Jonines švęskime blaiviai! - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Jonines švęskime blaiviai!

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ragina trumpiausią metų naktį sutikti blaiviai. Rinkdamiesi vartoti alkoholinius gėrimus žmonės rizikuoja savo sveikata, šeimos ir visuomenės gerove.

Šventės dažnai yra neatsiejamos nuo alkoholio vartojimo. Yra teigiama, kad mažas alkoholio kiekis gali būti naudingas žmogaus sveikatai, tačiau didžiausia nauda pasiekiama jo visiškai atsisakius. Visi be išimties alkoholiniai gėrimai žaloja žmogaus organizmą – sukelia kepenų ligas, smegenų pažeidimus, skrandžio opas, pankreatitą bei daugelį kitų ligų. Apsvaigęs nuo alkoholio žmogus sunkiai sugeba įvertinti ir kontroliuoti išgeriamo alkoholio dozes, nesiorientuoja aplinkoje bei pervertina savo galimybes.

Visuomenės sveikatos specialistai primena, jog nėra saugių alkoholio dozių, todėl prieš vartodami svaigiuosius gėrimus pagalvokite apie savo ir aplinkinių sveikatą.

Ką būtina žinoti suteikiant pirmąją pagalbą žmogui, apsinuodijusiam alkoholiu:

•      jei apsinuodijęs alkoholiu asmuo kvėpuoja, guldykite jį į stabilią šoninę padėtį, patikrinkite, ar nėra traumos požymių.

•      Apsinuodijusį alkoholiu asmenį apklokite, kad nesušaltų (atsižvelgiant į aplinkos temperatūrą).

•      Nebandykite vimdyti.

•      Stebėkite jį, vertinkite sąmonę, kvėpavimą ir pulsą, kol nukentėjusysis atsigaus.

•      Jei žmogui traukuliai, galvos trauma, sutrikęs kvėpavimas, skubiai kvieskite greitąją medicininę pagalbą bendruoju pagalbos numeriu 112. Jei reikia, pradėkite gaivinimą.

 

Daugiau informacijos: Jūratė Jackytė, visuomenės sveikatos specialistė, tel.: (8-37) 454 717, el. p. stebesena@kaunovsb.lt

Grįžti