Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Birželis 2016

Streso prevencijai – nemokamos mankštos

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras liepos–rugpjūčio mėnesiais kauniečiams organizuoja nemokamas mankštas „Sveikos mintys – sveikas kūnas“. Šiuo projektu siekiama paskatinti žmones labiau domėtis savo psichikos sveikata, streso prevencija.

Plačiau...

Vaikai kviečiami į aktyvaus poilsio dienos stovyklą

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia mažuosius kauniečius smagiai ir aktyviai leisti vasaros atostogas aktyvaus poilsio dienos stovykloje. Stovykla skirta 7–14 metų amžiaus vaikams. Pirmiesiems užsiregistravusiems stovykla nemokama.

Plačiau...

Visuomenės sveikatos biuras ragina ilgąjį savaitgalį praleisti blaiviai

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ragina Jonines švęsti be alkoholio. Alkoholis yra vienas didžiausių visų nelaimingų atsitikimų rizikos veiksnių. Visuomenės sveikatos specialistai primena, jog alkoholis yra žalingas sveikatai todėl ragina jį vartoti atsakingai.

Plačiau...

Visuomenės sveikatos specialistai ragina saule džiaugtis atsakingai

Artėjant karštam ir saulėtam ilgajam savaitgaliui, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ragina gyventojus saulės teikiamais malonumais mėgautis atsakingai. Per ilgas ir per dažnas buvimas saulėje gali tapti rimtų sveikatos problemų priežastimi.

Plačiau...

Kauniečiai kviečiami į orientacinį žaidimą dviračiais

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia kauniečius ir Kauno svečius dalyvauti nemokamame orientaciniame žaidime dviračiais „Velo Kaunas 2016“, kuris vyks birželio 29-osios, trečiadienio, vakarą.

Plačiau...

Ką svarbu žinoti poilsiaujant prie vandens

Atšilus orams daugiau laiko praleidžiame prie vandens telkinių. Kad atostogauti būtų saugu, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai pataria, kaip elgtis prie vandens ir vandenyje bei ką daryti pamačius skęstantį žmogų.

Plačiau...

Mažieji kauniečiai mokėsi atsipalaidavimo pratimų

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Kauno moksleivių aplinkotyros centro organizuojamoje vaikų vasaros dienos stovykloje „Kamanė“ 7–12 m. vaikai kalbėjosi su psichologe apie stresines situacijas savo kasdieniniame gyvenime ir mokėsi įvairių atsipalaidavimo technikų, pratimų.

Plačiau...

TIP FLU projekto rezultatas – Kaune 10 kartų daugiau nuo gripo paskiepytų nėščiųjų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento specialistai džiaugiasi, kad Kaune vykdytas bandomasis projektas pasiekė gerų rezultatų. TIP FLU– tai „Pritaikyta nėščiųjų vakcinacijos nuo gripo programa“, kurios tikslas didinti nėščiųjų skiepijimo nuo sezoninio gripo apimtis ir apsaugoti nėščiąsias bei jų būsimus kūdikius nuo gripo komplikacijų.

Plačiau...

Į kasmetinį vaikų sveikatos patikrinimą nevalia žiūrėti pro pirštus

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad visi moksleiviai iki 18 metų kasmet mokyklai privalo pateikti vaiko sveikatos pažymėjimą (forma Nr. 027-1/a). Visuomenės sveikatos specialistai pataria į vaikų sveikatos patikrinimą žiūrėti atsakingai, kadangi sveikatos pažymėjime pateikiami duomenys gali padėti išgelbėti vaiko gyvybę ūmių sveikatos sutrikimų atvejais.

Plačiau...

DĖMESIO!

Birželio 15 ir 22 dienomis šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai nevyks.

„Mano MAMA juda“ mankštos

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia į mankštas „Mano MAMA juda“, skirtas moterims po gimdymo. Šios mankštos yra nemokamų treniruočių projekto „Judėk sveikai!“ dalis. 

Plačiau...

Įtariamas salmoneliozės protrūkis Kauno apskrityje

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM (toliau – NVSC) Kauno departamentas informuoja, kad šių metų birželio pirmąją savaitę Kauno apskrityje buvo nustatytas ūmios žarnyno infekcijos protrūkis. Iš sveikatos priežiūros įstaigų buvo gauta informacija apie dešimt susietų ūmios žarnyno infekcijos atvejų, įtariant salmoneliozę. Nustatyta, kad 35 vienos įmonės darbuotojai birželio 3 d. dalyvavo konferencijoje viename iš Birštono viešbučių, kur vaišinosi viešbutyje pateiktu maistu. NVSC Kauno departamento specialistai židinio epidemiologinį tyrimą atlieka kartu su Prienų ir Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistais.

Plačiau...

Šiemet Kauno apskrityje gripas buvo nustatytas daugiau nei 8 tūkst. asmenų

Šiemet gripo sezonas baigėsi gegužės 22-ą dieną. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento specialistai pastebi, kad šis gripo sezonas buvo aktyvus: penkios Kauno apskrities savivaldybės buvo paskelbusios gripo epidemijas, neišvengta ir mirties nuo gripo atvejų. Sergamumo gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) situacija bus stebima ir toliau, todėl ir per vasarą visos asmens sveikatos priežiūros įstaigos turės teikti informaciją Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie SAM apie nustatytus gripo ir ŪVKTI atvejus. Nebus renkama tik informacija apie hospitalizuotus dėl gripo asmenis.

Plačiau...

Į ką atkreipti dėmesį perkant vandenį plastikiniame buteliuke?

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pataria prieš perkant vandenį ar kitus gėrimus plastikiniuose buteliukuose atkreipti dėmesį į specialų žymėjimą. Kokiais ženklais pažymėta pakuotė saugiausia?

Plačiau...

5 svarbūs faktai apie sveikatos draudimą Europoje

Vasara – atostogų metas. Jei vykstate atostogauti į Europos šalis, nepamirškite pasirūpinti savo sveikatos draudimo dokumentais – Europos sveikatos draudimo kortele (ESDK) arba ją pakeičiančiu sertifikatu. 2014 m. šių dokumentų išduota beveik 183 tūkst., o 2015 m. – 179 tūkst. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena 5 svarbiausius dalykus, kuriuos būtina žinoti apie ESDK.

Plačiau...

Prasidėjus iškylų sezonui padaugėja ūmių žarnyno infekcijų

Prasidėjus iškylų gamtoje sezonui, padaugėjo ir ūmių žarnyno infekcijų atvejų. Registruojami šeiminiai žarnyno užkrečiamųjų ligų protrūkiai, kai suserga po du ir daugiau šeimos narių. Dažniausiai šeimose registruojami susirgimai Rota virusų sukeltu enteritu ir nepatikslintu virusų sukeltu enteritu.

Plačiau...

Naujovės padės įveikti tuberkuliozę

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) už daugiau nei 1,5 mln. eurų pirmą kartą centralizuotai nupirko naujos kartos preparatų – bedakvilino, delamanido ir linezolido – atspariai tuberkuliozei gydyti. Be to, nuo šių metų birželio mūsų šalyje turėtų būti steigiami vadinamieji DOTS kabinetai, kuriuose ligoniai, stebimi sveikatos priežiūros specialisto, privalės išgerti jiems skirtus nemokamus vaistus nuo tuberkuliozės. Šios naujovės padės kovojant su viena iš sunkių, visuomenei pavojingų užkrečiamųjų ligų.

Plačiau...

Šventė „Graži mūsų šeimynėlė“ lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“

Saulėtą, vasariškai karštą, margaspalvę birželio 1 dieną lopšelio-darželio „Spindulėlis“ vaikučiai kartu su savo tėveliais, seneliais, broliukais ir sesutėms pasitiko nerūpestingą vasarą, kuri prasidėjo linksma švente „Graži mūsų šeimynėlė“.

Plačiau...

Jogos mankštų Kauno Santakos parke grafikas

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia kauniečius vasaros vakarus leisti sveikai ir aktyviai mankštinantis gryname ore. Birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais organizuojamos nemokamos sveikatingumo mankštos (joga) Kauno Santakos parke.

Plačiau...

VDU „Rasos“ gimnazijoje surengti Žmogaus saugos dienos mokymai

Gegužės 31 dieną trečių gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo Žmogaus saugos dienos mokymuose. Kodėl reikia segėti saugos diržus automobilyje ir koks yra saugus važiavimo greitis? Kam ir kur draudžiama vartoti tabako gaminius, elektronines cigaretes ir alkoholį? Kuriuo paros metu draudžiama triukšmauti ir kaip dera elgtis viešose vietose? Į šiuos ir kitus kiekvienam aktualius klausimus tądien mokiniams atsakė gimnazijoje apsilankiusios Kauno miesto bendruomenės pareigūnės Jovita Juršytė ir Reda Antanavičiūtė, o Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos narė Monika Čiukštytė mokė gimnazistus, kaip padėti springstančiam, kaip taisyklingai atlikti gaivinimą, stabdyti kraujavimą, bei kitų pirmosios pagalbos pagrindų.

Plačiau...

Tarptautinė vaikų gynimo diena

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Kauno apskrities Bendruomenės pareigūnais ir Centro poliklinika sveikino mažuosius kauniečius su Tarptautine vaikų gynimo diena.

Plačiau...