Gyventi sveikiau galime visi - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Gyventi sveikiau galime visi

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su Kauno miesto asmens sveikatos priežiūros įstaigomis, organizuoja ir vykdo mokymus širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupės asmenims.

Programos dalyviams perteikiama išsami informacija apie pagrindinius širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos veiksnius (arterinę hipertenziją, dislipidemiją, hipodinamiją, antsvorį, nutukimą, angliavandenių apykaitos sutrikimus ir kt.) ir jų įtaką sveikatai, lipidų ir gliukozės kiekio kraujyje kontrolės reikšmę, cukrinio diabeto komplikacijas ir jų profilaktiką. Teorinių ir praktinių užsiėmimų metu žmonės sužino apie mitybos įtaką sveikai, sveikos mitybos principus ir jų pritaikymą, sveikatai palankaus maisto pasirinkimą ir jo gaminimą namuose.

Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto profilaktikos metu labai svarbu įtikinti sveikatos rizikos veiksnių turinčius žmones kasdien reguliariai, pagal savo sveikatos galimybes, mankštintis, pasitikėti savo jėgomis, kuo dažniau pasinaudoti galimybe pajudėti. Įgytų žinių įtvirtinimui mokymo  programos dalyviai kviečiami lankytis  jiems organizuojamose mankštose. Daugeliui programos dalyvių pavyko iš naujo atrasti judėjimo džiaugsmą  ir stebėti sveikatai palankius pokyčius.

Didelio susidomėjimo sulaukia ir praktiniai streso valdymo užsiėmimai. Norint, kad žmonės sėkmingai galėtų tobulinti streso valdymo įgūdžius, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su partneriais paruošė visiems prieinamą programėlę išmaniajame telefone. Programėlė „Antistresiniai pratimai“ buvo sukurta dėmesingo įsisąmoninimo (angl. mindfulness) metodu, kuris yra moksliškai pagrįstas ir sėkmingai taikomas streso, priklausomybių ir kitų problemų įveikai. Programėlėje pateikiami aprašymai apie dėmesingo įsisąmoninimo praktikavimo naudą, rekomendacijos, patarimai, kaip atlikti minėtas praktikas bei šešios praktikos-meditacijos. Taip pat sudaryto testo pagalba galite įsivertinti savijautą. Už kiekvieną išklausytą meditaciją gaunami įvertinimai, asmuo gali stebėti savo asmeninę pažangą. Programėlę gali atsisiųsti kiekvienas išmanųjį telefoną turintis asmuo, paieškoje įvedęs žodžius „Antistresiniai pratimai“.

Kiekvienas savo savijauta susirūpinęs žmogus turi tikrai ne vieną galimybę stiprinti sveikatą, semtis žinių, mokytis naujų įgūdžių. Sveikatai žalingus įpročius pakeisti sveikesniais nėra lengva, tam reikia tvirto apsisprendimo ir nuoseklaus darbo. Daugybė žmonių įrodė, jog kryptingai siekiant savo tikslo rezultatas bus matomas, tik tam reikia žengti pirmąjį žingsnį ir nesustoti.


Informaciją parengė: Alina Didžiokienė, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė

Grįžti