Lt En Ru
lt
en ru

Nemokami vaikų jogos užsiėmimai džiugina mažuosius kauniečius

Nemokami vaikų jogos užsiėmimai džiugina mažuosius kauniečius

Populiarumo neprarandantis aktyvaus gyvenimo būdas užkrečia vis daugiau gyventojų. Galimybe nemokamai sportuoti ištisus metus projekte „Judėk sveikai“  pasinaudoja ne tik suaugę – į užsiėmimus kartu su tėveliais noriai ateina ir vaikai. Šiais metais projekto tvarkaraštį papildžiusi vaikų joga sulaukė didelio mažųjų dėmesio. Kaip atrodo vaikų joga, kokia šio užsiėmimo nauda mažiesiems, kaip pavyksta nukreipti vaikų energiją teisinga linkme ir kodėl vaikams svarbu sportuoti – atsakymus į visus šiuos klausimus mums padėjo rasti vaikų jogos trenerė ir kvėpavimo mokytoja Guoda Sukockaitė.

 

Jogą pamilo nuo paauglystės

Nemokamų treniruočių projekte „Judėk sveikai“ dalyvaujanti ir vaikus jogos mokanti trenerė atvirauja, kad šiuo metu jos gyvenime karaliauja joga ir sąmoningo kvėpavimo praktikos. Paklausta, kas lėmė pasirinkimą būti vaikų jogos trenere, Guoda Susockaitė sako, kad viskas prasidėjo nuo praleistų metų Naujojoje Zelandijoje. Ten moteris išmoko žiūrėti į viską kūrybiškai ir nebijoti išreikšti savęs.

„Visą savo paauglystę praleidus Naujojoje Zelandijoje aš buvau apsupta nuostabių mokytojų. Tokių, su kuriais galėjau laisvai jaustis, kurie išklausydavo ir žiūrėdavo į mane kaip į žmogų, o ne kaip į vaiką. Ten ir prasidėjo mano meilė vaidybai ir kūrybai. Jogoje viskas labai panašu - aš esu laisva kurti ir įkvėpti vaikus. Bet tuo pačiu aš kuriu ryšį su jais ir juos išklausau. Ką jie šiandien jaučia ir ką norėtų išmokti per jogą.“ – pasakojo vaikų trenerė Guoda Sukockaitė.

Dirbdama su vaikais trenerė be galo džiaugiasi galėdama matyti vaikų progresą, kaip laikui einant jie drąsėja, kaip atsipalaiduoja jų kūnas ir atsiveria kūrybiškumas.

„Man gera matyti, kaip vaikai gali juoktis iš savęs, kaip jie gali parodyti empatiją kitiems ir sukurti stiprią komandą bei pasitikėjimą kitais. Tada aš suprantu – šis darbas yra labai atsakingas, bet be proto daug duodantis.“ – su meile apie savo darbą kalbėjo trenerė Guoda Sukockaitė.

Kitokia vaikų joga

Propaguoti jogą tolygu susikaupti, pažinti savo kūną, išmokti lankstumo. Klaidinga manyti, kad vaikų joga yra tokia pati kaip ir suaugusiųjų. Juk mažieji visada nori veikti kažką naujo, jiems sunkiai sekasi koncentruoti dėmesį į vieną veiklą. Vaikų jogos trenerė aiškina, kad panašumų vaikų ir suaugusių jogoje mažai –   tik apšilimas užsiėmimų pradžioje ir savasana arba kitaip galutinis atsipalaidavimas jogos pabaigoje.

Vaikų jogoje visada yra daugiau pašnekesių ir juoko. Joga vaikams yra žaisminga, čia mes ne tik judame, bet ir mes kuriame santykius bei empatiją vieni su kitais. Darome ir meditacijos bei kvėpavimo pratimus, bet jie skiriasi nuo suaugusių, pratimai turi įtraukti ir sudominti vaiką. Ir tai aš darau per garsus ar istorijas.“ – patirtimi apie vedamus užsiėmimus dalinosi vaikų jogos trenerė Guoda Susockaitė.

Judrūs, nenustygstantys vietoje, pilni energijos ir jėgų vaikai, rodos, sunkiai galėtų išbūti ramioje ir kantrybės reikalaujančioje veikloje.  Moteris pasakoja, kad prieš užsiėmimą svarbiausia išsiaiškinti, kaip vaikai tądien jaučiasi, kokia jų nuotaika, ar yra pasiruošę energingai ar ramesnei jogai. Nuo to priklauso, kokia bus jogos pamoka. Jogos trenerė sako, kad vaikų joga - tai kūryba, kuri niekad nesustoja. „Tu čia turi kurti, žaisti, mąstyti, lipti iš savo komforto zonos ir visada būti vienu žingsniu priekyje nei tavo mokiniai! Ir taip kiekvieną kartą. Nes vaikai, kaip kempinės, viską labai greitai sugeria ir išmoksta.“ – įspūdžiais dalinosi vaikų jogos mokytoja.

Jogą praktikuojantys vaikai

Lankydami jogą mažieji pajaučia neabejotiną jos naudą. Pasak trenerės Guodos Suseckaitės, neretai tėvai savo atžalas į jogos pamokas atveda dėl laikysenos ar netgi nugaros problemų. Jogos užsiėmimai vaikams stiprina raumenis, didina kūno lankstumą, mažieji geriau koncentruoja dėmesį, labiau pasitikimi savimi. Maža to, vaikai po jogos užsiėmimų geriau miega, o jeigu jogą lanko kartu tėvais turi su kuo dalintis įspūdžiais, tai stiprina vaikų ir tėvų ryšį.

„Turiu tikrai nuostabių istorijų, kaip mano mokiniai džiaugiasi ir giriasi, kad jiems jau neskauda nugaros ir neturi galvos skausmų. Kaip jie gali paliesti savo pėdas pasilenkdami į priekį, ir padaryti tiltelį vieni patys.“.

Vaikų jogos trenerės Guodos Suseckaitės paklausus, nuo kelių metų vaikai gali praktikuoti jogą, moteris atsakė, jog vaikai pradėti lankyti jogą gali nuo 5 metų, tačiau svarbu pabrėžti, kad visi vaikai skirtingi, dėl to rekomenduojama pirmą kartą į užsiėmimus ateiti su mama ar tėčiu.

Nemokamose treniruotėse laukiama visa šeima

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro koordinuojamas nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ siūlo netgi 17 skirtingų užsiėmimų, tarp kurių yra vaikų joga. Vaikų jogos užsiėmimai yra suderinti su tėvams skirtomis treniruotėmis, todėl ateidami sportuoti su atžalomis tėvai gali nesirūpinti dėl vaikų užimtumo. Visą informaciją apie projektą galite rasti internetinėje svetainėje http://judeksveikai.kaunas.lt/ 

Kalendorius

Visi renginiai

Naujienlaiškis

Naujienos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!
Loading
© 2017 Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras