Projektas kuriant psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos modelį

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dalyvauja su kitais partneriais Švedijos instituto finansuojamame projekte „Sveikatą stiprinančių tinklų kūrimas – informuotumo apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos modelius Baltijos miestuose“. Partnerystės laikotarpis yra nuo 2023 m. gruodžio 1 d. iki 2025 m. vasario 28 d., pagal Švedijos instituto patvirtintą projektą.

Projekto tikslas – sukurti tvarią prevencijos ir sąmoningumo didinimo bei psichoaktyvių medžiagų vartojimo mažinimo koncepciją jaunimo bendruomenėms, kartu kuriant Baltijos ir Švedijos prevencijos tinklą. Projektas apima iš viso tris partnerių susitikimus, vieną pažintinį vizitą ir Prevencinės dienos įgyvendinimą.

Projekto veikloms įgyvendinti 2024 m. balandžio 19 d. Kauno mieste buvo organizuotas seminaras „Ekspertai imasi veiksmų“.  Jį atidarė Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis, sakydamas, kad „reikia tarptautinės gerosios patirties“, kad būtų sprendžiama narkotikų vartojimo problema, nes problema „plėtojasi greičiau nei sprendimų priėmimo procesas“. Jam antrino einanti ECAD generalinio sekretoriaus pareigas Cressida de Witte, kuri akcentavo projekto tikslus, prevencijos svarbą ir tarptautinio bendradarbiavimo būtinybę, pabrėždama prevencijos mikro ir makro lygmenis bei jaunimo įsitraukimo svarbą. Seminaro popietė buvo skirta interaktyviam seminarui, kurį vedė Vytauto didžiojo universiteto mokymo programų vadovas Liudas Švipas. Praktinės dalies metu komandose buvo generuojamos prevencinės dienos veiklos projektas, kuris vėliau buvo plėtojamas kartu su jaunimu sekančio susitikimo metu birželio mėnesį Rygoje.

Rygoje birželio 10-11 dienomis vyko antras projekto partnerių susitikimas „Savivaldybės veiksmai: darbas su jaunimu ir priklausomybės problemų sprendimas jaunimo požiūriu“, kuriame dalyvavo jaunimo atstovai ir ekspertai iš Kauno, Rygos ir Talino miestų. Psichologė Kristina Navickienė skaitė pranešimą tema „Kauno miesto prevencijos veiksmai mažinant psichoaktyvių medžiagų vartojimą jaunimo tarpe“ bei dalinosi gerąją patirtimi ir vykdomomis prevencinėmis veiklomis bendruomenėje ir ugdymo įstaigose.

Rugsėjo 19 dieną Kauno mieste buvo organizuotas Prevencinės dienos psichoaktyvių medžiagų tema paminėjimas Kauno miesto jaunimo bendruomenėje. Miesto jaunuoliai buvo kviečiami dalyvauti orientaciniame žaidime „Be priklausomybių per miestą“. Renginyje dalyvavo 58 komandos iš 23 Kauno miesto ugdymo įstaigų. Orientacinio žaidimo metu 361 jaunuoliai aktyviai judėjo Kauno miesto gatvėmis judėjo ir atsakinėjo į klausimus. Dalyviai renginio metu atliko fizinio aktyvumo užduotis, ieškojo atsakymų susijusių su architektūra ir Kauno miesto istoriniais įvykiais bei didino sąmoningumą psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijoje.

Rugsėjo 25-26 dienomis vyko trečias projekto partnerių susitikimas: „Valstybės ir savivaldos bendradarbiavimo galimybės formuojant narkotikų prevencijos politiką“, kuriame dalyvavo ekspertai ir politikos atstovai iš Kauno, Rygos ir Talino miestų. Susitikimo metu buvo susipažinta su Talino miesto gerąja patirtimi priklausomybių prevencijos srityje bei praktinių diskusijų metu buvo analizuojami pagrindiniai kylantys iššūkiai, problemos ir sprendimai psichoaktyvių medžiagų vartojimo temoje.

 

 

Projektas – Jungtiniai veiksmai įgyvendinant gerąją praktiką pirminėje sveikatos priežiūroje (JA Transfer of Best Practices in Primary Care, CIRCE-JA)

Apie projektą

Projekto koordinatorius – Europos sveikatos ir skaitmeninė vykdomoji agentūra (European Health and Digital Executive Agency, HADEA). Projekto partnerių konsorciumą sudaro sveikatos priežiūros paslaugų tiekėjai ir savivaldybės iš 13-os Europos Sąjungos šalių (Lietuvos, Ispanijos, Italijos, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos, Kroatijos, Estijos, Austrijos, Švedijos, Belgijos, Slovėnijos ir Graikijos).

Projekto partneris Lietuvoje – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, asocijuotieji partneriai Lietuvoje – Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras.

Projekto tikslas – efektyviai perimti ir įgyvendinti 6 atrinktas gerąsias praktikas pirminėje sveikatos priežiūroje iš 4 ES narių (Belgijos, Portugalijos, Slovėnijos ir Ispanijos): 1. Integruota sveikatos asociacija; 2. TELEA – nuotolinis (telefoninis) lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis sergančių asmenų konsultavimas; 3. Integruotos sveikatos priežiūros modelis poliligotiems asmenims (personalizuotos sveikatos priežiūros planas); 4. Klinikinė pirminės sveikatos priežiūros praktika; 5. Sveikatos priežiūros intervencija rizikoje esantiems vaikams ir jaunimui; 6. Sveikatos stiprinimo centrai.

Projekto vykdymą sudaro veiklų paketai (WP): WP1 „Projekto administravimas“; WP2 „Viešinimas“; WP3 „Vertinimas“; WP4 „Tvarumas“; WP5 „Perdavimo proceso ir poreikių įsivertinimo metodologija“; WP6 „Perdavimo procesas ir bandomasis diegimas“; WP7 „Gebėjimų stiprinimas“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras prisidės prie Slovėnijos gerosios praktikos perėmimo ir diegimo (pilotavimo) – sveikatos stiprinimo centrai. Sveikatos stiprinimo centrai – tai pirmas pacientų kontaktas su sveikatos priežiūros sistema, šiuose centruose dirba bendrosios praktikos gydytojai, pediatrai, ginekologai, bendruomenės slaugytojai, akušerės, odontologai, vaistininkai, kineziterapeutai, psichologai. Slovėnijoje kiekviena pirminės sveikatos priežiūros įstaiga turi savo sveikatos stiprinimo centrą. Šiuose centruose įgyvendinamos nemokamos sveikatos intervencijos programos, apimančios mitybą, fizinį aktyvumą, psichinę sveikatą, rūkymo ir alkoholio vartojimo prevenciją.

Laukiami rezultatai – efektyvesnis ir veiksmingesnis sveikatos priežiūros sistemos funkcionavimas ir geresnė visuomenės sveikata perėmus ir įdiegus Europos Sąjungos valstybių taikomus gerosios praktikos modelius. Taip pat tikimasi geresnės ir darnesnės pirminės ir visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų integracijos plėtojant sveikatos stiprinimo centrų kūrimą.

Projektas bendrai finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Projekto trukmė 3 metai.

Daugiau informacijos apie projektą: https://circeja.nfz.gov.pl

 

 

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuo 2023 metų iki 2025 metų įgyvendina ir dalyvauja European Health and Digital Executive Agency finansuojamame projekte „Health4EUkids. 

Trumpai apie projektą.

HEALTH4EUKIDS tai gerųjų praktikų: „Grunau Moves“ – geroji praktika iš Vokietijos bei „Smart Family“ – geroji praktika iš Suomijoje įgyvendinimas iš pritaikymas daugiau nei 10 Europos šalių. Įgyvendinimo procesas apima žinių perdavimą tarp geriausios praktikos savininkų („Smart Family“ ir „Grunau Moves“) ir organizacijų partnerių iš valstybių narių įgyvendinimo veiksmus, bendradarbiaujant ir keičiantis žiniomis tarp valstybių narių, organizuojant susitikimus ir susijusias technines priemones. Taip pat svarbi projekto dalis – parengti politikos pokyčius, skatinančius visuomenės sveikatos investicijas bendruomenės lygmeniu kiekvienoje šalyje narėje į sveikatos skatinimą, ligų prevenciją ir neužkrečiamųjų ligų valdymą.

Projekto tikslas – skatinti dalyvaujančiose valstybėse narėse sveiką gyvenseną šeimose su vaikais, siekiant užkirsti kelią vaikų nutukimui, didinti vaikų, šeimų ir bendruomenių fizinį aktyvumą ir sveiką mitybą, daugiausia dėmesio skiriant socialinėms normoms.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras per 2024 metus pasirinko įgyvendinti ir išbandyti gerąją praktiką iš Suomijos „Smart family“. Šiuo metu šioje gerojoje praktikoje dalyvauja daugiau nei 20 Kauno miesto šeimų su vaikais, kurie kiekvieną savaitę gerina savo žinias sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo temomis, mokosi praktinių sveikatai palankių patiekalų gamybos įgūdžių bei reguliariai užsiima fiziškai aktyvia veikla kartu su šeima.

Tikimės, kad šio projekto dėka Kauniečiams suteiksime galimybė tapti sveikais ir stipriais!

 

 



Higienos instituto projektas „Sveikatos stiprinimo programų tėvams „Neįtikėtini metai” ir „Augame žaizdami” 

Projektas „Sveikatos stiprinimo programų tėvams „Neįtikėtini metai“ (angl. The Incredible Years®)  ir „Augame žaisdami“ (angl. Invest in Play) – susijusių, mokslo įrodymais pagrįstų programų, skirtų tėvams, vaikams ir mokytojams, sistema, kurios tikslas yra užkirsti kelią vaikų elgesio problemoms ir jas koreguoti bei skatinti vaikų socialines, emocines ir mokymosi kompetencijas.

Programų tikslas yra stiprinti pozityvios tėvystės įgūdžius, išmokant tėvus skatinti vaikų teigiamą elgesį ir supažindinant juos su veiksmingais metodais, padedančiais spręsti įprastas vaikų elgesio problemas

Kviečiame Kauno miesto savivaldybės tėvelius dalyvauti programoje „Sveikatos stiprinimo programų tėvams „Neįtikėtini metai“ (angl. The Incredible Years®)  ir „Augame žaisdami“ (angl. Invest in Play). Programa yra skirta tėvams/įtėviams/globėjams, auginantiems 3–12 metų amžiaus vaikus.

Programa įgyvendinama daugiau nei 20 pasaulio šalių, moksliniais tyrimais įrodytas ilgalaikis jos efektyvumas. Programa padeda tėvams:

  • išmokti pažinti savo ir vaiko jausmus,
  • geriau suprasti vaiko elgesį ir netinkamo elgesio priežastis,
  • įsigilinti ir taikyti veiksmingus vaiko netinkamo elgesio valdymo būdus,
  • išmokti efektyviai nustatyti ribas, taisykles ir sėkmingai naudoti paskatinimų sistemą,
  • išmokti, kaip ugdyti vaiko savireguliacijos įgūdžius ir kaip padėti vaikui kurti pozityvius santykius su kitais,
  • tobulinant tėvystės įgūdžius, labiau pasitikėti savimi,
  • stiprinti ryšį su vaiku, mėgautis kartu praleistu laiku,
  • suteikti pagalbą savo vaikui ir padėti jam jaustis geriau.

 Projektas

Sveikatos stiprinimo programų tėvams  „Neįtikėtini metai‘ ir „Augame žaisdami“ organizavimas

Projekto vykdytojas – Higienos institutas

Projekto partneriai:

 Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

 Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

 Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

 Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

 Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

 Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras

 Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

 Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

 Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

 Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

 Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuras

 Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

 Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

 Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

 Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

 Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

 Projekto tikslas

 Stiprinti pozityvios tėvystės įgūdžius, įgyvendinant Neįtikėtinų metų (angl. Incredible Years) ir Augame žaisdami (angl. Invest in Play) programas Lietuvoje.

 Projekto tikslinė grupė 

 Ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus (3-12 metų) vaikų tėvai, įtėviai, globėjai ir kiti ugdyme dalyvaujantys asmenys.

 Projekto veiklos ir poveiklės:

  1. Sveikatos stiprinimo programų tėvams „Neįtikėtini metai“ ir/ar „Augame žaisdami“ organizavimas Sostinės regione:

            1.1. NM ir AŽ mokymų organizavimas Sostinės regione.

  1. Sveikatos stiprinimo programų tėvams „Neįtikėtini metai“ ir/ar „Augame žaisdami“ organizavimas  Vakarų ir vidurio Lietuvos regione:

            2.1 NM ir AŽ mokymų organizavimas Vakarų ir vidurio Lietuvos regione;

            2.2. Mokymo medžiagos pritaikymas ir pasirengimas programų vykdymui.

 Bendra projekto vertė

 3 000 000,00 Eur

Projekto vadovas – Rolanda Valintėlienė

Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro vadovė

Kontaktinis asmuo – Aurelija Kuktelionytė

Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro Technologijų vertinimo skyriaus vyriausioji specialistė, el. p. neitiketini.metai@hi.lt

https://www.hi.lt/neitiketini-metai/

https://neitiketini-metai.lt/tevams-apie-programa/

Tėvų grupės vadovės Kaune:

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Giedrė Macaitienė

Psichologė Indrė Steponavičiūtė-Kupčinskė

Telefonas pasiteiravimui: Tel. +370 616 87 188 

 

 

Projektas

Nr. 09-017-P-0001

Prevencija. Saugus pasirinkimas

Projekto pradžia 2024-10-15

Projekto pabaiga 2027-12-31

Bendra projekto biudžeto suma 1 629 513,16 eur.

Projekto Nr. 09-017-P-0001

Projektas įgyvendinamas su 20 partnerių.

Projekto tikslas – siekiant gerinti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją Lietuvoje, didinti ankstyvųjų intervencijų prieinamumą ir įvairovę, ugdyti ūkio subjektų, užsiimančių mažmenine prekyba alkoholiu, socialinę atsakomybę mokant dirbančius asmenis atsakingai teikti paslaugas naktiniuose klubuose, baruose, festivaliuose ir kitose pasilinksminimo vietose, užtikrinti saugią aplinką.

Projekto pagrindinė veikla – trijų ankstyvųjų intervencijų programų parengimas ir pritaikymas naudoti Lietuvoje bei programos, skirtos psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijai pasilinksminimo vietose, parengimas ir pritaikymas. Projektas susideda iš dviejų poveiklių:

  1. Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ankstyvoji intervencija;
  2. Psichoaktyviųjų medžiagų prevencijos ir žalos mažinimo priemonių taikymas jaunimo pasilinksminimo vietose, ypač naktinio miesto aplinkoje – naktiniuose klubuose, baruose ir pan.

Šiuo projektu siekiama didinti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos programų, skirtų vaikams ir jaunimui (11-29 metų amžiaus), įvairovę bei ugdyti ūkio subjektų, užsiimančių mažmenine prekyba alkoholiu, socialinę atsakomybę mokant dirbančius asmenis atsakingai teikti paslaugas. Projekto veiklų įgyvendinimą užtikrina Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas kartu su 20 partnerių – savivaldybių visuomenės sveikatos biurais (biurų pasiskirstymas tarp poveiklių pateikiamas kontaktų lentelėje).

Projekto  metu 140 specialistų dalyvaus kvalifikacijos tobulinimo veiklose, o 3 100 asmenų padidins sveikatos raštingumą.

Projektą įgyvendinantys partneriai – savivaldybių visuomenės sveikatos biurai (VSB):

 

Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ankstyvoji intervencija Sostinės ir Vidurio ir Vakarų Lietuvos regionuose

 

Sostinės regionas

Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 640 65 290

biuras@svsb.lt

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 652 07020

info@vvsb.lt

   

Vakarų ir Vidurio Lietuvos regionas

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 315 51 653

biuras@alytausvsb.lt

Klaipėdos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

(0 46) 31 19 71

info@sveikatosbiuras.lt

Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

(8 343) 59 213

info@marijampolesvsb.lt

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

(+370 45) 46 75 06

info@panevezysvsb.lt

Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

0 41 43 25 49

biuras@sveikatos-biuras.lt

Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 647 79369

info@silalesvsb.lt

Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

8 686 54 112

info@tauragesvsb.lt

 

 

Psichoaktyviųjų medžiagų prevencijos ir žalos mažinimo priemonių taikymas jaunimo pasilinksminimo vietose, ypač naktinio miesto aplinkoje – naktiniuose klubuose, baruose ir pan. Sostinės regione ir Vakarų ir Vidurio Lietuvos regione

 

   

Sostinės regionas

Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 640 65 290

biuras@svsb.lt

Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 340 46526

‌‌info@ukmergesvsb.lt

   

Vakarų ir Vidurio Lietuvos regionas

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 315 51 653

biuras@alytausvsb.lt

Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 346 515 02

info@kaisiadorysvsb.lt

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 677 86 682

administracija@kaunovsb.lt

Klaipėdos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

(0 46) 31 19 71

info@sveikatosbiuras.lt

Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+3706 0662973

info@kretingosvsb.lt

Kupiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 639 88585

laura.stalauskaite@gmail.com

Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 318 52 075

info@lazdijuvsbiuras.lt

Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

(8 343) 59 213

info@marijampolesvsb.lt

Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

(0 443) 41499

info@mazeikiuvsb.lt

Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

(8 421) 55 077

vsb.pakruojis@gmail.com

Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 663 61420

info@palangosvsb.lt

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 448 520 34

vsbiuras@plungesvsb.lt

Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

0 41 43 25 49

biuras@sveikatos-biuras.lt

Zarasų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 673 73009

zarasubiuras@zarasai.lt

    


Projektas

Nr. 09-017-P-0001

Prevencija. Saugus pasirinkimas

Projekto pradžia 2024-10-15

Projekto pabaiga 2027-12-31

Bendra projekto biudžeto suma 1 629 513,16 eur.

Projekto Nr. 09-017-P-0001

Projektas įgyvendinamas su 20 partnerių.

Projekto tikslas – siekiant gerinti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją Lietuvoje, didinti ankstyvųjų intervencijų prieinamumą ir įvairovę, ugdyti ūkio subjektų, užsiimančių mažmenine prekyba alkoholiu, socialinę atsakomybę mokant dirbančius asmenis atsakingai teikti paslaugas naktiniuose klubuose, baruose, festivaliuose ir kitose pasilinksminimo vietose, užtikrinti saugią aplinką.

Projekto pagrindinė veikla – trijų ankstyvųjų intervencijų programų parengimas ir pritaikymas naudoti Lietuvoje bei programos, skirtos psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijai pasilinksminimo vietose, parengimas ir pritaikymas. Projektas susideda iš dviejų poveiklių:

  1. Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ankstyvoji intervencija;
  2. Psichoaktyviųjų medžiagų prevencijos ir žalos mažinimo priemonių taikymas jaunimo pasilinksminimo vietose, ypač naktinio miesto aplinkoje – naktiniuose klubuose, baruose ir pan.

Šiuo projektu siekiama didinti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos programų, skirtų vaikams ir jaunimui (11-29 metų amžiaus), įvairovę bei ugdyti ūkio subjektų, užsiimančių mažmenine prekyba alkoholiu, socialinę atsakomybę mokant dirbančius asmenis atsakingai teikti paslaugas. Projekto veiklų įgyvendinimą užtikrina Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas kartu su 20 partnerių – savivaldybių visuomenės sveikatos biurais (biurų pasiskirstymas tarp poveiklių pateikiamas kontaktų lentelėje).

Projekto  metu 140 specialistų dalyvaus kvalifikacijos tobulinimo veiklose, o 3 100 asmenų padidins sveikatos raštingumą.

Projektą įgyvendinantys partneriai – savivaldybių visuomenės sveikatos biurai (VSB):

 

Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ankstyvoji intervencija Sostinės ir Vidurio ir Vakarų Lietuvos regionuose

 

Sostinės regionas

Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 640 65 290

biuras@svsb.lt

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 652 07020

info@vvsb.lt

     

Vakarų ir Vidurio Lietuvos regionas

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 315 51 653

biuras@alytausvsb.lt

Klaipėdos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

(0 46) 31 19 71

info@sveikatosbiuras.lt

Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

(8 343) 59 213

info@marijampolesvsb.lt

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

(+370 45) 46 75 06

info@panevezysvsb.lt

Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

0 41 43 25 49

biuras@sveikatos-biuras.lt

Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 647 79369

info@silalesvsb.lt

Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

8 686 54 112

info@tauragesvsb.lt

 

 

Psichoaktyviųjų medžiagų prevencijos ir žalos mažinimo priemonių taikymas jaunimo pasilinksminimo vietose, ypač naktinio miesto aplinkoje – naktiniuose klubuose, baruose ir pan. Sostinės regione ir Vakarų ir Vidurio Lietuvos regione

 

     

Sostinės regionas

Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 640 65 290

biuras@svsb.lt

Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 340 46526

‌‌info@ukmergesvsb.lt

     

Vakarų ir Vidurio Lietuvos regionas

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 315 51 653

biuras@alytausvsb.lt

Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 346 515 02

info@kaisiadorysvsb.lt

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 677 86 682

administracija@kaunovsb.lt

Klaipėdos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

(0 46) 31 19 71

info@sveikatosbiuras.lt

Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+3706 0662973

info@kretingosvsb.lt

Kupiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 639 88585

laura.stalauskaite@gmail.com

Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 318 52 075

info@lazdijuvsbiuras.lt

Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

(8 343) 59 213

info@marijampolesvsb.lt

Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

(0 443) 41499

info@mazeikiuvsb.lt

Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

(8 421) 55 077

vsb.pakruojis@gmail.com

Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 663 61420

info@palangosvsb.lt

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 448 520 34

vsbiuras@plungesvsb.lt

Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

0 41 43 25 49

biuras@sveikatos-biuras.lt

Zarasų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

+370 673 73009

zarasubiuras@zarasai.lt