Lt En Ru
lt
en ru

Bendradarbiavimo galimybės keičiant jaunimo požiūrį į psichoaktyviąsias medžiagas

Bendradarbiavimo galimybės keičiant jaunimo požiūrį į psichoaktyviąsias medžiagas

Š.m. kovo 5 d. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo susitikimą su socialiniais partneriais, kurio metu išsamiai pristatė mokslo ir faktiniais duomenimis pagrįstą tarptautinę Ankstyvosios intervencijos programą. Lietuvoje šią programą nuo 2013 m. diegia Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, o Kaune  ši programa pradėta vykdyti praeitų metų pabaigoje.

Ankstyvosios intervencijos programa skirta 14–21 metų jaunuoliams, kurie eksperimentuoja ir/ar nereguliariai vartoja psichoaktyviąsias medžiagas (išskyrus tabaką), tačiau dar nėra nuo jų priklausomi.

Programos tikslas – motyvuoti jauną žmogų keisti savo elgesį, paskatinti suabejoti jau turimomis žiniomis, susijusiomis su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu, žala bei pasekmėmis.

Ankstyvosios intervencijos programa ugdo jaunuolių kritinį mąstymą, skatinant atsisakyti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo bei stiprina motyvaciją keistis. Jaunuoliams yra suteikiama galimybė būti išklausytiems, suprastiems, diskutuoti bendraamžių rate, suaugusiajam moderuojant šią veiklą. 

Mūsų visų požiūris yra esminis veiksnys, skatinantis jaunuolius dalyvauti Ankstyvosios intervencijos programoje, todėl mums labai svarbus bendradarbiavimas. Visi turime būti socialiai atsakingais ir pastebėję ar įtarę, kad jaunuolis nereguliariai vartoja ar eksperimentuoja su psichoaktyviosiomis medžiagomis ištiesti jam pagalbos ranką ir nukreipti dalyvauti Ankstyvosios intervencijos programoje.

 

Programos koordinatorė Kauno mieste - Akvilė Babravičienė

El. paštas akvile.babraviciene@kaunovsb.lt

Tel. nr. +370 616 87 188

Kalendorius

gegužė,
2019
P
A
T
K
P
Š
S
Visi renginiai

Naujienlaiškis

Naujienos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!
Loading
© 2017 Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras