Kaune įvyko susitikimų ciklas „Tu nesi vienas“ - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Kaune įvyko susitikimų ciklas „Tu nesi vienas“

Rugsėjo 9 d. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuroas paminėjo Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną organizuodamas susitikimų ciklą „Tu nesi vienas“.

Susitikimų ciklo metu pranešimus skaitė 4 lektoriai: vienas iš My hero! įkūrėjų Alanas Dzeranovas, psichologė Valija Šap, rašytojas ir publicistas Tomas Viluckas, kun. Kęstutis Rugevičius. Pranešimų tikslas buvo motyvuoti žmones, kad jie nebijotų prašyti pagalbos, ieškotų sau mėgstamos veiklos, kad galėtų save atrasti, rastų savyje jėgų ir optimizmo kovoti už savo gyvenimą.

Visuose susitikimuose sudalyvavęs Martynas teigia, kad pranešimai buvo naudingi, jis sužinojo, kaip išmokti turėti sveiką kūną, protą ir sielą. Taip pat pasidžiaugė, kad Kauno mieste yra pradedama aktyviai vykdyti savižudybių prevenciją: „Kalbant savižudybių tematika tikrai džiugu, kad apie tai pradedama kalbėti, kad Kauno miesto savivaldybė mato tai kaip problemą ir ją kelia į viešumą. Manau, kad reikia daugiau tokių renginių kaip šis, kurie mokina atpažinti savižudybės požymius, nustatyti riziką ir veikti. Tą, manau, turi išmokti kiekvienas lietuvis, nes kartais po žodžiais „aš pavargau“ slepiasi daugiau nei nuovargis, o juk tai tau gali sakyti mama, brolis, sesė, draugas ar tiesiog nepažįstamasis gatvėje“.

Kita renginio dalyvė Deimantė taip pat pasidžiaugė, kad toks renginys yra organizuojamas Kauno mieste: „Mano dėmesį sukaustė renginio tema, todėl buvo įdomu išgirsti, kokiu būdu visuomenėje yra keliamas žmonių sąmoningumas vienišumo tema. Likau maloniai nustebinta. Kalbėtojai buvo pasitikintys savimi žmonės, kurie išmano, kaip reikia dirbti, bendrauti socialiniame sluoksnyje, todėl asmeninės patirtys ir pasidalinti patarimai buvo aiškūs ir naudingi.“

Kiekvienas žmogus turi rasti savyje drąsos veikti tai, ką liepia širdis, visada pasitikėti savimi ir nepasiduoti atsiradus sunkumams gyvenime.

 

Informaciją parengė: Lina Pranckevičiūtė, visuomenės sveikatos specialistė, tel. (8 37) 45 47 17, el. p. lina.pranckeviciute@kaunovsb.lt.
Daugiau informacijos: Jūratė Jackytė, visuomenės sveikatos specialistė, tel.: (8 37) 45 47 17, el. p. stebesena@kaunovsb.lt.

Grįžti