ALKOHOLIO VARTOJIMAS - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

ALKOHOLIO VARTOJIMAS

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad nėra alkoholio vartojimo rekomendacijų kurios būtų naudingos mūsų organizmui ir pastebėjus alkoholio vartojimo problemą, labai svarbu kuo skubiau kreiptis pagalbos.

Alkoholio vartojimas plačiai paplitęs ne tik suaugusių, bet ir jaunų, mokyklinio amžiaus vaikų tarpe. Yra įrodyta, jog alkoholio vartojimas jaunystėje gali turėti įtakos alkoholio vartojimui ir vėlesniame, brandžiame amžiuje.

 Daugelis žino, jog alkoholis yra žalingas sveikatai, tačiau labai svarbu suprasti, jog alkoholio vartojimas sukelia ilgalaikes neigiamas sveikatos pasekmes. Pasaulinė sveikatos organizacija 1975 m. pripažino alkoholį legaliu narkotiku, kuris gali sukelti priklausomybę. Vyrauja klaidinga nuomonė, jog alkoholį galima vartoti saikingai be pasekmių, tačiau taip nėra, alkoholis vartojamas arba nevartojamas. Priklausomybė alkoholiui išsivysto palaipsniui ir net mažas, bet reguliarus alkoholio kiekio vartojimas gali sukelti didelių sveikatos problemų.

Žmonės, vartojantys alkoholį, į šią problemą įtraukia ne tik save, bet ir savo artimos aplinkos žmones, ypatingai šeimos narius. Pripažinus, supratus, pastebėjus tokio tipo problemą, būtina kreiptis pagalbos į profesionalus dirbančius specialicuotą pagalbą teikiančiose įstaigose:

  • Pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios įstaigos. Šios įstaigos teikia pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas vaikams, paaugliams ir suaugusiems (tiesioginė registracija be siuntimo). Įstaigų sąrašas ir kontaktiniai duomenys pateikiami adresu www.vpsc.lt → Psichikos sveikatos klausimais → Pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios įstaigos.
  • Priklausomybės ligų centrai. Šios įstaigos teikia specializuotą pagalbą vaikams, paaugliams ir suaugusiems (tiesioginė registracija be siuntimo). Įstaigų sąrašas ir kontaktiniai duomenys  www.vpsc.lt → Priklausomybės ligų klausimais → Priklausomybės ligų centrai.

 

Informaciją parengė:

Lina Kleinauskienė , Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos stiprinimo ir stebėsenos skyriaus visuomenės sveikatos specialistė, tel.: (8 37) 45 47 17, el. p.: Lina.Kleinauskienė@kaunovsb.lt

 

Grįžti