Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Spalis 2016

Kaip išvengti rudeninio graužikų antplūdžio

Pasak specialistų, šilta, drėgna ir derlinga vasara buvo itin palanki graužikų populiacijos pagausėjimui. Vėstant orams bei mažėjant maisto atsargoms gamtoje, graužikai ima plūsti į namus, butus, sodus, sodybas. Tikriausiai nedaug rasime žmonių, kurie labai mėgtų laukinių padermių peles bei žiurkes ir džiaugtųsi aptikę šiuos graužikus savo būste. Šie neprašyti įnamiai ne tik  naudojasi mūsų sukauptomis maisto atsargomis, gadina materialines vertybes, teršia aplinką, tačiau ir platina pavojingas ligas.

Plačiau...

Paskaitos tėvams pedagogų kvalifikacijos centre

Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, bendradarbiaudamas su Kauno pedagogine psichologine tarnyba ir kitais specialistais, organizuoja nemokamų paskaitų ciklą tėvams, siekiantiems pažinti savo vaiką, suprasti jį, ieškoti būdų, kaip ugdyti jo kompetencijas pagal prigimtines galias, charakterio savybes, patirtį, ugdymosi poreikius siekiant mokinio pažangos.

Plačiau...

Daugiausiai kokliušo atvejų šiemet registruota Kaune. Kaip apsisaugoti nuo šios ligos?

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje iki rugsėjo užregistruoti 25 kokliušo atvejai. Tai net 43,92 proc. mažiau palyginti su 2015 m. tuo pačiu periodu, kai buvo registruoti 45 kokliušo atvejai. Daugiausiai kokliušo atvejų šiemet registruota Kaune.

Plačiau...

Nėščiosios kviečiamos pasiskiepyti nuo sezoninio gripo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento specialistai primena, kad nėščiosios yra priskiriamos gripo rizikos grupėms ir kviečiamos pasiskiepyti nuo sezoninio gripo valstybės biudžeto lėšomis. Moksliniais tyrimais pagrįsta, kad nėščiųjų skiepijimas nuo gripo yra saugus ir efektyvus, ir apsaugo ne tik moteris, bet ir negimusį kūdikį, o motinos antikūnų dėka mažėja gripo infekcijos rizika ir ką tik gimusiems kūdikiams.

Plačiau...

Kauniečių šeimos kviečiamos į nemokamą paskaitą apie naujagimių ir kūdikių maitinimą

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visas būsimas ir esamas mamas ir tėčius į susitikimą-paskaitą „Naujagimio ir kūdikio maitinimas“. Nemokama paskaita vyks šį penktadienį, spalio 28 d., 17 val. Kauno Dainavos poliklinikos Jaunimo centro salėje.

Plačiau...

Gripo vakcina jau pasiekė visas gydymo įstaigas Kauno apskrityje

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamentas informuoja, kad sezoninio gripo vakcina, įsigyta valstybės biudžeto lėšomis, jau pasiekė visas Kauno apskrities teritorijoje esančias asmens sveikatos priežiūros įstaigas. Norintys apsisaugoti nuo gripo ir jo komplikacijų kviečiami kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Plačiau...

Antistresiniai pratimai išmaniajame telefone!

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su partneriais pirmą kartą Lietuvoje pristato programėlę „Antistresiniai pratimai“, skirtą išmaniesiems įrenginiams. Kiekvienas, parsisiuntęs programėlę, testo pagalba gali nusistatyti, kaip jaučiasi, gauti rekomendaciją stresui mažinti ir atlikti antistresinius pratimus.

Plačiau...

„Moliūgų fiesta“ lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“

Lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ spalio 17 d. vyko projektas „Moliūgų fiesta“. Renginio metu buvo kalbama apie sveiką mitybą bei vaisių ir daržovių naudą.

Plačiau...

Akcija „Pasitikrink regėjimą ir būk matomas“ Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje

Spalio 13-ąją, pasaulinę regėjimo dieną, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje vyko akcija, kurios metu gimnazistai ir darbuotojai galėjo įsitikinti, ar intensyvi prasidėjusių mokslo metų pradžia nepablogino jų regėjimo kokybės. Pasitikrinus regėjimo aštrumą, renginio dalyviams buvo pateikta  naudinga informacija apie regėjimo sutrikimų prevenciją, bendrą organizmo stiprinimą, akių atpalaidavimo pratimus.

Plačiau...

Kvietimas į parodą

Kviečiame aplankyti Kauno miesto ugdymo įstaigų 3–12 klasių mokinių plakatų „Kaip aš įveikiu stresą“ parodą.

Paroda vyksta 2016 m. spalio 10–spalio 24 dienomis Kauno miesto savivaldybėje (Laisvės al. 96, Kaunas). Ekspozicijos lankymo laikas: I–IV 8.00–17.00 val., V 8.00–15.45 val.

Parodos organizatoriai: Kauno moksleivių aplinkotyros centras ir Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Moterys raginamos aktyviau tikrintis dėl krūties vėžio

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atkreipia dėmesį, kad moterys vis dar nepakankamai dalyvauja prevencinėje programoje dėl krūties vėžio, pagal kurią galima nemokamai išsitirti dėl šios ligos. Deja, tik nedidelė dalis jų taip padarė. Tad VLK ragina moteris nuo 50 iki 70 metų aktyviau naudotis galimybe kas 2 metus pasitikrinti ir užkirsti kelias klastingai ligai.

Plačiau...

Akcija „Apibėk mokyklą“

Kauno Bernardo Brazdžionio mokyklos pradinių klasių mokiniai bei ikimokyklinukai dalyvavo akcijoje „Apibėk mokyklą“.

Plačiau...

Klausos sutrikimų turintiems žmonėms – modernūs klausos aparatai

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad jau yra nupirkti nauji kokybiški ir aukščiausius kokybės standartus atitinkantys klausos aparatai vaikams bei suaugusiems, kurių didžioji dalis jau pasiekė mūsų šalies gydymo įstaigas, o likusieji pasieks iki spalio vidurio.

Plačiau...

Sveika gyvensena saugant krūtų sveikatą

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, jog spalis yra krūties vėžio sąmoningumo mėnuo, o nuo 2008 m. Europos krūties vėžio koalicijos iniciatyva spalio 15 d. kasmet minima kaip Krūtų sveikatos diena. Šį mėnesį, o ypač Krūtų sveikatos dieną įvairiomis akcijomis ir renginiais siekiama priminti visuomenei apie krūtų ligų aktualumą bei prevencijos svarbą. 2016 m. Krūtų sveikatos dienos šūkis – „Sveika gyvensena saugant krūtų sveikatą“.

Plačiau...

Konferencija „Streso prevencija Kauno mieste“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras spalio 6 d. organizavo Pasaulinei psichikos sveikatos dienai skirtą mokslinę-praktinę konferenciją „Streso prevencija Kauno mieste“.

Plačiau...

Pasaulinei psichikos sveikatos dienai skirta konferencija apie streso prevenciją Kaune

Spalio 10 d. minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras spalio 6 d. organizuoja šiai dienai skirtą konferenciją „Streso prevencija Kauno mieste“. Stiprus, dažnai pasikartojantis ar užsitęsęs stresas gali tapti įvairių ligų priežastimi. Nors streso visiškai išvengti negalima, tačiau įvairios technikos gali padėti sumažinti neigiamą streso poveikį.

Plačiau...

Sveikiname Tarptautinės mokytojų dienos proga

tl_files/Naujienos/2016/10/05/Su Tarptautine mokytoju diena!.jpg

„Tuk, širdele, tuk tuk“ iniciatyva Kauno lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“

Rugsėjo 22 dieną Kauno lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ vyko iniciatyva skirta Pasaulinei širdies dienai paminėti. Tikslas – ugdyti vaikų supratimą apie širdies darbo svarbą. Kad išsaugotume širdį sveiką, reikia kuo daugiau judėti, sveikai maitintis, vengti streso.

Plačiau...

Renginiai lopšelyje-darželyje „Volungėlė“

Rugsėjo mėnesio renginiai Kauno lopšelyje-darželyje „Volungėlė“.

Plačiau...

Už sveiką ir sportuojančią „SANTARĄ!“

Rugsėjo 29 dieną Kauno „Santaros“ gimnazijoje vyko kultūrinė, pažintinė sporto diena „Už sveiką ir sportuojančią „Santarą“, kurioje dalyvavo visa gimnazijos bendruomenė.

Plačiau...

Saugaus elgesio gatvėje pamokos Kauno specialiojoje mokykloje

Rugsėjo 9 dieną Kauno specialiosios mokyklos 5–12 klasių mokiniai klausėsi visuomenės sveikatos priežiūros specialistės paskaitų apie tai, kaip saugiai elgtis gatvėje, kaip taisyklingai eiti pėsčiųjų perėja.

Plačiau...