MOKSLINĖ-PRAKTINĖ KONFERENCIJA „STRESO VALDYMAS: TEORIJA IR PRAKTIKA“ - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

MOKSLINĖ-PRAKTINĖ KONFERENCIJA „STRESO VALDYMAS: TEORIJA IR PRAKTIKA“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Vytauto Didžiojo universitetas ir Lietuvos visuomenės sveikatos asociacija, siekdami pagilinti darbuotojų žinias apie stresą ir jo valdymą, organizavo mokslinę-praktinę konferenciją „Streso valdymas: teorija ir praktika“. Konferencijos tikslas – aptarti streso įtaką darbinėje veikloje ir susipažinti su įvairiais praktiniais jo valdymo būdais.

Konferencija buvo skirta įstaigų vadovams, visuomenės sveikatos specialistams, pedagogams, socialiniams pedagogams ir kitiems specialistams, dirbantiems psichikos sveikatos srityje. Renginys sulaukė didelio susidomėjimo, dalyvavo 164 dalyviai iš Kauno miesto ir rajono, Jonavos, Klaipėdos. Pranešimus skaitė 7 pranešėjai.

Lietuvos sporto universiteto prof. habil. dr. Albertas Skurvydas pranešimo metu kalbėjo apie teigiamą ir neigiamą stresą bei sporto įtaką streso valdyme. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Elgesio medicinos instituto medicinos psichologė Alicja Juškienė supažindino dalyvius su dėmesingu įsisąmoninimu (mindfulness) kaip nauju streso valdymo būdu. Dalyviai turėjo galimybę šį metodą pritaikyti praktiškai. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato psichologų grupės vyresnioji specialistė Rūta Baltušninkaitė-Navickė skaitė pranešimą tema „Stresas darbe: ar tik blogai?“, kurio metu dalyviai atliko praktines užduotis kaip įveikti stresą. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Psichologijos katedros dr. Gabija Jarašiūnaitė pranešimo metu pristatė biogrįžtamojo ryšio relaksacijos poveikį mažinant įtampą ir stresą. VDU Socialinio darbo katedros dr. Jorūnė Vyšniauskytė-Rimkienė pristatė dėmesingo įsisąmoninimo praktikas kasdieninėje darbuotojų veikloje, padedant sau ir kitiems.VDU Psichologijos klinikos psichologas prof. dr. Aidas Perminas skaitė pranešimą tema „Paprasti streso valdymo būdai“, supažindino dalyvius kaip stresinėje situacijoje elgtis ir mąstyti. VDU Psichologijos katedros doc. dr. Loreta Gustainienė skaitė pranešimą tema „Raumenų relaksacija: teorija ir praktika“. Dalyviai turėjo galimybę praktiškai išbandyti raumenų relaksacijos būdus mažinant stresą.

Informaciją parengė:

Aušra Eidukaitytė, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos stiprinimo ir stebėsenos skyriaus visuomenės sveikatos specialistas, tel.: (8 37) 45 47 17

 

 

Grįžti