Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Rugsėjis 2016

Širdies ir kraujagyslių ligos. Ar galime sau padėti?

Širdies ir kraujagyslių ligos visame pasaulyje vadinamos civilizacijos arba gyvensenos ligomis. Jokios kitos gyvybei pavojingos ligos nėra tiek paplitusios ir taip brangiai visuomenei kainuojančios, kaip širdies ir kraujagyslių ligos, nuo kurių sergantieji dažniausiai ir miršta.

Plačiau...

Sunkios ligos rizikos veiksnius reikia pažinti ir jų vengti

Onkologinės ligos yra viena pagrindinių mirčių ir neįgalumo priežasčių visame pasaulyje. Piktybiniai navikai ir Europos Sąjungoje, ir Lietuvoje užima antrą vietą tarp visų mirties priežasčių.

Plačiau...

Apsaugokime save ir savo vaikus nuo pavojingos ligos – kokliušo

Kokliušas – tai ūmi infekcinė liga, kurią sukelia Bordetella pertussis bakterija. Sukėlėjas patenka į viršutinių kvėpavimo takų gleivinę, ją pažeidžia ir sukelia uždegimą. Šios infekcijos šaltinis – žmogus. Užsikrėtus kokliušu, susergama po 5–21 dienų, kartais ir po 42 dienų nuo bakterijos patekimo į žmogaus organizmą. Ligos sukėlėjai (lazdelės) išsiskiria su mažiausiais seilių lašeliais ligoniui kalbant, čiaudint, kosint. Kokliušu serga ir vaikai, ir suaugusieji, dažniausiai tie, kurie neskiepyti arba kurių imunitetas jau išblėsęs.

Plačiau...

Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną – nuoširdus pokalbis ir skaitymo skatinimas

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Kauno apylinkės teismas rugsėjo 30 d. organizuoja Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai skirtą susitikimą su senjorais. Renginys vyks Kauno miesto socialinių paslaugų centre. Jo metu su senjorais bus bendraujama aktualiomis sveikatos bei teisinėmis temomis, vyks centrą lankantiems pagyvenusiems žmonėms skirtos bibliotekos atidarymas.

Plačiau...

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Bendruomenės diena

Rugsėjo 22 d. Kauno Nemuno saloje vyko Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Bendruomenės diena. Dalyviai varžėsi įvairiose rungtyse, žaidė žaidimus, mokėsi šokti bendrą šokį, skirtą Europos sporto savaitei.

Plačiau...

Nemokamos mankštos Kauno miesto senjorams

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras spalio mėnesį kviečia senjorus į nemokamas mankštas. Spalio 1-ąją kasmet minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, o visas spalis skelbiamas pagyvenusių žmonių mėnesiu. Visą mėnesį Kauno miesto senjorai galės lankyti nemokamus grupinės kineziterapijos užsiėmimus, skirtus skausmų valdymui ir prevencijai, vedamus medicininį išsilavinimą turinčių kineziterapeutų.

Plačiau...

Konferencija „Streso prevencija Kauno mieste“

Spalio 10 d. minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras spalio 6 d. organizuoja šiai dienai skirtą konferenciją „Streso prevencija Kauno mieste“.

Plačiau...

VLK ragina moteris: nelaukite, kol užklups liga, išsitirkite

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina moteris aktyviau dalyvauti mūsų šalyje vykdomose prevencinėse programose ir pasinaudoti suteiktomis galimybėmis nemokamai išsitirti dėl gimdos kaklelio, krūties ir storosios žarnos vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų.

Plačiau...

Pasaulinę aplinkos ir sveikatos dieną primenama apie pasyvaus rūkymo žalą

Šiandien minima Pasaulinė aplinkos ir sveikatos diena. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras šią dieną siekia atkreipti dėmesį į pasyvaus rūkymo žalą. Nors daugiausia kalbama ir žinoma apie tabako žalą rūkančiajam, tačiau tabakas kenkia daugiau nei vienu aspektu. Be tiesioginio tabako poveikio vartotojui, jis veikia ir tuos, kurie ne savo noru priversti įkvėpti tabako dūmų.

Plačiau...

Kauniečiai kviečiami atrasti savo miestą pėsčiomis

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti orientaciniame žygyje „Atrask Kauną pėsčiomis“. Kauniečiai kviečiami aktyviai ir be žalingų įpročių praleisti laisvalaikį vaikščiojant, rūpintis aplinkos ir savo sveikata. Orientacinis žygis vyks rugsėjo 29 d. nuo 17.30 val. Dalyviai turės per dvi valandas atrasti tam tikras vietas Kauno centre ir senamiestyje.

Plačiau...

Sergančiųjų peršalimo ligomis daugėja

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, kad šių metų 37-osios savaitės duomenimis, gripo sezono sergamumo lygis jau yra pasiektas, nors gripo sezonas kasmet prasideda 40-ąją metų savaitę (2016 m. spalio 3 d.) ir trunka iki 20-osios metų savaitės (2017 m. gegužės 21 d.). Todėl norėdami  išvengti peršalimo ligų, turime susirūpinti savo sveikata jau dabar.

Plačiau...

Nemokama paskaita apie naujagimių ir kūdikių maitinimą

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visas būsimas ir esamas mamas ir tėčius į susitikimą-paskaitą „Naujagimio ir kūdikio maitinimas“. Nemokama paskaita vyks rugsėjo 30d. 17 val. Kauno Dainavos poliklinikos Jaunimo centro salėje.

Plačiau...

Kviečiame dalyvauti

Kauno moksleivių aplinkotyros centras ir Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia 5–12 klasių mokinius dalyvauti Kauno miesto ugdymo įstaigų mokinių plakatų parodoje-konkurse „Psichoaktyvioms medžiagoms – ne!“. 

Plačiau...

Prevencinė akcija „Prie vairo tik blaivus“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Kauno apskrities bendruomenės pareigūnai rugsėjo 13 d. organizavo prevencinę akciją „Prie vairo tik blaivus“. Akcijos metu, siekiant atkreipti dėmesį į vairavimo išgėrus problemą, vairuotojams buvo dalinami kvapai automobiliams.

Plačiau...

Suzukio pradinės mokyklos mokinių išvyka į Kauno greitosios medicinos pagalbos stotį

Rugsėjis ir vėl sukvietė vaikus į mokyklas. Dalis mokinių vis dar gyvena prisiminimais apie vasaros atostogas. Todėl ne visada sugeba susikaupti, būti atidžiais. Mokytojai, tėveliai nuolatos primena vaikams apie saugų elgesį gatvėje, kieme. Tačiau nuo nelaimės nei vienas neesame apsaugoti. Siekiant priminti vaikams apie tinkamą elgesį atsitikus nelaimei, 2016 m. rugsėjo 7 dieną Suzukio pradinės mokyklos ketvirtų klasių mokiniai, jų mokytojos bei mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė lankėsi Kauno greitosios medicinos pagalbos stotyje.

Plačiau...

Konkursas „Sveikatą puoselėjanti įmonė – 2016“

Higienos institutas kviečia įmones dalyvauti konkurse, pasidalyti gerąja patirtimi bei laimėti „Sveikatą puoselėjančios įmonės – 2016“ titulą.

Plačiau...

Akcija „Uždek žvakutę Pasaulinei savižudybių prevencijos dienai paminėti“

Kasmet rugsėjo 10 d. minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pakvietė miestiečius nelikti abejingus ir prisijungti prie akcijos „Uždek žvakutę Pasaulinei savižudybių prevencijos dienai paminėti“. Akcija vyko šeštadienį Kauno Rotušės aikštėje.

Plačiau...

Kaune vyks prevencinė akcija „Prie vairo tik blaivus“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Kauno apskrities bendruomenės pareigūnai rytoj, rugsėjo 13 d., organizuoja prevencinę akciją „Prie vairo tik blaivus“. Akcijos metu, siekiant atkreipti dėmesį į vairavimo išgėrus problemą, vairuotojams bus dalinami kvapai automobiliams.

Plačiau...

Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos minėjimas Kaune

Prisijunk. Bendrauk. Rūpinkis“ – tai 2016 metų Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos pagrindinė tema. Šie trys žodžiai atspindi savižudybių prevencijos esmę.

Plačiau...

Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną – kvietimas uždegti žvakutę

Kasmet rugsėjo 10 d. minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia miestiečius nelikti abejingus ir prisijungti prie akcijos „Uždek žvakutę Pasaulinei savižudybių prevencijos dienai paminėti“. Akcija vyks šeštadienį 19.30 val. Kauno Rotušės aikštėje.

Plačiau...

Po vasaros atostogų – galimas utėlėtumo protrūkis

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad vaikams po ilgesnių atostogų grįžus į ugdymo įstaigas, galimas užsikrėtimo utėlėmis protrūkis. Nors utėlėtumas (pedikuliozė) – itin nemaloni problema, tačiau su ja susidūrus nereikia išsigąsti. Visuomenės sveikatos specialistai pataria, kaip šių parazitų atsikratyti.

Plačiau...

Lietuvos policijos ir visuomenės šventė

tl_files/Naujienos/2016/09/06/policijos svente.jpg

Iniciatyva „Švarių rankų šokis 16“ padės ugdyti ir kosėjimo etiketą

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) primena, kad daug užkrečiamųjų ligų, tokių kaip tuberkuliozė (TB), gripas, tymai ar ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos plinta oro lašeliniu keliu, todėl vaikams grįžtant į kolektyvus labai svarbu prisiminti kaip tinkamai plauti rankas ir susipažinti su kosėjimo etiketu.

Plačiau...

Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos išvyka

2016 m. rugpjūčio 28 d. Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga kartu su Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojų profesine sąjunga (įgaliotinė Jolita Pukelienė) organizavo nemokamą kelionę į Šiaulių rajoną, aplankant Naisius bei Kryžių kalną. Kartu keliavo Kauno miesto socialinių paslaugų centro, Kauno miesto Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos bei Vilijampolės socialinės globos namų darbuotojai.

Plačiau...

Sveikiname rugsėjo 1-osios proga!

tl_files/Naujienos/2016/09/01/rugsejo 1 sveikinimas 2 - Kopija.jpg