Renginiai - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

KAUNIEČIAI KVIEČIAMI Į NEMOKAMAS ŠIAURIETIŠKOJO ĖJIMO PRATYBAS!

Atnaujinta: 2017-07-21

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas šiaurietiškojo ėjimo pratybas ir kviečia visus kauniečius prisijungti bei aktyviai praleisti laiką.

Pratybos vyksta pirmadieniais 10.00–11.00 val. Kovo 11-osios parke ir trečiadieniais 10.00–11.00 val. ir 12.00–13.00 val. Ąžuolyne prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo.

Kodėl šiaurietiškas ėjimas?

 • Yra tinkamas ir naudingas visiems, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus, sveikatos būklės ar fizinio pasiruošimo.
 • Galima praktikuoti ištisus metus visur, kur tik galima vaikščioti.
 • Tai daug efektyviau nei paprastas ėjimas – sunaudojama apie 50 proc. daugiau energijos nei einant be lazdų.
 • Vienu metu dirba visi pagrindiniai raumenys, ypač aktyvinama viršutinės kūno dalies veikla, todėl mažesnė apkrova tenka kojų sąnariams.
 • Dėl aktyvaus kvėpavimo, pagerėja organizmo aprūpinimas deguonimi.
 • Gerėja širdies kraujagyslių sistemos veikla, greitėja medžiagų apykaita, ugdoma aerobinė ištvermė, pagerėja laikysena, ilgiau išliekama gyvybingais, darbingais.
 • Mažėja įtampa, stresas, stiprėja imuninė sistema.
 • Veiksmingos ir malonios pratybos gryname ore suteikia žvalumo ir daug gerų emocijų.

Šiaurietiškojo ėjimo pratybose:

 • Išmoksite teisingos šiaurietiškojo ėjimo technikos;
 • Sužinosite kaip pasirinkti šiaurietiškojo ėjimo lazdas ir prisitaikyti jas sau;
 • Išmoksite specialių apšilimo pratimų;
 • Turėsite galimybę praktiškai išbandyti šiaurietiškąjį ėjimą neinvestuodami į įrangą.

Pratybų intensyvumas pritaikytas pradedantiesiems, tačiau turint rimtų sveikatos problemų prieš bet kokią fizinę veiklą būtina pasikonsultuoti su gydytoju.

Į pratybas būtina registruotis nurodytu telefonu (8 37) 45 47 17 arba el. paštu Rokas.Zeimys@kaunovsb.lt

Nepraleiskite progos – paskutinis „Velo Kaunas 2017“ etapas!

Atnaujinta: 2017-07-18

Sinoptikai žada puikius rugpjūčio mėnesio orus, o Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras siūlo nepamirštamą rugpjūčio 10 d. vakarą. Kviečiame visus Kauno miesto gyventojus bei svečius burti komandas ir dalyvauti III-ajame „Velo Kaunas 2017“ etape.

Finaliniam orientavimosi žaidimui dviračiais paruošėme ypač įdomias užduotis ir išrinkome netikėčiausius Kauno miesto objektus. „Velo Kaunas 2017“ – tai pramoginis–kultūrinis renginys, kuriame kviečiame dalyvauti komandas suburtas tiek iš draugų, tiek iš šeimos narių. Šis renginys skirtas skatinti žmones rinktis aktyvią ir sveikatai palankią laisvalaikio formą. Žaidimo dalyviams vadovaujantis įvairiomis užduotimis reikės surasti ypatingas Kauno miesto vietas ir atvykus į jas atsakyti į pateiktus klausimus. Pagrindinis žaidimo prizas – aktyviai ir įdomiai praleistas laikas.

Žaidimo data: 2017–08–10 (ketvirtadienis).

Registracijos patvirtinimas: 18:30 val.

Instruktažas: 19.00 val.

Startas: 19:10 val.

Renginio startas ir finišas: priešais Lietuvos sporto universitetą (Sporto g. 6).

Būtina išankstinė registracija internetu: http://velokaunas.orientacines.lt/

Daugiau informacijos apie orientavimosi žaidimą: https://www.facebook.com/events/128876804383526/?acontext=%7B%22ref%22%3A%221%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D arba www.velokaunas.lt.

Informaciją parengė: Iveta Kučinskaitė, visuomenės sveikatos specialistė, tel.: (8 37) 45 47 17, el. p. healthycities@kaunovsb.lt

Kviečiame senjorus į nemokamus kineziterapijos užsiėmimus

Atnaujinta: 2017-07-10

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2017 m. liepos–rugsėjo mėnesiais kviečia senjorus į nemokamas mankštas. Kauno miesto senjorai galės lankyti nemokamus grupinės kineziterapijos užsiėmimus, skirtus sustiprinti giliuosius raumenis. Grupiniai užsiėmimai vyks mažose grupėse, todėl kiekvienas atvykęs bus stebimas ir konsultuojamas kineziterapiauto.

Mankšta – tai natūralus ir lengvas būdas sustiprinti savo sveikatą ir pagerinti gyvenimo kokybę. Sportuojant organizme sumažėja susidariusių pavojingų medžiagų kiekis, atpalaiduojami raumenys, gaminami hormonai (endorfinai), pagerėja nuotaika. Užsiėmimų metu su terapeuto priežiūra bus atliekami saugūs ir efektyvūs pratimai naudojant kamuoliukus, svarelius, elastines gumas bei kitas priemones.

Siekiant visapusiškos pratimų teikiamos naudos skirtingo fizinio pajėgumo asmenims, fizinis krūvis bus parenkamas trimis skirtingo intensyvumo lygiais, kuriuos nustatys kineziterapeutas. Užsiėmimų metu bus kompleksiškai lavinamos visos judėjimo funkcijos: liemens judesių valdymas, stuburo judesių amplitudė bei pilvo ir nugaros, giliųjų ir paviršinių raumenų jėga.

Nemokamos kineziterapinės mankštos vyks pirmadieniais ir ketvirtadieniais, 9.00–10.00 ir 10.00–11.00 valandomis.

Adresu: P. Kalpoko g. 1–26 (Rytų kultūros studija "WUDANG TAO"), Kaunas.

Registruotis kviečiame telefonu (8 37) 45 47 17 arba el. paštu Paulina.Jukonyte@kaunovsb.lt

Į užsiėmimus ateikite patogiai apsirengę, turėkite pakaitinę avalynę ir vandens atsigaivinti.

PASTABA: šiuo metu laisvų vietų nebėra!

Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupei priklausantys kauniečiai kviečiami stiprinti sveikatą

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, kartu su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis, organizuoja ir vykdo širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo užsiėmimus.

Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo programoje kviečiami dalyvauti:

 • 40–55 metų amžiaus vyrai;
 • 50–65 metų amžiaus moterys.

Programos dalyviai susipažins su:

 • Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniais, sveikatos rodikliais bei jų stebėjimo svarba, gyvensenos koregavimo galimybėmis ir būdais.
 • Mitybos įtaka sveikatai, sveikos mitybos principais, antsvorio ir nutukimo mažinimo galimybėmis, sveikatai palankaus maisto pasirinkimu ir gaminimu, individualių mitybos planų sudarymu.
 • Fizinio aktyvumo reikšme širdies ir kraujagyslių ligų pasireiškimui, fizinio pajėgumo vertinimo testais, tinkamo fizinio aktyvumo ir jo krūvio pasirinkimu.
 • Streso samprata ir jo įtaka širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimui, streso išvengimo ir įveikimo būdais, darbo ir poilsio režimo įtaka sveikatai, darbo ir poilsio planavimu, atsipalaidavimo svarba širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai.

Dalyvavimas programoje savanoriškas ir nemokamas. Visi norintys dalyvauti užsiėmimuose turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Užsiėmimai vyksta Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure, Aušros g. 42A, 11 aukšte bei LSMU Šeimos medicinos klinikoje, Eivenių g. 2.

Programą pristatantis filmukas: https://www.youtube.com/watch?v=u9O3NOS32v8&feature=youtu.be