolektyvų paplūdimio tinklinio turnyras. Jame dalyvaujančios komandos varžosi dėl sportiškiausio darbo kolektyvo vardo. Turnyras vyks visą vasario mėnesį, o jo nugalėtojas paaiškės vasario 27 d.

Plačiau...

Pasaulinė kovos su vėžiu diena: „Mes galime. Aš galiu“

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad vasario 4 d. yra minima Pasaulinė kovos su vėžiu diena. Šią dieną siekiama pakviesti viso pasaulio žmones sujungti jėgas ir kartu kovoti su  šia liga. 2016–2018 m. Pasaulinės kovos su vėžiu dienos šūkis „Mes galime. Aš galiu“ primena, kad kiekvienas iš mūsų ir visi kartu galime prisidėti prie vėžio naštos mažinimo pasaulyje.

Plačiau...

Kaune paskelbta gripo epidemija. Kaip apsaugoti save ir kitus?

Kauno mieste nuo vasario 1 d. paskelbta gripo epidemija. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad gripo epidemijos metu labai svarbu pasirūpinti savo ir kitų sveikata: laikytis atokiau nuo sergančiųjų, nesilankyti masiniuose renginiuose, žmonių susibūrimo vietose, rūpintis tinkama higiena, o susirgus jokiu būdu neiti iš namų.

Plačiau...

Utėlės – dažnesnė, nei manome, problema

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įspėja, kad utėlės – dažnesnė, nei manome, problema. Nors utėlėtumas (pedikuliozė) – itin nemaloni problema, tačiau su ja susidūrus nereikia išsigąsti. Visuomenės sveikatos specialistai pataria, kaip šių parazitų atsikratyti.

Plačiau...

Informuoja Kauno teritorinė ligonių kasa: nustokite bijoti, pasitikrinkite!

Jau dvylikti metai Lietuvoje vykdoma gimdos kaklelio vėžio prevencijos programa. Pagal ją kiekviena privalomuoju sveikatos draudimu apdrausta moteris nuo 25 iki 60 metų kartą per trejus metus gali nemokamai pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio. Preliminariais Valstybinės ligonių kasos (VLK) duomenimis, pagal šią programą pernai pasitikrino apie 129 tūkst. moterų, t. y. apie 9 proc. daugiau nei 2014 m. (118 tūkst. moterų). Tuo tarpu prieš vienuolika metų šia programa pasinaudojo tik apie 45 tūkstančiai moterų.

Plačiau...