Baigėsi aktyvaus poilsio stovykla socialinės rizikos šeimų vaikams - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Baigėsi aktyvaus poilsio stovykla socialinės rizikos šeimų vaikams

Vasara – tai laikas, kai vaikams nebereikia eiti į mokyklą. Jie turi daug laisvo laiko užsiimti kita, su mokslais nesusijusia, veikla. Tačiau pasibaigus mokslo metams nemažai tėvų susiduria su vaikų priežiūros ir užimtumo problema. Tėvai siekia, jog vasara vaikams būtų kupina teigiamų emocijų, atradimų bei džiaugsmo, bet dažnai neturi tam galimybių. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, siekdamas didinti vaikų užimtumą bei skatinti fizinį aktyvumą tarp socialinės rizikos šeimų vaikų, šių metų birželio–liepos mėnesiais organizavo aktyvaus poilsio vasaros stovyklą.

Stovykla vyko keturiomis pamainomis, kuriose dalyvavo daugiau nei 200 7–17 metų amžiaus vaikų iš Kauno socialinės rizikos šeimų. Dalyviams pasiūlyta daug įvairios sportinės veiklos užsiėmimų – krepšinis, futbolas, estafetės, orientaciniai žygiai, gatvės šokiai. Pasitelkiant įvairias edukacines programas bei žaidimus, stovyklautojai tobulino bendravimo, bendradarbiavimo bei socialinius įgūdžius, sprendė individualias ir grupines užduotis, skatino toleranciją tarp bendraamžių. Dienos stovyklos metu buvo pasitelkti neformalaus ugdymo metodai: Kamerinio teatro  aktorių užsiėmimai patyčių prevencijos tema, lauko tapyba kreidelėmis sporto tematika, „Mandalų“ spalvinimas, individualūs ir kolektyviniai šokių pastatymai su profesionaliu pramoginių šokių meistru, pilietiškumo pamoka su kariu savanoriu – diskusijos, sauso davinio ragavimas. Taip pat renginiai skirti vaikų talentams atskleisti: „Talentų šou“, „Karaokė“, „Eko mados“.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras džiaugiasi, kad vaikai noriai ir aktyviai įsitraukė į stovyklos organizuojamus užsiėmimus. Siekiant, kad vaikai ir toliau sportuotų bei būtų fiziškai aktyvūs, visiems stovyklos dalyviams buvo suteikti krepšinio ir tinklinio kamuoliai ir stovyklos dalyvio diplomai.

 

Grįžti