Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Balandis 2016

Prevencinė akcija „Aš nerūkau!“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnai gegužės 2 d. organizuoja prevencinę akciją „Aš nerūkau!“. Akcijos metu pareigūnai kartu su visuomenės sveikatos specialistais vairuotojams primins apie pasyvaus rūkymo žalą ir dalins kvapus automobiliams.

Plačiau...

Tarptautinė triukšmo suvokimo diena Kauno lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“

Kauno lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ buvo minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena. Šios dienos proga visą savaitę su vaikais buvo kalbama, kas yra triukšmas, kuo ir kaip jis išmatuojamas, kokią žalą daro žmogaus organizmui.

Plačiau...

Tarptautinė triukšmo suvokimo diena Kauno lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“

Balandžio 27d. Kauno lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ vyko akcija „Tylos stebuklinga versmė“, skirta Tarptautinei triukšmo supratimo dienai paminėti.

Plačiau...

Tarptautinė triukšmo suvokimo diena. Kaip mūsų sveikatą veikia triukšmas?

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad kasmet paskutinį balandžio trečiadienį minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena. Apie triukšmo poveikį sveikatai dažnai net nesusimąstoma, tačiau visuomenės sveikatos specialistai atkreipia dėmesį, kad triukšmas namų, darbo ar laisvalaikio aplinkoje nėra savaime suprantamas dalykas ir reikia jį mažinti.

Plačiau...

Šiandien minima Lietuvos medicinos darbuotojų diena

tl_files/Naujienos/2016/04/27/mediku diena.jpg

Europos imunizacijos savaitė primena apie skiepų svarbą

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad kasmet paskutinę balandžio savaitę minima Europos imunizacijos savaitė. Imunizacijos savaitės tikslas – gerinti visuomenės supratimą apie skiepų svarbą ir didinti imunizacijos apimtis. Šių metų Europos imunizacijos savaitė skirta priminti apie skiepų nuo tymų ir raudonukės svarbą.

Plačiau...

Sergamumo gripu ir ŪVKTI situacija Kauno apskrities teritorijoje 16-ąją metų savaitę

Gripo sezonas kasmet skaičiuojamas nuo 40-osios kalendorinės metų savaitės iki 20-osios kitų metų savaitės imtinai. 2015–2016 m. gripo sezonas prasideda 2015 m. rugsėjo 28 d., o baigiasi 2016 m. gegužės 15 d. Gripo sezono metu labai padaugėja sergamumo gripu ir kitomis peršalimo ligomis atvejų, todėl svarbu žinoti situaciją, kad būtų galima laiku imtis atsargumo priemonių. Vadovaujantis nustatyta tvarka, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas kiekvieną savaitę gauna informaciją iš Kauno apskrities teritorijoje esančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų apie sergamumą gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI). Apibendrinti duomenys apie sergamumą pateikiami kiekvieną pirmadienį viso gripo sezono metu.

Plačiau...

Šiandien minima Pasaulinė maliarijos diena

Balandžio 25-ąją pasaulis mini Pasaulinę maliarijos dieną. Šiemet ją pasitinka šūkiu „Įveikime maliariją visiems laikams“.

Plačiau...

Akcija Europos imunizacijos savaitei paminėti Kauno Centro poliklinikoje

tl_files/Naujienos/2016/04/22/Imunizacijos savaite.jpg

Protų mūšiai Kauno profesinėse mokyklose

Kauno bendruomenės pareigūnai kartu su Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru organizuoja prevencines akcijas „Blogi įpročiai“. Jų metu Kauno miesto profesinėse mokyklose vyksta protų mūšiai, skirti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijai.

Plačiau...

Kauno apskrityje sergamumas gripu ir peršalimo ligomis mažėja

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento specialistai pažymi, kad iki gripo sezono pabaigos liko mažiau nei mėnuo laiko. Šiemet gripo sezonas baigsis gegužės 15 d. todėl reikia pasidžiaugti tuo, kad gripo sezonui artėjant prie pabaigos, Kauno apskrityje mažėja ir peršalimo ligų.

Plačiau...

Visuomenės sveikatos biuras – „Ąžuolyno bėgimo“ sveikatingumo ir sporto miestelio dalyvis

Balandžio 24 d. jau trečiąjį kartą vyks „Ąžuolyno bėgimas“. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro palapinę renginio metu galėsite rasti sporto ir sveikatingumo miestelyje.

Plačiau...

Erkių aktyvumas didžiausias pavasarį

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad erkės šiuo metu jau yra aktyvios. Šie krauju mintantys parazitai yra pavojingi žmonėms ir gyvūnams, nes platina infekcines ligas. Dažniausios erkių žmonėms platinamos ligos – erkinis encefalitas ir Laimo liga. Jos gali sukelti rimtus sveikatos sutrikimus, todėl svarbu tinkamai rūpintis savo sveikata ir imtis visų galimų prevencijos priemonių.

Plačiau...

Antibiotikų skyrimo Kauno apskrityje skirtumai

Didelis antibiotikų suvartojimas skatina antimikrobinio atsparumo vystymąsi ir antibiotikai tampa neveiksmingi sunkioms infekcijoms gydyti. Europos šalių patirtis parodė, kad sumažinus antibiotikų suvartojimą, sumažėja antimikrobinis atsparumas, tačiau pacientų būklė nepablogėja.

Plačiau...

Sergamumo gripu ir ŪVKTI situacija Kauno apskrities teritorijoje 15-ąją metų savaitę

Gripo sezonas kasmet skaičiuojamas nuo 40-osios kalendorinės metų savaitės iki 20-osios kitų metų savaitės imtinai. 2015–2016 m. gripo sezonas prasideda 2015 m. rugsėjo 28 d., o baigiasi 2016 m. gegužės 15 d. Gripo sezono metu labai padaugėja sergamumo gripu ir kitomis peršalimo ligomis atvejų, todėl svarbu žinoti situaciją, kad būtų galima laiku imtis atsargumo priemonių. Vadovaujantis nustatyta tvarka Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas kiekvieną savaitę gauna informaciją iš Kauno apskrities teritorijoje esančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų apie sergamumą gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI). Apibendrinti duomenys apie sergamumą pateikiami kiekvieną pirmadienį viso gripo sezono metu.

Plačiau...

Projektas „Sąmoninga tėvystė – sveikas vaikas“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras tęsia projektą „Sąmoninga tėvystė – sveikas vaikas“ ir kviečia dalyvauti nemokamose jogos praktikose ir paskaitose. Projekto metu vyksta jogos mankštos besilaukiančioms moterims ir mamoms su kūdikiais, paskaitos apie nėščiųjų fizinį aktyvumą ir mitybą, taisyklingą kvėpavimą nėštumo ir gimdymo metu bei daug kitų šeimai aktualių temų.

tl_files/Naujienos/2016/03/14/samoninga tevyste - sveikas vaikas - Kopija.jpg 

Plačiau...

Sergamumo gripu ir ŪVKTI situacija Kauno apskrities teritorijoje 14-ąją metų savaitę

Gripo sezonas kasmet skaičiuojamas nuo 40-osios kalendorinės metų savaitės iki 20-osios kitų metų savaitės imtinai. 2015–2016 m. gripo sezonas prasideda 2015 m. rugsėjo 28 d., o baigiasi 2016 m. gegužės 15 d. Gripo sezono metu labai padaugėja sergamumo gripu ir kitomis peršalimo ligomis atvejų, todėl svarbu žinoti situaciją, kad būtų galima laiku imtis atsargumo priemonių. Vadovaujantis nustatyta tvarka Kauno visuomenės sveikatos centras kiekvieną savaitę gauna informaciją iš Kauno apskrities teritorijoje esančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų apie sergamumą gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI). Apibendrinti duomenys apie sergamumą pateikiami kiekvieną pirmadienį viso gripo sezono metu.

Plačiau...

Lėtinės ligos – pagrindinė Lietuvos gyventojų mirties priežastis

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad nesveikas gyvenimo būdas yra vienas iš pagrindinių veiksnių, didinančių žmogui tikimybę susirgti lėtinėmis ligomis. Lietuva yra tarp tų šalių, kuriose pagrindine mirčių priežastimi jau daugelį metų išlieka lėtinės ligos. Vyraujanti šalies gyventojų mirčių struktūra atskleidžia, kad daugiausiai gyvybių kasmet nusineša kraujotakos sistemos ligos ir piktybiniai navikai. Be to, nerimą kelia pastebimos kraujotakos sistemos ligų jaunėjimo tendencijos.

Plačiau...

Pasaulinę sveikatos dieną – dėmesys diabetui

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad kasmet balandžio 7-ąją minima Pasaulinė sveikatos diena. Šiemet šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į sunkią ir klastingą ligą – cukrinį diabetą.

Plačiau...

Kviečiame

tl_files/Naujienos/2016/04/05/NVSPL diabeto tyrimai.jpg

Pasaulinė vandens diena Kauno lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“

Kauno lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ buvo minima Pasaulinė vandens diena.

Plačiau...

Parodos-konkurso „Kaip aš įveikiu stresą“ laimėtojai

SVEIKINAME KAUNO MIESTO UGDYMO ĮSTAIGŲ 3-12 KLASIŲ MOKINIŲ STENDŲ PARODOS-KONKURSO „KAIP AŠ ĮVEIKIU STRESĄ“ LAIMĖTOJUS. 

Plačiau...

Parodos-konkurso „Sveikatos aruodas“ nugalėtojai

SVEIKINAME KAUNO MIESTO UGDYMO ĮSTAIGŲ 1-12 KLASIŲ MOKINIŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODOS-KONKURSO „SVEIKATOS ARUODAS“ LAIMĖTOJUS.

Plačiau...

Ar reikia mokėti už šeimos gydytojo paslaugas?

Sunegalavus pirmiausia pagalbos kreipiamės į savo šeimos gydytoją. Pacientas, apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), turėtų žinoti, kad kreipdamasis į šeimos gydytoją gydymo įstaigoje, prie kurios yra prisirašęs, už suteiktas profilaktikos ir gydymo paslaugas mokėti neturi.

Plačiau...