Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Gruodis 2016

LINKSMŲ ŠVENČIŲ!

Jaukių, šiltų, šviesių Šv. Kalėdų ir laimingų ateinančių metų linki Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro kolektyvas! Būkite sveiki, laimingi, tegul Jus visada lydi sėkmė, o kasdienybė tebūna pilna džiuginančių akimirkų.

tl_files/Naujienos/2016/12/23/Kaledinis atvirukas 2016 - Kopija.jpg

Kalėdinė akcija „Dalinkimės džiaugsmu“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras antrus metus iš eilės organizavo šventinę akciją „Dalinkimės džiaugsmu“. Akcijos metu mokiniai kūrė atvirukus, piešė piešinius, kepė sausainius, kurie buvo dovanojami gyvenantiems globos namuose, vienišiems, nepasiturintiems žmonėms.

Plačiau...

Specialistai ragina per šventes alkoholiu nepiktnaudžiauti

Artėjant gražiausioms metų šventėms, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad šventės neturėtų tapti priežastimi vartoti daugiau alkoholio. Nors kuo toliau, tuo daugiau kalbama apie alkoholio žalą žmogaus sveikatai ir jį supančiai aplinkai, tačiau vis dar gausu mitų apie alkoholio vartojimo naudą sveikatai. Yra teigiama, kad tam tikras alkoholio vartojimas gali būti naudingas žmogaus sveikatai, bet yra viena tiesa – naudos savo sveikatai galima pasiekti tik maksimaliai ribojant suvartojamo alkoholio kiekį.

Plačiau...

Sergamumas erkiniu encefalitu Lietuvoje padidėjo beveik dvigubai

2016 m. itin padidėjo sergamumas Laimo liga ir erkiniu encefalitu. Lietuvoje tokio didelio sergamumo erkių platinamomis ligomis nebuvo nuo 2003 m.

Plačiau...

Seminaras „Dėmesys kuriant sveiką miestą“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Kauno miesto savivaldybė gruodžio 15 d. organizavo seminarą „Dėmesys kuriant sveiką miestą“, kuriame buvo aptariama Kauno miesto patirtis dalyvaujant sveikų miestų projekte.

Plačiau...

Rankų higienos pamokėlės lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“

Gruodžio 6 d. Kauno lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ vyko renginys „Rankų higiena“.

Plačiau...

Kaip išvengti traumų žiemą?

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad slidžios gatvės – viena dažniausių pėsčiųjų traumų priežasčių. Paslydus ir parkritus gresia galvos ir kitų kūno dalių sutrenkimai, kaulų lūžiai, kitos traumos. Dažniausiai lūžta riešo, čiurnos sąnariai, žastikaulio ir kaklo kaulai, vyresnio amžiaus žmonėms – šlaunies kaklelis. Siekiant išvengti traumų, būtina pasirūpinti savo saugumu.

Plačiau...

Kauniečiai kviečiami į kalėdinį orientacinį žaidimą

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia kauniečius dalyvauti nemokamame šventiniame orientaciniame žaidime „Kalėdinio miestelio paslaptys“. Žaidimas vyks antrąją Kalėdų dieną 16 val. Kauno rotušės aikštėje.

Plačiau...

Nesumokėjote PSD įmokų? Naujuosius metus sutiksite neturėdami sveikatos draudimo

Tik laiku sumokėtos privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos garantuoja teisę į nemokamą gydymą. Žmonės, laiku nesumokėję PSD įmokų, rizikuoja patirti nemažas išlaidas, nes reikės ne tik sumokėti už gydymą, bet ir padengti skolą (jei tokia yra) už ankstesnį laikotarpį, bei sumokėti einamojo mėnesio įmoką.

Plačiau...

Į ką atkreipti dėmesį renkantis kalėdines dovanas?

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ragina renkant dovanas patiems mažiausiems atkreipti dėmesį į tai, kad daugumos žaislų gamybai naudojamos dirbtinės medžiagos, kurios gali būti kenksmingos sveikatai. Visuomenės sveikatos specialistai pataria, ką verta įsidėmėti prieš keliaujant ieškoti dovanų.

Plačiau...

Kaip apsisaugoti nuo norovirusinės žarnyno infekcijos?

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad atėjus šaltajam metų laikui padaugėja įvairių virusinių žarnyno susirgimų. Vienas jų – norovirusinė infekcija. Tai ūminė žarnyno infekcija, dar kitaip vadinama virusiniu gastroenteritu, žiemos vėmimo liga. Liga pasireiškia bendru negalavimu, pilvo skausmu, pykinimu, vėmimu, viduriavimu, nedideliu karščiavimu.

Plačiau...

Praktiniai seminarai „Vaikų linijos“ ir „Jaunimo linijos“ savanoriams

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo praktinį seminarą „Sąmoningas (mindfulness) streso ir sveikatos valdymas“ Kauno miesto „Vaikų linijos“ ir „Jaunimo linijos“ savanoriams.

Plačiau...

Sveikos mitybos valandėlė lopšelyje-darželyje „Girstutis“

Lapkričio 29 d. Kauno lopšelyje-darželyje „Girstutis“ vyko renginys – pamokėlė „Sveikos mitybos valandėlė“.

Plačiau...

Viktorina „Aš saugus, kai žinau“ lopšelyje-darželyje „Klumpelė“

Lapkričio 23 d. Kauno lopšelyje-darželyje „Klumpelė“ vyko Viktorina „Aš saugus, kai žinau“.

Plačiau...

Sulčių diena lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“

Lapkričio 29 d. Kauno lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ vyko sulčių diena.

Plačiau...

Tradicinis renginys „AIDS: renkuosi žinoti“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Kauno moksleivių aplinkotyros centras organizavo jau tradiciniu tapusį renginį „AIDS: renkuosi žinoti“. Renginys skirtas Pasaulinei AIDS dienai, kuri kasmet minima gruodžio 1-ąją.

Plačiau...