MOKSLEIVIŲ KONFERENCIJA „KAUNO MOKSLEIVIAI BE ŽALINGŲ ĮPROČIŲ“ - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

MOKSLEIVIŲ KONFERENCIJA „KAUNO MOKSLEIVIAI BE ŽALINGŲ ĮPROČIŲ“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras gegužės 3 d. organizavo moksleivių konferenciją „Kauno moksleiviai be žalingų įpročių“. Konferencijoje buvo pristatyti 20 pranešimų žalingų įpročių temomis, kuriuos skaitė mokiniai iš 18 Kauno miesto ugdymo įstaigų.

Konferencija skirta paminėti mėnesį prieš rūkymą. Jos tikslas – skatinti glaudų ir efektyvų mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų bendradarbiavimą formuojant mokinių sveikos elgsenos įgūdžius. Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarė Darius Joneikis, moksleiviams gerai pažįstamas ir jų simpatijas pelnęs bendruomenės pareigūnas, drauge su visuomenės sveikatos priežiūros specialistais dalyvavęs daugelyje prevencinių akcijų Kauno ugdymo įstaigose.

Konferencijos metu buvo pristatyta dvidešimt pranešimų. Moksleiviai kalbėjo  ne tik apie rūkymo žalą, bet ir apie rūkymo priežastis, dalinosi savo patirtimi, pristatė ugdymo įstaigose atliktus tyrimus apie tabako gaminių vartojimo paplitimą. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazistės pristatė Kauno mieste atlikto socialinio eksperimento „Kaip lengva mokiniams įsigyti rūkalus“ rezultatus. Tyrimo rezultatai stebina – net 9 iš 15 miesto centre esančių kioskelių pardavėjų būtų nepilnametėms moksleivėms pardavę tabako gaminius.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, jau antrą kartą organizuodamas moksleivių konferenciją „Kauno moksleiviai be žalingų“, pastebi mokyklų bendruomenių susidomėjimą ir poreikį moksleiviams patiems prisidėti formuojant bendraamžių gyvensenos be žalingų įpročių nuostatas.

Informaciją parengė: Alina Didžiokienė, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos stiprinimo ir stebėsenos skyriaus visuomenės sveikatos specialistė, tel.: (8 37) 45 47 17, el. p.: Alina.Didžiokienė@kaunovsb.lt

Grįžti