Birželio 26-oji – Tarptautinė kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Birželio 26-oji – Tarptautinė kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena

Birželio 26 d. yra minima Tarptautinė kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena, kurią 1987 m. paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja. Jungtinių Tautų Narkotikų  ir nusikalstamumo prevencijos biuras (UNODC) kasmet organizuoja prevencines kampanijas, kurių tikslas – informuoti visuomenę apie pasaulinę narkotikų problemą, narkotinių medžiagų vartojimo pasekmes, neteisėtą prekybą narkotikais ir šio reiškinio poveikį visuomenei ir jos sveikatai.

UNODC paskelbta šių metų minėjimo tema „Pirmiausia išklausyk“. Šia iniciatyva siekiama perduoti žinią visuomenei, jog stengiantis apsaugoti vaikus ir jaunimą nuo žalingo psichoaktyvių medžiagų vartojimo labai svarbu juos išklausyti bei palaikyti. Išgirstas ir išklausytas vaikas ar jaunuolis jaučiasi saugus ir mylimas, todėl įgyja didesnį atsparumą neigiamam aplinkos poveikiui. Iniciatyva „Pirmiausia išklausyk“ yra mokslu pagrįsta ir veiksminga priemonė kaip investicija į vaikų, jaunimo ir jų šeimų bei jų bendruomenių gerovę.

Valstybinio psichikos sveikatos centro duomenimis, Kauno mieste 2016 m. psichikos ir elgesio sutrikimų vartojant alkoholį turėjo 8907 žmonės, o psichikos ir elgesio sutrikimų vartojant narkotines ir psichotropines medžiagas buvo 499 asmenys. Tyrimai rodo, kad vaikai, kurie apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo pavojus sužino iš savo tėvų, yra mažiau linkę jas vartoti nei tie, kurie su tėvais apie tai nesikalba. Deja, iš visų Europos šalių Lietuvoje jaunimas apie psichoaktyviąsias medžiagas ir jų vartojimą mažiausiai kalba su tėvais ir artimaisiais. Taigi šių metų kampanijos esminis tikslas – stengtis atkreipti tėvų dėmesį ir paveikti jų elgseną, skatinti elgtis atsakingai ir susimąstyti, ar jie yra tinkamas pavyzdys savo vaikams. Gyvas pavyzdys ir nuoširdus bendravimas yra svarbiausi veiksniai, kai formuojamos nuostatos, padedančios vaikams ir jaunuoliams apsisaugoti nuo žalingo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo.

Informaciją parengė: Alina Didžiokienė, visuomenės sveikatos specialistė, tel.: (8 37) 454 717

El. p. Alina.Didziokiene@kaunovsb.lt

 

Grįžti