Metų medicinos darbuotojo premija

Balandžio 24 dienos vakarą, Kauno valstybiniame muzikiniame teatre vyko šventė, skirta artėjančiai Medicinos dienai. Jos metu buvo pagerbti ir apdovanoti geriausi miesto medicinos darbuotojai.

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad tarp geriausių miesto medikų, buvo apdovanota ir mūsų  psichologė – Kristina Navickienė.

Metų medicinos darbuotojo premija buvo skirta:

  •   Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichologė Kristina Navickienė sėkmingai koordinuoja septintus metus įgyvendinamą Kauno miesto savižudybių prevencijos modelį, organizuoja ir įgyvendina jo veiklas, apimančias prevenciją, intervenciją ir viešinimą. Tikslingas ilgametis šio modelio tikslas yra šviesti visuomenę, mažinti psichinės sveikatos stigmą, teikti pagalbą taip mažinant savižudybių skaičių Kaune, o kartu ir visoje šalyje. Kristinos Navickienės indėlis, praktiškai šiame modelyje dirbant nuo 2020 m., matomas stebint tendencingą savižudybių skaičiaus mažėjimą. Lyginant, kai 2017 m. Kauno mieste buvo 24,4 atvejų/100 000 gyv., jau 2022 m. – 15,6 atvejų/100 000 gyv.
  •   Kristinos idėjomis paremti ir mieste organizuojami vieši renginiai bei paskaitos įvairioms visuomenės grupėms, tikslu stiprinti jų psichinę sveikatą ir suteikti informacijos apie prevencines priemones. Vieni iš didžiausių atgarsių miestiečių tarpe sulaukiančių renginių, tai tradiciškai kasmet organizuojami vieši renginiai Pasaulinei savižudybių dienai paminėti: nemokamos filmų peržiūros ir diskusijos su specialistais, socialinės akcijos su šokio teatro „Aura“ pasirodymais bei juodais drabužiais persirengusiais statistais, renginiai jaunimui „Geros savijautos link“, „O kas viduje?”. Nuolatos vykdomi edukaciniai mokymai savižudybių prevencijos tema visuomenei, rengiami ir platinami pranešimai spaudai.
  •   Kristina Navickienė savižudybių prevencijos srityje dirba ne tik miesto ribose, bet ir šalies mastu – Lietuvos Respublikos sveikatos apaugos ministro pasitikėjimu 2023 m. birželio-gruodžio mėn. dirbo darbo grupėje, kūrusioje savižudybių prevencijos reagavimo algoritmo koordinavimo savivaldybėse tvarkos aprašą. Sutikimų metu su kitais specialistais buvo parengtas tvarkos aprašas ir aktyviai dalintasi gerąja Kauno miesto praktika įgyvendinat savižudybių prevencijos modelio veiklas.
  •    Ne tik šalies, bet ir pasauliniu lygmeniu 2023 m. Kristina dalijasi savo praktika – 2023 m. lapkričio 23 d. PSO Sveikų Miestų tinklo konferencijoje “Health and well-being for All: celebrating 35 years of the Healthy Cities movement” skaitytas pranešimas „ Implemented Measures For Reducing The Number Of Suicides In The City Of Kaunas“ (Priemonių įgyvendinimas Kauno mieste, mažinant savižudybių skaičių). Pranešimo metu pristatytas nuo 2017 metų sėkmingai vykdomas Kauno miesto savižudybių prevencijos modelis ir jo įgyvendinamos prevencinės veiklos, stiprinant miestiečių psichinę sveikatą bei vykdant savižudybių prevenciją.
  •   Be svaraus indėlio į savižudybių prevenciją, intensyviai dirba praktinį psichologo darbą: individualiai konsultuodama ar vesdama įvairiais grupes kauniečiams, psichologinės gerovės ir psichinės sveikatos stiprinimo srityje. Organizuoja ir vykdo Ankstyvosios intervencijos užsiėmimus Kauno miesto jaunuoliams psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijai, veda bazinius savižudybių prevencijos mokymus ir deda asmenines pastangas ir indėlį į didelio Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro kolektyvo psichinę sveikatą.