Lt En Ru
lt
en ru

Simbolis „Rakto skylutė“ – sveikesnio gyvenimo link

Simbolis „Rakto skylutė“ – sveikesnio gyvenimo link

Pasaulinė sveikatos organizacija teigia, kad sveika mityba padeda išvengti maisto medžiagų trūkumo organizme ir sumažina daugelio lėtinių neinfekcinių ligų riziką, todėl svarbu, kad mitybos racionas būtų subalansuotas, o produktai – palankūs sveikatai. Tačiau parduotuvėse maisto produktų pasiūla yra labai didelė. Ieškant, net ir vieno konkretaus produkto, jį išsirinkti iš visų tos pačios grupės maisto produktų, reikalauja ne tik žinių, bet ir daug laiko. „Rakto skylutės“ simbolis padės išsirinkti reikiamą produktą lengviau ir greičiau.

 

„Rakto skylutė“ – kas tai?

Lietuvoje 2014 m. buvo įsteigta valstybinė, nekomercinė sveikatai palankesnių maisto produktų ženklinimo simboliu „Rakto skylutė“ sistema. Nuo to laiko maisto gamintojai, tiekiantys rinkai Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. sausio 22 d. įsakymu Nr. V-50 „Dėl maisto produktų ženklinimo simboliu „Rakto skylutė“ patvirtintus kriterijus atitinkančius produktus, gali savanoriškai ir nemokamai juos ženklinti šiuo simboliu.

„Rakto skylutės“ simboliu ženklinami produktai turi mažiau cukraus, druskų, sočiųjų riebalų, transriebalų, juose nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų. „Rakto skylutės“ simbolį rasite ant maisto produktų etikečių, dažniausiai šis simbolis būna lengvai pastebimose vietose. Šio simbolio paskirtis – padėti lengviau išsirinkti sveikatai palankesnį produktą.

„Rakto skylute“ pažymėti produktai Lietuvoje

Šiuo metu Lietuvoje „Rakto skylutės“ simboliu pažymėtų ir kriterijus atitinkančių yra  630 produktų. Kauno miesto savivaldybėje veikiančios 7 įmonės yra notifikavusios produktus atitinkančius „Rakto skylutės“ kriterijus: AB „Kauno grūdai“, UAB „Orkla Foods Lietuva“, MB „Teisingi kepiniai“, UAB „Fazer Lietuva“, „Vičiūnų“ įmonių grupė, UAB „KG group LT“, UAB „Samsonas“.

Kviečiame ir kitas Kauno miesto savivaldybėje veikiančias įmones notifikuoti savo produktus. Norėdami įregistruoti savo „Rakto skylutės“ kriterijus atitinkantį produktą, praneškite apie tai el. paštu: giedre.macaitiene@kaunovsb.lt. Pateikdami informaciją nurodykite: produkto grupę, kuriai šis produktas priskiriamas, produkto ir gamintojo pavadinimą. Produktų grupes ir „Rakto skylutės“ kriterijus rasite čia.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės +370 (616) 87 188, el. p. giedre.macaitiene@kaunovsb.lt 

Kalendorius

birželis,
2021
P
A
T
K
P
Š
S
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Visi renginiai

Naujienlaiškis

Naujienos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!
Loading
© 2017 Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras