Lt En Ru
lt
en ru

Burnos sveikata. Kokie mitai trukdo turėti nepriekaištingus dantis?

Burnos sveikata. Kokie mitai trukdo turėti nepriekaištingus dantis?

Lietuvoje atlikti tyrimai rodo, kad profilaktiškai burnos sveikatą tikrinasi vos  kas ketvirtas gyventojas. Vis dar įprasta pas odontologą apsilankyti tik tuomet, kai skauda dantį, ar kai skausmas tampa nebepakeliamas. Burnos sveikatos priežiūra apipinta mitais, kurie nepagrįstai ragina atidėti vizitą pas odontologą. Atidėliojimas tik dar labiau blogina burnos sveikatos būklę. Pasitikrinkite, ar tik netapote mitų įkaitu ir kas jums trukdo turėti nepriekaištingą burnos sveikatą ir gražią šypseną.

Eil. nr. Mitas  Faktas
1. Dantys bus švaresni, jei  juos valysi 5-6 kartus per dieną. Rekomenduojama dantis valyti du kartus per dieną (jei gyd. odontologas nenurodė kitaip).  Pernelyg dažnas dantų šveitimas šepetėliu gali pažeisti viršutinį dantų emalio sluoksnį.
2. Jei dantų neskauda, tai jie yra sveiki. Skausmo gali nebūti net jei dantis yra nesveikas.  Pas dantų priežiūros specialistą reikėtų lankytis reguliariai kas 6 mėn. ( jei gyd. odontologas nenurodė kitaip), tik jis gali įvertinti dantų būklę.
3. Dantų taisymas visada būna skausmingas. Šiuolaikinė dantų priežiūros įranga leidžia specialistams dantis taisyti greitai, komfortiškai  ir be skausmo.
4. Nėštumo metu negalima atlikti jokių odontologinių procedūrų. Pas burnos priežiūros specialistą reikia lankytis reguliariai, nėštumo metu ne išimtis. Tiesa, kai kada gydymas gali būti atidedamas  specialisto nuožiūra, taip pat nebus daromos rentgeno nuotraukos.
5. Geriausia pašalinti visus protinius dantis. Protiniai dantys turėtų būti pašalinti tik tuo atveju  jei  yra netaisyklingai sudygę, trukdo kitiems dantims ar yra nepagydomi.
6. Labai karieso pažeistus dantis reikia pašalinti. Yra gausybė naujų procedūrų, kurios gali būti taikomos  norint  išsaugoti  ir padaryti  funkcionalų sugedusį dantį
7. Tik cukrus gali sukelti dantų ėduonį Valgant per daug cukraus (ypač rafinuoto) padidėja rizika sirgti dantų kariesu. Suskaidytas saldus ar krakmolingas maistas maitina apnašas sukuriančias bakterijas burnoje ir padeda susidaryti rūgštims dėl kurių dėvisi dantų paviršius.
8. Dietiniai gėrimai yra mažiau kenksmingi dantims. Dantims kenkia ne vien cukrus bet ir rūgštys. Vartojami  ilgesnį laiką nesaldinti gazuoti  gėrimai dantims kenkia ne mažiau negu saldinti cukrumi.  Sultyse esantis natūralus cukrus taip pat kenkia dantims. Pats sveikiausias gėrimas yra vanduo.
9. Breketai  yra skirti vaikams Ortodontinis gydymas labiausiai paplitęs tarp vaikų ir paauglių, tačiau vis daugiau suaugusiųjų renkasi šį gydymą. Yra ortodontinių priemonių, kurios gali būti visiškai nepastebimos ir tokių, kurias galima išsiimti valgant, kalbant ar svarbiomis progomis.

Kalendorius

rugsėjis,
2020
P
A
T
K
P
Š
S
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Visi renginiai

Naujienlaiškis

Naujienos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!
Loading
© 2017 Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras