Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Gegužė 2016

Nemokamos sveikatingumo mankštos (joga) kauniečiams gryname ore visą vasarą

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia kauniečius vasaros vakarus leisti sveikai ir aktyviai mankštinantis gryname ore. Birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais organizuojamos nemokamos sveikatingumo mankštos (joga) Kauno Santakos parke. Pirmasis užsiėmimas vyks birželio 1 d.

Plačiau...

Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako

Kasmet gegužės 31-ąją minima Pasaulinė diena be tabako. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įspėja, jog rūkymas reikšmingai padidina daugelio rūšių vėžio ir širdies bei kraujagyslių ligų išsivystymo tikimybę, o tokios ligos, kaip plaučių vėžys ar lėtinė obstrukcinė plaučių liga, dažniausiai yra sukeliamos išimtinai tik rūkymo.

Plačiau...

Projektas „Sąmoninga tėvystė – sveikas vaikas“ (nuotraukų galerija)

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras tęsia projektą „Sąmoninga tėvystė – sveikas vaikas“ ir kviečia dalyvauti nemokamose jogos praktikose ir paskaitose. Projekto metu vyksta jogos mankštos besilaukiančioms moterims ir mamoms su kūdikiais, paskaitos apie nėščiųjų fizinį aktyvumą ir mitybą, taisyklingą kvėpavimą nėštumo ir gimdymo metu bei daug kitų šeimai aktualių temų.

Plačiau...

Kauno apskrityje šiemet nustatytas jau antras tymų atvejis

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas š. m. gegužės 26 d. gavo informaciją iš gydymo įstaigos apie tymų ligos atvejį. Šiais metais tai jau antrasis vietinis tymų atvejis Kauno apskrityje.

Plačiau...

Kauniečiai vasarą kviečiami į nemokamas sveikatingumo mankštas

tl_files/Naujienos/2016/05/27/jogos mankstos kaunieciams vasara.jpg

Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena

Birželio 1-ąją minima Tarptautinė vaikų gynimo diena.

Šią dieną nuo 10 iki 11.30 val. prie įėjimo į Kauno Centro polikliniką mažuosius pacientus ir jų tėvelius pasitiks malonios staigmenos!

Visuomenės sveikatos specialistai ir Bendruomenės pareigūnai pamokys saugaus elgesio gatvėje, saugaus važiavimo dviračiu bei pademonstruos, kaip suteikti pirmąją pagalbą įvykus nelaimingam atsitikimui.

tl_files/Naujienos/2016/05/26/vaiku gynimo diena - Kopija.jpg

Kokių kompensuojamų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių privalo turėti kiekviena vaistinė?

Daugelis vaistus perkančių gyventojų žino, kad kompensuojamųjų vaistų recepte juos skiriantis gydytojas įrašo vaisto veikliąją medžiagą (cheminį pavadinimą), o pacientui įsigyjant reikiamą vaistą verta pažiūrėti į vaistinės monitoriaus ekraną ir pasidomėti kaina. Monitoriaus ekrane vaistininkas privalo parodyti visų vaistų su ta pačia veikliąja medžiaga sąrašą ir pirmiausia pasiūlyti įsigyti vaistą su mažiausia priemoka. Tačiau ar visi žino apie vaistinėje būtinų turėti kompensuojamųjų vaistų sąrašą?

Plačiau...

Sergamumas C. difficile sukeltu enterokolitu sparčiai auga

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento specialistai pažymi, kad gerėjant diagnostikai, Clostridium difficile sukelto enterokolito atvejų skaičius Kauno apskrityje per keturis šių metų mėnesius 2,5 karto viršijo praėjusių metų to paties laikotarpio atvejų skaičių. Šis enterokolitas – infekcinė žarnyno liga, kurios išsivystymas siejamas su antibiotikų vartojimu. Tad specialistai atkreipia dėmesį į racionalaus antibiotikų vartojimo svarbą.

Plačiau...

Mankšta darbo vietoje – paprasta ir efektyvu

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad sėdimas gyvenimo būdas ir nepakankamas fizinis aktyvumas gali tapti rimtų sveikatos problemų priežastimi. Dirbantys žmonės darbe praleidžia net trečdalį savo gyvenimo, o dirbant kompiuteriu beveik visas darbo laikas praleidžiamas sėdint. Todėl visuomenės sveikatos specialistai pataria poilsio pertraukėles išnaudoti atliekant paprastą mankštą tiesiog darbo vietoje.

Plačiau...

Nerūkymo mėnesio renginiai Kauno Juozo Naujalio gimnazijoje

Gegužės 2–20 dienomis Kauno Juozo Naujalio gimnazijoje vyko renginiai, skirti nerūkymo mėnesiui, juose dalyvavo 296 moksleiviai.

Plačiau...

Atmintinė vaikų ugdymo įstaigą lankančių vaikų tėvams

Primename, kad Lietuvoje vaikai nuo tymų ir raudonukės skiepijami pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių 15-16,5 mėn. pirmąja kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcinos doze, o 6-7 metų antrąja MMR doze. Tik įskiepijus dvi MMR vakcinos dozes, pasiekiama patikima ilgalaikė apsauga nuo minėtų skiepais valdomų užkrečiamųjų ligų.

Plačiau...

Atmintinė naujai į ikimokyklinio vaikų ugdymo įstaigą priimamų vaikų tėvams

Informuojame, kad nuo 2016-05-01 įsigaliojus HN 75:2016 „Įstaiga, vykdanti ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programą. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2016-01-26 įsakymu Nr. V-93, nuostatoms priimant vaiką ugdyti pagal ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programą ir vėliau kiekvienais metais vaiko tėvai (globėjai) švietimo teikėjui pateikia vaiko sveikatos pažymėjimą (forma Nr. 027-1/a). Jeigu vaiko sveikatos pažymėjime nurodyta, kad vaikas nepaskiepytas pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro patvirtintą Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių nuo tymų, raudonukės ir poliomielito nesant skiepų kontraindikacijų, ugdyti pagal ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programą toks vaikas nepriimamas.

Plačiau...

Menkas susižeidimas – didelis pavojus gyvybei

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas primena, kad net menkas susižeidimas nešvariu, žemėmis užterštu, aštriu įrankiu ar kitu daiktu poilsiaujant, dirbant sode ar darže, gali tapti sunkios, užkrečiamosios ligos – stabligės – priežastimi. Negydoma ji gali baigtis mirtimi.

Plačiau...

Renginys „Vaiko asmens higiena“ lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“

Gegužės 2–6 d. lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ vyko renginys „Vaiko asmens higiena“.

Plačiau...

LSMU gimnazistai „Sveiko ir saugaus maisto“ šventėje

Antrus metus iš eilės LSMU gimnazijos 7 d klasės moksleivės dalyvauja „Sveiko ir saugaus maisto“ šventėje, kurią LSMU Veterinarijos akademijoje organizavo LSMU Maisto saugos ir kokybės katedra.

Plačiau...

Kviečiame

tl_files/Naujienos/2016/05/23/naujagimio ir kudikio maitinimas 05 27.jpg

Prieš kelionę pasirūpinkite apsauga nuo užkrečiamųjų ligų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento specialistai primena, kad atostogaujančius ir keliaujančius neretai lydi nematomi pavojai (virusai, bakterijos, pirmuonys), kurie gali tūnoti vandenyje, žemėje, ore, maiste. Jie gali susargdinti žmogų hepatitu A, vidurių šiltine, tymais, meningitu ir kitomis užkrečiamosiomis ligomis. Žalos padaryti gali ir įvairūs vabzdžiai: jiems įkandus, į žmogaus organizmą gali pakliūti maliarijos, geltonojo drugio, Denge karštligės, erkinio encefalito ir kiti sukėlėjai.

Plačiau...

Kviečiame į vaikų dienos stovyklą ƒ„Kamanė“

tl_files/Naujienos/2016/05/18/Kvietimas i stovykla Kamane.jpg

SVEIKINAME

LSMU gimnazijos septintokai dalyvavo Kauno miesto ugdymo įstaigų 3–12 klasių mokinių stendų konkurse „Kaip aš įveikiu stresą“. 7a klasės mokinės Elzė Raubytė ir Guostė Marija Petniūnaitė užėmė I vietą. Taip pat Kauno miesto ugdymo įstaigų 1–12 klasių mokinių kūrybinių darbų konkurse „Sveikatos aruodas“ 7c klasės mokinė Simona Visockaitė užėmė III vietą. Sveikiname laimėtojas. Mokinius ruošė technologijų mokytoja Ilona Murašovienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jurgita Čepelionienė.

Pasaulinę hipertenzijos dieną primenama apie padidėjusio kraujospūdžio žalą

Kauno miesto savavaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad gegužės 17-ąją minima Pasaulinė hipertenzijos diena. Hipertenzija – tai padidėjęs kraujospūdis. Arterinė hipertenzija yra įrodytas širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnys, ypač reikšmingas koronarinės širdies ligos, insulto ir širdies nepakankamumo išsivystymui. Kuo didesnis kraujospūdis, tuo didesnė tikimybė susirgti.

Plačiau...

Judėjimo sveikatos labui diena Kauno „Vyturio“ gimnazijoje

2016 m. gegužės 10 d. Kauno „Vyturio“ gimnazijoje paminėta Judėjimo sveikatos labui diena.

Plačiau...

Pamokos mokiniams apie vasaros metu tykančius pavojus

Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre gegužės 6 d. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dovilė Balsytė vedė paskaitas mokiniams apie vasarą ir vasaros metu tykančius pavojus.

Plačiau...

Viktorina „Šeima ir sveikata“

Kviečiame dalyvauti akcijoje-viktorinoje „ŠEIMA IR SVEIKATA“, skirtoje Tarptautinei šeimos dienai paminėti!

tl_files/Naujienos/2016/05/11/seima - Kopija.jpg

Renginys vyks gegužės 12 d. 10 val. Kauno Kalniečių poliklinikos I aukšto fojė

Aktyviausių akcijos dalyvių laukia Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro prizai!

Kauniečių darbo kolektyvams – streso valdymo užsiėmimai

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos apibrėžimą, psichikos sveikata – tai emocinis, dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Siekiant gerinti kauniečių psichikos sveikatą, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamus praktinius streso valdymo seminarus kauniečių darbo kolektyvuose.

Plačiau...

Gegužės 10-oji – Judėjimo sveikatos labui diena

Kasmet gegužės 10-ąją pasaulyje minima Judėjimo sveikatos labui diena. Tai tarptautinė diena, kurią 2000 metais inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija, skirta visuotiniam fizinio aktyvumo skatinimui. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena apie fizinio aktyvumo naudą sveikatai ir kviečia kauniečius prisijungti prie organizuojamų sveikatingumo veiklų.

Plačiau...

Kauniečiai kviečiami į nemokamas šiaurietiško ėjimo pamokas

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia kauniečius prisijungti prie nemokamų šiaurietiškojo ėjimo pamokų, kurios vyks kiekvieną trečiadienį 10 val. Ąžuolyne prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo.

tl_files/Naujienos/2016/05/05/siaur.ej..jpg
 

Plačiau...

Su blogais rankų higienos įpročiais galima kovoti ir žaismingai

Gegužės 5-ąją minima Pasaulinė rankų higienos diena. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad per nešvarias rankas plinta daugelis užkrečiamųjų ligų. Svarbu nepamiršti, kad net ir ant švariai atrodančių rankų yra daugybė bakterijų. Sveikatos specialistai pataria rankas nusiplauti ne tik išėjus iš viešojo tualeto ar prieš valgį, tačiau ir pasinaudojus kompiuteriu, bankomatu, viešuoju transportu, lietus pinigus, lifto mygtuką, durų rankenas ar parduotuvės vežimėlio rankeną.

Plačiau...

Kviečiame dalyvauti šeimų sporto rungtynėse

tl_files/Naujienos/2016/05/04/seimu sporto svente2.jpg

Kauniečiai kviečiami dalyvauti orientaciniame žaidime

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia kauniečius dalyvauti orientaciniame žaidime „Senojo Kauno paslaptys“. Registruotis į orientacinį žaidimą gali komandos, sudarytos tiek iš šeimos narių, tiek iš draugų. Orientacinis žaidimas vyks gegužės 8 d., sekmadienį, dalyvavimas jame – nemokamas.

Plačiau...

Kvietimas

Maloniai kviečiame visus mokinius, juos parengusius  mokytojus, svečius atvykti į Kauno miesto ugdymo įstaigų 1–12 klasių mokinių kūrybinių darbų parodos-konkurso „Sveikatos aruodas“ ir Kauno miesto ugdymo įstaigų 3–12 klasių mokinių stendų parodos-konkurso „Kaip aš įveikiu stresą“ nugalėtojų ir dalyvių apdovanojimų šventę.

Renginio programoje: Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų Diksilendo orkestro pasirodymas. Vadovas – Algis Šeduikis.

Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokinių spektaklis „Piramidė“. Vadovė – Aurelija Inokaitienė.

Renginys vyks: 2016 m. gegužės 5 dieną Kauno moksleivių aplinkotyros centre, Šeštokų g. 30,Kaunas.

Renginio pradžia: 14.00 val.

Renginio pabaiga: 16.00 val.


Susitikime ir pasidžiaukime nuveiktais gražiais darbais!

Laukiame Jūsų!


Parodos-konkurso organizatoriai: Kauno moksleivių aplinkotyros centras ir Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. 

Kaune įvyko prevencinė akcija „Aš nerūkau!“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnai gegužės 2 d. įvykdė prevencinę akciją „Aš nerūkau!“. Akcijos metu pareigūnai kartu su visuomenės sveikatos specialistais vairuotojams priminė apie pasyvaus rūkymo žalą ir dalino kvapus automobiliams.

Plačiau...