Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Balandis 2017

DĖL KRŪTIES VĖŽIO TIRIASI NEPAKANKAMAI MOTERŲ

Pernai pagal krūties vėžio prevencinę programą pasitikrino vos 99 tūkst. iš daugiau nei 475 tūkst. atitinkamo amžiaus grupės moterų. Pasak specialistų, nors kasmet pasitikrinusių moterų po truputį daugėja, akivaizdu, kad šis tikrinimosi mastas – vis dar per mažas.

Plačiau...

BESIRUOŠIANČIUS Į KELIONĘ MEDIKAI SKATINA PASISKIEPYTI IR NUO „PAMIRŠTŲ“ LIGŲ

Ruošiatės į kelionę? Ar nepamiršote pasirūpinti sveikata ir pasiskiepyti nuo infekcinių ligų? Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) minėdamas Europos imunizacijos savaitę primena, kad keliautojai skiepų neturėtų atidėlioti paskutinei dienai. Pasiskiepyti reikėtų iki kelionės likus 4-6 savaitėms, kad suspėtų susidaryti imunitetas.

Plačiau...

VALSTYBĖS LĖŠOMIS VAIKAI LIETUVOJE SKIEPIJAMI NUO DVYLIKOS LIGŲ

Europos imunizacijos savaitė (balandžio 24-30 d.) – dar viena puiki proga Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrui (ULAC) priminti visuomenei apie vaikų skiepų svarbą. Pagal LR vaikų profilaktinių skiepų kalendorių (valstybės lėšomis), vaikai Lietuvoje skiepijami  nuo 12 infekcinių ligų.
 

Plačiau...

BALANDŽIO 25-OJI - PASAULINĖ MALIARIJOS DIENA

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) Pasaulinę maliarijos dieną primena apie šios ligos grėsmę keliautojams. Maliariją sukelia kraujo pirmuonys (Plasmodium vivax, P.ovale, P.malariae, P.falciparum), kuriuos perneša Anohpeles genties uodai. 

Plačiau...

EUROPOS IMUNIZACIJOS SAVAITĘ – YPATINGAS DĖMESYS SKIEPAMS

Balandžio 24-30 d., minėsime Europos imunizacijos savaitę. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) ragina visuomenę ir medikus aktyviau domėtis užkrečiamųjų ligų profilaktika ir primena apie vakcinacijos svarbą tiek jaunam, tiek senam.

Plačiau...

PROSTATOS VĖŽYS; SERGAMUMAS LIETUVOJE DIDĖJA, PASITIKRINA TIK KAS KETVIRTAS VYRAS

Prostatos vėžio susirgimų Lietuvoje kasmet daugėja, tačiau nemokamai prevenciškai pasitikrina tik kas ketvirtas vyras. Pasak specialistų, pernai pagal prostatos vėžio nemokamą prevencinę programą pasitikrino vos 119 tūkstančių iš 440 tūkstančių atitinkamos amžiaus grupės vyrų.

Plačiau...

MEDIKAI PRIMENA: NEGALIMA LIESTI GYVŪNAMS SKIRTO JAUKO SU VAKCINA!

Nuo balandžio pradžios iki gegužės Lietuvoje vykdoma laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės. Jaukai su gyva vakcina yra mėtomi pasienyje su kaimyninėmis šalimis: Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi, Lenkija ir Baltarusija. ULAC medikai primena, jog radus jaukų – jų negalima liesti. Jeigu asmuo turėjo sąlytį su jauku, būtina nedelsiant kreiptis į  gydymo įstaigą. Gydytojas, įvertinęs galimą užsikrėtimo riziką, spręs dėl asmens skiepijimo nuo pasiutligės. Jeigu jaukai aptinkami prie gyvenamųjų namų, apie tai būtina pranešti teritorinei valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybai.

Plačiau...

ARTĖJANT ŠV. VELYKOMS, 10 FAKTŲ APIE KIAUŠINIUS

96–98 % kiaušinių maistinių medžiagų gerai įsisavinamos, o vieno vištos kiaušinio maistinė vertė prilygsta 40 g mėsos arba 200 g pieno ir turi 350 kJ energijos.

Žmogaus organizmas geriau įsisavina virtus kiaušinius, negu žalius. Taip yra dėl to, kad kiaušinio baltyme esantys fermentai slopina virškinimo fermentų veiklą, todėl žalio kiaušinio baltymo dalis lieka neįsisavinta.

Plačiau...

SIMBOLIS „RAKTO SKYLUTĖ“ – SVEIKATAI PALANKESNI MAISTO PRODUKTAI

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia rūpintis savo mityba ir rinktis sveikatai palankesnius maisto produktus. 2017 metų vasario 23 dieną Sveikatos apsaugos ministro įsakymu buvo atnaujinti „Rakto skylutės“ simboliu ženklinamiems maisto produktams keliami kriterijai.

Plačiau...

BALANDŽIO 18-OJI – EUROPOS PACIENTŲ TEISIŲ DIENA

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia balandžio 18-ąją paminėti Europos pacientų teisių dieną. Pacientų teisės – ne tik svarbus, bet ir labai specifinis asmens ir visuomenės sveikatos aspektas, tampantis itin aktualiu mums susirgus ar susirgus mūsų artimiesiems. Ar pasinaudosime savo, kaip piliečių ir pacientų, teisėmis priklauso nuo mūsų informuotumo ir įgūdžių.

Plačiau...

IŠSITIRK KOKĮ VANDENĮ GERI!

Tarptautinės gyvybės dienos proga Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija kviečia išsitirti šulinių bei šachtinių gręžinių vandenį. Vandens mėginiai bus priimami 2017 m. balandžio 24 – 28 d. (nuo 8 iki 15 val.) Aušros g. 44, Kaune.

BEVEIK 700 TŪKSTANČIŲ MOTERŲ RAGINAMOS PASITIKRINTI DĖL GIMDOS KAKLELIO VĖŽIO

Pernai pagal gimdos kaklelio vėžio prevencinę programą iš 796 tūkstančių moterų, prisirašiusių prie gydymo įstaigų, pasitikrino vos 119 tūkstančių. Likusios – 677 tūkstančiai – nuo 25 iki 60 metų amžiaus moterų kviečiamos pasitikrinti sveikatą kaip įmanoma greičiau.

Plačiau...

KAIP SUTAUPYTI VAISTINĖJE?

Vaistus skiriantys gydytojai pacientams turi ne tik išrašyti receptą, bet ir patarti, kaip vaistus įsigyti ir vartoti. Vaistininkas taip pat turi informuoti vaistų pirkėjus apie kainas ir priemokas. Pasak specialistų, norintiems vaistinėje sutaupyti ir nepermokėti už vaistus, reikėtų žinoti vos kelias taisykles.

Plačiau...

BALANDŽIO 11-OJI – PASAULINĖ SERGANČIŲJŲ PARKINSONO LIGA DIENA

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad balandžio 11-oji – Pasaulinė sergančiųjų Parkinsono liga diena ir kviečia visuomenę nelikti abejinga, atkreipti dėmesį į šią ligą, pagrindinius jos simptomus bei pagalbą sergantiesiems.

Plačiau...

KAUNE EKO ŽYGIO METU SURINKTA BEVEIK PUSĖ TONOS ŠIUKŠLIŲ!

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja visiems žygeiviams, kurie nepabūgę blogo oro kovo 26 d. dalyvavo eko žygyje aplink Lampėdžių karjerą ir surinko beveik pusę tonos šiukšlių!

Plačiau...

SMS ŽINUTĖS KVIES PASITIKRINTI: 1 IŠ 3 GALI NESUSIRGTI VĖŽIU

„Pasirūpinkite savo sveikata. Pasitikrinkite pagal gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio prevencijos programas. Kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Paraginkite pasitikrinti ir artimuosius. Daugiau www.vlk.lt/prevencija, tel. 8 700 88888“ – tokio turinio SMS žinutę artimiausiu metu gaus Lietuvos gyventojai, kurie yra „Bitė Lietuva“, „Telia“ ir „Tele2“ abonentai bei išankstinio mokėjimo telefono kortelių turėtojai. Taip tęsiamas šių metų vasarį pradėtas vykdyti didelės apimties socialinis projektas „Kylame į kovą su vėžiu“. 

Plačiau...

BALANDŽIO 7-OJI - PASAULINĖ SVEIKATOS DIENA

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad balandžio 7-oji d. – Pasaulinė sveikatos diena. Šiais metais diena skirta psichikos sutrikimui – depresijai ir pavadinta „Depresija – pasikalbėkime“. 

Plačiau...

KAUNIEČIAI KVIEČIAMI Į NEMOKAMAS ŠIAURIETIŠKOJO ĖJIMO PRATYBAS!

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kaip ir kasmet organizuoja nemokamas šiaurietiškojo ėjimo pratybas ir kviečia visus kauniečius prisijungti bei aktyviai praleisti laiką. Pratybos vyksta trečiadienais nuo 10 val. Ąžuolyne prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo ir ketvirtadieniais nuo 10 val. Panemunėje prie pirties (Smetonos al. 4, Kaunas).

Plačiau...