Vaidoto g. 115, Kaunas administracija@kaunovsb.lt +370 677 86 682
Minime
Pasaulinę psichinės sveikatos dieną
Pasaulinė psichinės sveikatos diena kasmet minima spalio 10 dieną, siekiant didinti supratimą apie psichinės sveikatos problemas visame pasaulyje ir mobilizuoti pastangas, skirtas psichinės sveikatos palaikymui. Šiais metais iškelta psichinės sveikatos stiprinimo tema darbo vietoje ir šių metų šūkis yra „Atėjo laikas teikti pirmenybę psichinei sveikatai darbo vietoje“.
Psichinė sveikata darbe vis labiau pripažįstama kaip esminė sėkmingo darbo aplinkos dalis. Šiuolaikinėje visuomenėje, kur tempas greitas, o reikalavimai darbo vietoje nuolat didėja, darbuotojų psichinė sveikata dažnai lieka antrame plane. Tačiau psichinės sveikatos problemos, tokios kaip stresas, nerimas ir išsekimas, gali turėti neigiamą poveikį ne tik asmenims, bet ir visai organizacijai.
Remiantis tyrimais, darbuotojų gerovė tiesiogiai susijusi su jų veiklos efektyvumu ir motyvacija. Emocinė gerovė darbo vietoje yra raktas į ilgalaikę sėkmę ir tvarumą. 60 % pasaulio gyventojų dirba, todėl svarbu, kad darbe irgi būtų atkreiptas dėmesys į psichinės sveikatos stiprinimą. Sąmoningumo didinimas užkirstų kelią psichinės sveikatos rizikoms bei stiprintų psichinę sveikatą. Darbdaviai ir kolegos gali tapti svarbūs asmenims darbo vietoje, kovodami su stigma ir skatindami atvirą diskusiją apie psichinę sveikatą. Jie taip pat gali padėti atpažinti įprastus psichinės sveikatos sutrikimus, tokius kaip depresija, ženklus ir padrąsinti kolegas, kurie galbūt susiduria su sunkumais, kreiptis pagalbos.
Štai keletas strategijų, kurias gali taikyti kiekvienas dirbantis asmuo:
- Darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra. Svarbu rasti pusiausvyrą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo. Galimybė skirti laiko poilsiui, pomėgiams ir šeimai, padeda sumažinti stresą ir išsekimą.
- Fizinė veikla. Reguliarus fizinis aktyvumas ne tik gerina fizinę sveikatą, bet ir turi teigiamą poveikį psichinei sveikatai. Joga, bėgiojimas, jogos užsiėmimai ar net trumpi pasivaikščiojimai gali padėti sumažinti stresą ir nerimą.
- Sveika mityba. Subalansuota mityba turi didelę įtaką psichinei gerovei. Greitas ir nesubalansuotas maistas, kuriuose gausu cukraus ir riebalų, gali neigiamai paveikti nuotaiką, todėl svarbu rinktis šviežius ir natūralius produktus.
- Socialinis palaikymas. Stipri socialinė parama, teigiamas bendravimas su kolegomis ir artimaisiais gali padėti sumažinti stresą. Dalyvavimas įvairiuose renginiuose, socialinėse veiklose ar savanorystėje padeda gerinti psichinę savijautą.
- Mokymai ir ugdymas. Darbuotojams gali būti naudinga dalyvauti mokymuose apie streso valdymą, emocinę intelektą ir psichinę sveikatą. Šios žinios gali padėti jiems geriau valdyti savo emocijas ir elgesį.
- Darbo aplinkos gerinimą. Patogi ir ergonomiška darbo aplinka, teikianti galimybes poilsiui ir relaksacijai, gali prisidėti prie psichinės gerovės.
- Psichologinė pagalba. Iškilus sunkumams ar krizei nebijoti kreiptis profesionalios psichologinės pagalbos. Individualios konsultacijos ar grupinė terapija, gali padėti darbuotojams spręsti sudėtingas problemas ir išvengti psichinių sutrikimų.
Kodėl naudinga rūpintis savo psichine sveikata? Geresnė psichinė sveikata leidžia geriau susikaupti, greičiau priimti sprendimus ir efektyviau atlikti užduotis. Žmonės, kurie jaučiasi psichologiškai gerai, dirba kūrybiškiau ir turi didesnę motyvaciją. Darbo aplinka dažnai kelia įtampą, o tinkamai prižiūrint psichinę sveikatą, žmogus gali rasti būdų geriau valdyti stresą ir išvengti perdegimo. Emociškai subalansuotas žmogus lengviau bendrauja, sprendžia konfliktus ir kuria pozityvią atmosferą komandoje. Reguliariai rūpinantis psichine sveikata, pavyzdžiui, praktikuojant meditaciją, fizinį aktyvumą, ar skiriant laiko poilsiui, lengviau palaikyti emocinę pusiausvyrą, o tai padeda išlaikyti sveiką požiūrį į gyvenimo iššūkius.
Jei šiuo metu turite sunkumų ar žinote asmenį, kuris turi sunkumų, galite registruotis nemokamai psichologinei pagalbai:
- Individuali psichologo konsultacija skirta Kauno miesto gyventojams (vaikams iki 16 metų būtinas vieno iš jo tėvų ar globėjų sutikimas);
- Vienam asmeniui teikiamos 6 individualios konsultacijos;
- Visi asmenys gali dalyvauti grupiniuose užsiėmimuose, pasirinkę jiems aktualią temą;
- Paslaugas teikia profesionalūs, ilgametę darbo patirtį sukaupę psichologai;
- Paslaugų teikimas grindžiamas abipuse pagarba, tarpusavio supratimu ir susitarimu.
Registracija į nemokamas individualias ir grupines konsultacijas: https://shorturl.at/iqwCI arba telefonu: +37068642377