Lt En Ru
lt
en ru

Pasaulio sveikatos organizacijos Sveikų miestų tinklui – 30 metų!

Pasaulio sveikatos organizacijos Sveikų miestų tinklui – 30 metų!

PSO Sveikų miestų tinklas yra pasaulinis judėjimas, kuris siekia, kad sveikata taptų vienu iš prioritetų visose politikos srityse. Per 30 gyvavimo metų į tinklą įstojo daugiau nei 1400 miestų iš skirtingų Europos Regiono šalių.

Spalio 1–4 dienomis Belfaste vyko tarptautinė sveikų miestų konferencija „Changing Cities to Change the World”, kurios metu atstovai iš įvairių šalių šventė 30 metų veiklos jubiliejų ir dalinosi gerąja praktika bei žiniomis.

Visuomenės sveikatos lyderiai iš įvairių šalių diskutavo apie problemas, kurias sugebėjo įveikti dalyvaudami Sveikų miestų tinklo veikloje, su kokiais iššūkiais tenka susidurti šiandien ir kas mūsų laukia ateityje. Daugiausia dėmesio buvo skiriama kitų 5 metų (VII fazės) veiklos temoms: žmonės, vieta, dalyvavimas, gerovė, taika ir planeta. Šios temos sukurtos remiantis šių metų pradžioje priimtu dokumentu „Copenhagen Consensus of Mayors. Healthier and happier cities for all“. Kiekviena tema išskirta į 5-8 siauresnes kategorijas, kurias sveiki miestai turi įtraukti į savo veiklos planus.

Kiekvieną dieną vyko paralelinės sesijos, kurių metu atstovai dalinosi patirtimi iš savo vykdomų projektų. Psichikos sveikatos sesijoje, kurioje dalyvavo atstovai iš Suomijos, Olandijos ir Šiaurės Airijos buvo pristatytas ir Kauno savižudybių prevencijos modelis, kaip vienas iš gerosios praktikos pavyzdžių. Kitoje sesijoje apie miesto aplinkos gerinimą taip pat paminėtas šiais metais atliktas Kauno miesto gyventojų pasitenkinimo tyrimas.

Miestai vis dažniau pripažįstami kaip politinių, kultūrinių ir ekonominių galimybių centrai ir dažnai tampa inovacijų šaltiniu, siekiant pagerinti gyventojų sveikatą. 30 metų Sveikų miestų tinklo vadovybės veiklos parodė, kad daugelis sveikatos, gerovės ir darnaus vystymosi iššūkių veiksmingiausiai sprendžiami vietos valdžios lygmenyje. Todėl stiprių sveikatos politikos lyderių, vietos valdžios supratimo, aktyvaus gyventojų įsitraukimo į įvairias veiklas ir tarpsektorinio bendradarbiavimo  dėka mes kartu galime kurti sveiką miestą ir mažinti netolygumus.

 

Informaciją parengė: Iveta Kučinskaitė, visuomenės sveikatos specialistė.

Daugiau informacijos: Jūratė Jackytė Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos specialistė, tel.: (8 37) 45 47 17, el. p. jurate.jackyte@kaunovsb.ltstebesena@kaunovsb.lt

 

 

 

 

Kalendorius

gegužė,
2019
P
A
T
K
P
Š
S
Visi renginiai

Naujienlaiškis

Naujienos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!
Loading
© 2017 Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras