Naujienų archyvas - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienų archyvas: Liepa 2017

Prasidėjus vasaros karščiui saugokite savo sveikatą

Vasariškiems orams įgavus pagreitį Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pataria, kaip elgtis, kad karšti ir saulėti orai nepakenktų sveikatai. Pagrindinių taisyklių laikymasis padės geriau jaustis bei išvengti su perkaitimu susijusių negalavimų. 

Plačiau...

Šiandien minima Pasaulinė hepatito diena

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad liepos 28-ąją minima Pasaulinė hepatito diena. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 95 proc. užsikrėtusiųjų virusiniais hepatitais to nežino, kadangi nejaučia jokių simptomų. Todėl labai svarbu išsitirti, ar nesate užsikrėtę

Plačiau...

Kauno mieste salmoneliozės protrūkis

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM (toliau – NVSC) Kauno departamentas informuoja, kad šių metų liepos pirmąją savaitę Kauno mieste buvo nustatytas ūmios žarnyno infekcijos protrūkis. Iš sveikatos priežiūros įstaigų buvo gauta informacija apie 8 susietus ūmios žarnyno infekcijos atvejus, įtariant salmoneliozę.

Plačiau...

Pavojingieji Sosnovskio Barščiai

Vasaros pradžioje pražydę Sosnovskio barščiai kelia pavojų žmonių sveikatai. Kasmet į medikus kreipiasi nuo šio augalo nukentėję asmenys. Šios piktžolės gali augti ir kieme ar sode, todėl privalu būti atsargiems laisvalaikį leidžiant gamtoje ir apie galimą grėsmę sveikatai informuoti aplinkinius 

Plačiau...

Baigėsi aktyvaus poilsio stovykla socialinės rizikos šeimų vaikams

Vasara – tai laikas, kai vaikams nebereikia eiti į mokyklą. Jie turi daug laisvo laiko užsiimti kita, su mokslais nesusijusia, veikla. Tačiau pasibaigus mokslo metams nemažai tėvų susiduria su vaikų priežiūros ir užimtumo problema. Tėvai siekia, jog vasara vaikams būtų kupina teigiamų emocijų, atradimų bei džiaugsmo, bet dažnai neturi tam galimybių. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, siekdamas didinti vaikų užimtumą bei skatinti fizinį aktyvumą tarp socialinės rizikos šeimų vaikų, šių metų birželio–liepos mėnesiais organizavo aktyvaus poilsio vasaros stovyklą. 

Plačiau...

Nepraleiskite progos – paskutinis „Velo Kaunas 2017“ etapas!

Sinoptikai žada puikius rugpjūčio mėnesio orus, o Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras siūlo nepamirštamą rugpjūčio 10 d. vakarą. Kviečiame visus Kauno miesto gyventojus bei svečius burti komandas ir dalyvauti III-ajame „Velo Kaunas 2017“ etape.  

Plačiau...

Įvyko orientavimosi žaidimo dviračiais „Velo Kaunas 2017“ II-asis etapas

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Kauno miesto gyventojus ir svečius kvietė aktyviai ir turiningai praleisti liepos 13 d. vakarą. Orientavimosi žaidimo „Velo Kaunas 2017“ II-ajame etape dalyvavo 13 komandų. 

Plačiau...

Erkės – tykantis pavojus gamtoje

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad erkės šiuo metu yra ypatingai aktyvios. Šie krauju mintantys parazitai yra pavojingi žmonėms ir gyvūnams, nes platina infekcines ligas. Dažniausios erkių žmonėms platinamos ligos – erkinis encefalitas ir Laimo liga. Jos gali sukelti rimtus sveikatos sutrikimus, todėl svarbu tinkamai rūpintis savo sveikata ir imtis visų galimų prevencijos priemonių. 

Plačiau...

Konkursas „Kartu kuriame sveiką miestą“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras siekia skatinti Kauno mieste veikiančias maitinimo įstaigas klientams tiekti sveikatai palankų maistą. Kavinės, barai, restoranai ir kitos viešojo maitinimo įstaigos kviečiamos dalyvauti konkurse bei prisidėti prie sveiko miesto kūrimo. 

Plačiau...

Šiaurietiškasis ėjimas – pramoga visai šeimai!

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, norėdamas skatinti šeimų fizinį aktyvumą, vykdo šiaurietiškojo ėjimo mokymus ir kviečia prisijungti bei aktyviai praleisti laisvalaikį.  Liepos 16 d. 14.00–17.00 val. Neries krantinės parke organizuojamas šeimų pasivaikščiojimas su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis.

Plačiau...

Kauno teritorinė ligonių kasa informuoja: kada pas gydytojus galima patekti be siuntimo?

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai gauna nemažai gyventojų klausimų dėl galimybės tiesiogiai konsultuotis pas gydytojus specialistus. VLK primena, kad daugeliu atvejų reikia kreiptis į šeimos gydytoją, tačiau kai kada apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu turi galimybę pas gydytoją specialistą patekti ir be šeimos gydytojo siuntimo.

Plačiau...

Gyventi sveikiau galime visi

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Kauno miesto asmens sveikatos priežiūros įstaigomis organizuoja ir vykdo mokymus širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupės asmenims

Plačiau...